IDATA

Bilgilendirme:Kuruluşumuz TRA PASAPORT VİZE DANIŞMANLIK Konsolosluklar, Büyükelçilikler, Başkonsolosluklar, göçmenlik ofisleri ve noterler huzurunda başvuru sahiplerinin gerekli izinleri ile birlikte işlemlerini vekaleten yürütmektedir. iData ofislerinden vize başvuruları yapabilmeniz için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Randevusuz başvurular ancak ölüm, sağlık, eğitim gibi enzem durumlarda kabul edilmektedir. iData vize başvurularınız için öncelik detaylı bilgi almanız, başvuru esnasında oluşabilecek sorunları,gereksiz maliyet ve zaman kaybını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Randevu soru ve sorunlarınız için 0850 885 2521 numaralı çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz. 

Almanya vizesi başvuru öncesi hangi vize tipini seçmeniz gerektiği konusunda emin olmalısınız. Başvuru işlemini gerçekleştirmeden önce ziyaret amacınızın net olması gerekmektedir. Firmamızın vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacağını başvurunuzun başından sonuna kadar takibini yapacağını unutmayınız. Hangi vize kategorisine başvuruda bulunmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilir, evraklarınızın eksiksiz hazırlanabilmesi için çağrı merkezimizden yardım alabilirsiniz.

Almanya Vizesi Yetki Alanları    

Türkiye’nin tüm şehirlerinden yapılan başvuru işlemleri bölge ayrımı yapılmaksızın Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Trabzon ve Gaziantep ilinde bulunan başvuru merkezlerinde yapılabilmektedir. Ancak Şehirlere göre konsolosluk incelemelerinde bölge ayrımı yapılmaktadır.

Vize Ücretinden Muaf Olan Başvuru Sahipleri

  • 12 yaşından daha küçük olan çocuklar,
  • Araştırma ya da eğitim amacıyla seyahat gerçekleştiren ilköğretim, üniversite ya da yüksek lisans öğrencileri ve onlara eşlik eden öğretmenleri,
  • Bilimsel araştırma yapmak amacıyla topluluk içerisinde seyahat eden üçüncü ülkelerden araştırmacılara üye devletler tarafından tek tip vize verilmesini hedefleyen Avrupa Parlamentosunun 2005/761/EC tavsiyesi kararıyla 28.09.2005 tarihinde gerçekleştirilen konsey toplantısında belirlenen şekliyle, bilimsel araçtırma yapmak amacıyla seyahat eden üçüncü ülke araştırmacıları,
  • Beraber seyahat eden veya seyahat esnasında bir araya gelecek olan AB, İzlanda, Norveç, İsviçre ve Lihtenstayn vatandaşlarının akrabaları.

Vize Başvurusu