Hindistan Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, Hindistan vize randevusu sayfamıza hoş geldiniz…

Vize almak isteyen kişilerdenseniz bu yazımızda Hindistan vizesi başvurusunun nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bu alanda verdiğimiz hizmet hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazının devamında vize ücreti konusunda da bilgi edinebilirsiniz. Herkese iyi yolculuklar dileriz.

Hindistan vizesine başvuran kişilerin parmak izi uygulaması doğrultusunda parmak izini vermesi gerekir. Daha önce bunu yapan kişiler de dahil olmak üzere her başvuruda tekrar parmak izi beyan edilmek zorundadır. Hindistan vizesi almak için bu yüzden bizzat konsoloslukta olmanız gerekir. Yetkili danışmanımız bütün işlemlerde sizin yanınızda olacaktır.

Başvuru yapmadan önce Hindistan vizelerinin süresini ve kaç giriş hakkı tanıdığını bilmek isteyebilirsiniz. Bu özellikler seyahat sıklığı ve türü doğrultusunda birbirinden farklı olur. Genel olarak 6 aylık tek girişli ve çok girişli vize almak mümkündür. Ticari vize alacak olanlar için ilk başvuruda 6 ay boyunca geçerli çok girişli bir vize alınabilir. Hindistan ticari vize başvurusu daha sonra bir daha yapılırsa 1 yıl süreli çok girişli vize alma imkanı da ortaya çıkar. Ticari ve turistik vize alan kişiler 6 aydan daha uzun süreli vizeye sahip olsa dahi en fazla kalma hakkı 6 ay olarak belirlenmiştir. Çok girişli turist vizesiyle gidilmiş ise seyahatler arasında 2 ay olmalıdır.

TRA Danışmanlık olarak başvuru sürecindeki her aşamada sizin yanınızda oluyor ve işlemlerin daha kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz. Hindistan vize işlemleri ile ilgili her konuda size yardımcı oluyoruz. İnternetten randevu alma, başvuru formunun online bir şekilde eksiksiz doldurulması işlemlerini sizinle yaparız. Aynı zamanda gerekli olan evrakların hazırlanması ve konsoloslukta parmak izi verilmesi işlemlerini tamamlamanızı sağlıyoruz.

Hindistan Büyükelçiliği ve Hindistan Başkonsolosluğu, farklı bölgelerden sorumludur. Bölge ayrımı ile elçilik ve konsolosluğun sorumluluk alanları ayrılmıştır. Aynı zamanda İstanbul ve Ankara haricindeki illerde biyometrik parmak izi uygulaması yapılmaz. Yani Hindistan vizesi için gerekli olan parmak izini bu illerde vermeniz gerekir. Parmak izi verildikten sonra genel olarak 1 gün içinde başvuru sonucu açıklanır. Sonuç, yetkili danışmanımız tarafından size hemen iletilir.

İstanbul ve Ankara’dan Yapılacak Hindistan Vizesi Başvurularında Hangi Belgeler İstenir?

TRA Danışmanlık olarak Hindistan vizesi başvurusunda sunmanız gereken belgeleri sitemizde sizlere sunuyoruz. Alınacak olan vize türüne bağlı olarak bazı farklı belgeler istenebiliyor. Bu yüzden almak istediğiniz vize türüne göre temin etmeniz gereken bütün evrakları öğrenmek için e posta ile bizden talepte bulunabilirsiniz.

Dikkat!

Vize başvurusu yaparken doğru ve eksiksiz evrak teslim etmek çok önemlidir. Eksik evrak beyan edilmesi, başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Bu yüzden TRA Danışmanlık Ankara şubemiz bünyesinde bulunan yetkili danışmanlarımız, eksik ya da yanlış evrak olması durumunda sizden yeni belge isteyebilir. Bizimle paylaştığınız iletişim adreslerinin doğru olmasına bu nedenle dikkat etmeniz gerekir.

Mülakat sırasında gerekli görülürse konsolosluk da yeni belge isteyebilir. Bu durumda belgenin, verilen süre içerisinde temin edilmesi gerekir. Seyahat tarihinden en fazla 3 ay önce vize başvuru yapmanız mümkündür. TRA Danışmanlık olarak başvuru tamamlandıktan sonra 7 gün içerisinde sizin için mülakat randevusu alırız.

Hindistan Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hindistan vizesi, mülakata girilen gün içerisinde ya da hemen sonraki gün açıklanır. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra TRA Danışmanlık Ankara şubemiz tarafından pasaportunuz istediğiniz adrese teslim edilir. Aynı zamanda şubemize gelerek elden teslim alma imkanınız da vardır.

Hindistan Vize Ücreti ve Ödeme Yöntemi

Vize ücreti, yapılacak olan vize başvurusu türüne bağlı olarak değişir. Turistik vize başvurusu yapıyor iseniz güncel rakamı dolar olarak ödemeniz gerekir. Ticari vize başvurusunda ise bu ücret farklı olarak belirlenmiştir. Güncel bilgiler edinmek için dilediğiniz zaman telefon veya mail yoluyla irtibata geçebilirsiniz.

Dikkat!

Konsolosluk tarafından vize ücretleri nakit bir şekilde alınır. Ödemeyi vize randevusu sırasında yalnızca dolar olarak yapabilirsiniz. Vize başvurusu reddedilir ise yeniden en baştan başvurmak ve bir daha harç ödemesi yapmak gerekir.

TRA Danışmanlık olarak doğru bir şekilde başvuru yapmanız konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Başvuru aşamalarının hepsini sorunsuz bir şekilde tamamlamanızı sağlarız. Bu sayede de Hindistan vizesi alabiliyorsunuz.