Turistik Vize

TRA Danışmanlık Fildişi Sahili Turistik Vize Randevusu Sayfamıza Hoş geldiniz…

Fildişi sahili için gezide bulunacak Umuma Mahsus (Bordo) pasaportu olan halkımızın gezileri öncesi Fildişi Sahili vizesi edinerek gezmeleri gerekir. Fildişi Sahili vizeleri ülkeye gelişler olduğunda havalimanlarından giriş olmazken lütfen vizelerinizi Türkiye Cumhuriyeti devletinden temin ederek gezi planlaması yapmaya titizlik gösteriniz.

Afrika kıtasının batısında olan Fildişi Sahili Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyet hükümeti 26 Mart 2015 tarihinde vizeler için muafiyet anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşmaya göre, Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) ve Hususi (Yeşil) pasaportu olan Türk yurttaşları Fildişi Sahili’nde gezmek isterlerse vize bulundurmalarına ihtiyaç yoktur.

* Fildişi Sahili vize müracaatlarınıza dair daha ayrıntılı sorularınız için 0850 885 2521 nolu numaramızı arayarak ekibimiz ile irtibat kurabilirsiniz.

Fildişi Sahili Vizesi Nasıl Alınır?

TRA Danışmanlık Ofisi Fildişi Sahili Vize prosedürleri ile ilgili hizmet sunan ofislerden birisidir. Ofislerimiz Fildişi Sahili vize müracaatlarınızı müracaat sırasında hazır bulunmanız gerek kalmadan vize müracaatı yapma ve tamamlanmış pasaportları teslim alma işleminde yetkilidir.

Bursa, Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Gaziantep’te bulunan ofislerimiz ile iletişim kurarak Fildişi Sahili vize müracaatlarınızı başlatabilirsiniz. Eğer sizde bu ülkeye de gezmeyi hayata geçirmek istiyorsanız yapmanız gerekli olan tek şey vize için ilgili evraklarınızı hazırlayıp, kargo yolu ile bulunduğunuz şehre en yakın büromuza kargo aracılığı ile göndermektir.

Görevlimiz dosyalarınız eline ulaştığında gerekli incelemeleri yapacak, var ise eksik evraklarınız için sizi yönlendirecektir. Evraklarınız oluştuğunda sizin Fildişi Sahili Büyükelçiliği’ne bireysel gitmenize gerek duyulmadan müracaatınız gerçekleştirilecektir.

Görevlimiz ile http://www.evizerandevusu.com/ adresimize e-posta yollayarak iletişim de bulunup Fildişi Sahili vize müracaatları için hazırlamanız gerekli olan 2021 güncel dosya listesini talep edebilirsiniz.

Fildişi Sahili'ni gezecek olan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarından umuma ait pasaportu olanlar vizeye tabii tutulur. Diplomatik pasaport, hizmet ve hususi pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları 26 Mart 2015 tarihinde imzalanan vize muafiyeti sözleşmesi ile 90 güne kadar vizeden muaf tutulur.

Fildişi Sahili'ni gezecek şahısların Sarı Humma aşısını yaptırmaları gerekir. Sarı Humma dışında olan aşılar tedbir amaçlı yaptırılır ve kişinin inisiyatifindedir. Fildişi Sahili sınır girişlerinde ve havalimanlarında aşı kartları tek tek kontrol edilmektedir. Aşı kartı bulunmayan şahısların ülkeye girişleri yasaktır.

Fildişi Sahili'nde turistik amaçlı gezecek şahıslar Fildişi Turistik Vize müracaatlarını yaptırmalıdır.

Fildişi Sahili Turistik Vize Evrakları;

Fildişi Sahili turistik vize dosyaları bazı koşullarda değişiklik gösterebilmektedir.

1- 1 adet fotoğraf

2- Dilekçe

3- Otel rezervasyonu

4- Uçak rezervasyonu

5- Aşı Kartı

6- Pasaport

7- Kimlik Fotokopisi

8- Yabancılar için oturum, çalışma izni belgesi

Yukarıdaki istenenler listesi değişebilmekte olup güncel Fildişi turistik vize dosyalarını almak için http://www.e-vizerandevusu.com/ adresine mail atabilir veya sol menüden sizin için uygun olan şubemiz ile iletişime geçerek vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Fildişi Sahili Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Fildişi Sahili turistik amaçlı gezecek olan yolcularımızın vizelerinin olması için kişisel müracaat yapmalarına gerek yoktur.

Turistik vizeye müracaat edecek şahıslar Fildişi Sahili vize danışmanlarımızla telefonda iletişim kurarak (0850) 885 2521 veya http://www.e-vizerandevusu.com/ adresine mail göndererek konuyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilir, müracaatta bizzat bulunmasına gerek olmadan vize hizmetleri tarafımızca oluşturulur, vize sonuçlandığın da pasaport ivedilikle kişilere teslimi yapılır.

Fildişi Sahili vizeleri 1 aylık ve 3 aylık olarak farklılık göstermektedir. Vize süresi bütünüyle konsoloslukça belirlenmekte olup değişiklik olması mümkün değildir.

Küba’dan 72 saate kadar havalimanında bulunarak transit geçeceğiniz anlarda Küba Konsolosluğu vize istememektedir. Fakat hava limanından ayrılmak istediğinizde Küba’da 1 günlükte olsa bulunacağınız durumlarda vizenizin olması gerekecektir. Küba’da kapı vizesi ya da benzeri bir vize türü kullanılmaktadır. Küba turistik vizesi ile iş amaçlı, ticari faaliyetler yapamazsınız. Küba vizesi sağlık amaçlı olarak da kullanılmaz.

Küba vize başvurularında bulunacak hizmet, hususi ve diplomatik pasaportu olanlar Küba vize işlemleri yapmadan Küba’da vizesiz gezi yapabilirler. T.C. Yeşil, gri ve siyah pasaportu olanlar 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek koşuluyla vizeden muaf olur. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk yurttaşları gezileri için bundan önce vize almaları gerekir.

Küba vize müracaatı online olarak Türkiye’nin her bölgesinden yapılmaktadır. Küba vizesini Vize Merkezi’nin Küba sayfasından online müracaat belgesini doldurarak alabilirsiniz. Vizeniz olduğunda online müracaat formunda yazdığınız adrese gönderilmektedir. Öte yandan Küba vize müracaat işleminizi online yaparak Küba vizesini bulunduğunuz bölgeye yakın ofisimizden de alabilirsiniz.

Fildişi Sahili Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fildişi Sahili Konsolosluğu tatillerde işlem yapmamaktadır. Bu durum göz önünde bulundurularak müracaatınız yapıldıktan sonra 3 ila 5 gün arasında değerlendirilmektedir. Yabancı pasaportlarla yapılacak müracaatların süresi daha uzun olabilmektedir.

Fildişi Sahili'ne seyahat edecek olan yolcularımızın mağdur olmamaları için vizelerini yapmadan uçak bileti almasını tavsiye etmiyoruz. Türkiye'nin hangi yerinde olduğunuzu gözetmeden başvuracağınız Fildişi Sahili turistik vizesini bizimle gerçekleştirebilirsiniz.