İsrail Vizesi

İsrail Vize Randevusu ve Vize Başvurusu

Her zaman vize için belirli şartları taşımak ve evrakların hazırlanması verilen süren oldukça önemlidir. Bu sebeple de diğer ülkeler gibi İsrail vizesi almak için randevu almadan temsilciler aracılığı ile vize işlemleri yapılır. Birçok prosedürü olduğu ve uyulması gereken prosedürleri tamamlanması ile birlikte hazırlanan evrakların tam olmasına dikkat edilmelidir.

Birçok ülke için alınan vize de istenen evraklar neredeyse aynıdır. Fakat tek fark istenen vizenin ne için olduğudur. Vizeler gitmek isteyen vatandaşların seçimine göre ve bulunduğu duruma göre farklı seçeneklerde bulunur. Belirtilen tarihlerde evrakların hazırlanması önemlidir. En geç bir ay önceden hazırlanmaya başlanmalıdır. TRA Danışmanlık tarafından en iyi hizmet sağlanarak verilen sürede evrakların hazırlanması oldukça önemlidir.

Vize Çeşitleri Nelerdir?

Vize alımı için birçok farklı başvuru örnekleri mevcuttur. Bu sebeple de her vizenin alımı başvuru sebebine göre değişim gösterir. Birçok nedenle de alınan vize çeşitleri aşağıda verilmiştir.

1-Çalışma vizesi

2- Turistik vize

3- Öğrenci vizesi

4- ticari vize

5- Ekspres vize

6-Ziyaretçi vizesi

Yukarıda verilen vize çeşitleri, isteğe ve amaca göre başvurusu yapılmaktadır. TRA Danışmanlık ile İsrail vize işlemlerinin hem kolay hem de aksamadan halledilebilmesi için en iyi hizmet sağlaması konusunda yardımcı olur.

Birçok farklı vize çeşidi ile vatandaşlar başvuru yapılabilir. Bu sebeple de çalışan, okuyan veya turistik gezi için başka bir ülkeyi ziyaret etmek isteyen birçok kişi mevcuttur. Başvurularını da danışmanlık firması ve temsilciler aracılığı ile Konsolosluktan yapabilirler.

İsrail Vizesi Alırken Diplomatik ve Hususi Olarak Gidenler İçin Kalış Süresi Nedir?

Her zaman vatandaşların eşit olarak belirtilen kalım süresi diplomatlar ve Hususi kalımlar için değişim gösterebilir. Bu durumda hizmet için, diplomatlık ve Hususi pasaport sahiplerinin kalmak için her yıl geçerli olarak 90 günü aşmamak koşuluyla İsrail'e vizesiz gitme haklarına sahiptir. Bu sebeple de belirtilen özel durumlar ancak o mesleklerde çalışan kişiler için geçerlidir.

Vize Alırken İstenen Belgeler Nelerdir?

Birçok vatandaşın vize alırken yapılması istenen işlemleri mevcuttur. İsrail vizesi almak için belirtilen işlemlerin gerçekleşmesi konusunda öncelikle TRA Danışmanlık hizmetleri alarak kolaylıkla istenilen süreç tamamlanabilir. İsrail vizesi alırken yapılması gerekenler ise aşağıda verilmiştir;

  • Kişinin Pasaportunun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.
  • İsrail vize başvuru formu
  • Kimlik fotokopisi
  • 2 adet 5x5cm ölçülerinde güncel biyometrik fotoğraf
  • Otel ve uçak rezervasyonu. Birinin evinde kalınması halinde otel rezervasyonu yerine karşı taraftan davetiye mektubu.
  • İsrail’de sizi davet eden şirket/kişiden gelen davetiyenin çıktısı başvuru esansında getirilmelidir.  İş seyahatine gidecek olanlar için zorunludur.

Vize Ücretleri Her Ülke İçin Değişir mi?

Farklı ülkelere ziyaret için alınan vizelerin ücretleri değişim göstermektedir. Hem kalınacak yer hem de gidiş amacına göre farklılık olabilir. Bu sebeple İsrail vize ücretleri değişim göstermektedir. Bu sebeple de her zaman ödenecek maliyet değişmektedir. Vizenin çıkması için öncelikle iç işleri bakanlığı tarafından onaylama sürecinden geçmesi beklenir. Ticari vizeden, öğrenci vizesine kadar farklı ücretlendirme yapılmaktadır.

Vize Çeşitleri ve Kullanım Şekilleri Nedir?

1-Ticari vize

Vatandaşların bazıları için şirket sahipleri ve çalışanlara çıkan vize çeşididir. Ticari vize 2'ye ayrılır. Çalışan ve iş veren şeklinde iki farklı konumda olabilir. TRA Danışmanlık hizmetiyle daha hızlı ve zaman kaybetmeden eksiksiz olarak evrak hazırlanması ile kabul edilme aşamasına gelmektedir.

 2-Çalışma Vizesi

Birçok kişi tarafından çalışma izni ve çalışılacak iş yeri ile yapılan anlaşmaya bağlı olarak alınmaktadır. Çalışma vizesi iş sebebi ile İsrail'e kalacak olan kişiler için geçerlidir. İç işleri bakanlığı tarafından onay alınması ile gerçekleşir.

 3-Öğrenci Vizesi

İsrail'de veya herhangi bir ülke de okumak için okula kayıt olan ve kazanan öğrencilerin almış olduğu vizedir. Belirli süre için verilir. Öğrenci vizesi 1 yıl süre ile giriş çıkışlar için geçerlidir. Seyahat edilecek olan yeri ve kalınacak evin belirtilerek masraflarının karşılanacağı bildirilmelidir. TRA Danışmanlık tarafından en iyi hizmet sağlanmaktadır.

4- Ziyaretçi Vizesi

Ziyaretçi vizesi İsrail için alındığında Kudüs kültürünü tanıtmak için İsrail'e seyahat edilmesi ile birlikte geçerli olan vizedir. B/2 vizesi alarak ülkeye giriş yapan vatandaşın İsrail’de çalışması için izin verilmez.

5-Turistik Vize

Gezi amaçlı düzenlenen seyahati kapsamaktadır. Turistik Vize almak isteyen vatandaşlar için başvurabilecekleri bir vize türüdür. İç işleri bakanlığı tarafından onaylanır. Aynı zamanda kalma süresi de aynı şekilde iç işleri bakanlığı tarafından belirlenmektedir.

6- Ekspres Vize

Daha az evrakla birlikte başvuruda bulunulabilir. Bu sebeple de en kolay verilen vizedir. İsrail vize başvurusuna şahsen kişinin yapmasına gerek yoktur. Danışman firma ile yapılır. TRA Danışmanlık ile daha kısa sürede gerçekleşen evrak hazırlanması ile en iyi hizmet sağlanmaktadır.

İsrail Vize Türleri ise aşağıda verilmiştir;

  • A/1 Geçici Konaklama Vizesi
  • A/2 Öğrenci Vizesi
  • A/3 Din İnsanı Vizesi
  • A/4 çalışma vizesi

Yukarıda verilen vizeler arasında İsrail için alınabilecek türleri verilmiştir. Bu sebeple de İsrail'i ziyaret etmek isteyenlerin alabileceği ve başvuracağı vize türüdür. TRA Danışmanlık hizmetimiz ile en iyi şekilde ve istenilen süreçte evrakların tamamlanması için hizmet vermeye devam ediyoruz. www.e-vizerandevusu.com adresinden en iyi hizmeti alabilirsiniz. İrtibat numarası ise, 0850 885 25 21 arayabilirsiniz.