Ticari Vize

2021 İsrail Ticari Vizesi Nasıl Alınıyor?

Birçok çalışan tarafından alınmak için başvurulan ticari vizesi, yurtdışında çalışanlar için oldukça önemli bir vize türüdür. İsrail Ticari Vizesi, çalışanları ve şirket sahiplerini kapsamaktadır. Bu sebeple de birçok şirket sahibi ve çalışan tarafından başvurulan bir vizedir.

Danışmanlık firması tarafından en iyi hizmet alınarak başvuru yapılmaktadır. TRA Danışmanlık olarak bu noktada en iyi hizmeti sağlıyoruz. Hem evrakların hazırlanması hem de istenilen sürede hiçbir aksaklık yaşamadan tamamlanması için yardımcı olmaktayız. Hizmetimize beklentinizi karşılamaya devam ediyoruz.

İsrail Ticari Vizesi alabilmek için öncelikle uyulması gereken belirli prosedürler vardır. Belirlenen evrakların tamamlanması ise 1 ay kadar sürebilir. İsrail ticari vizesi ise B/2 kategorisinde olan ziyaretçi vizesi kısmında yer alır.

Birçok kişi tarafından tercih edilen ticari vize için Türkiye'de belirli bir şirkete bağlı çalışan kişinin şirket tarafından verilen antetli kağıdına, iş veren tarafından yazılmış dilekçeyi İsrail konsolosluğuna hitaben yazılmış olarak ibraz etmesi gerekir.

İsrail Ticari Vizesi İçin Gereken Belgeler?

Türkiye'de İsrail'e gitmek isteyen vatandaşların hazırlaması gereken belirli belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerin tam ve eksiksiz olarak hazırlanması ve konsolosluğa verilmesi için 1 ay önceden hazırlamaya başlayarak hazırlanması kolaylık gösterir. 15 gün kadar bir zamanda da sonuçlanmaktadır. İsrail vizesi için istenen belgeler ise aşağıda yer alır;

  • İsrail Vize Başvuru Formu. İsrail Ticari (B/1) Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin, İsrail Vize Başvuru Forumu'nu doldurmaları sırasında dikkat etmeleri gereken hususlar mevcuttur. Bu hususlar ise, İsrail vize başvuru formunun büyük harflerle yazılması şarttır. Başvuru formundaki bilgilerle verilen evrakların içerisindeki bilgiler birbirini tutmalıdır. Son olarak imzalanarak teslim edilmelidir.
  •  Ticari vize başvurusunda istenilen şartlar ise, pasaport son 10 yıldan az olmamalıdır. İsrail'den döndükten sonrada 1 yıl kadar geçerli olmasına dikkat edilmelidir. Vize etiketini basılması için iki sayfa boş bırakılmalıdır.
  • Biyometrik fotoğraf 5*5 ölçülerinde ve arka fonu beyaz olmasına dikkat edilmelidir.
  • T. C. Kimlik cüzdanı; ön ve arkasının fotokopisi çekilmelidir.
  • İsrail vize dilekçesi

Yukarıda vatandaşların vize için hazırlaması gereken evraklar yer almaktadır. Birçok şirket sahibinin hazırlaması gereken evraklar ise farklılık gösterir. Şirket sahiplerinin hazırlaması Gereken Evraklar ise aşağıda yer alır;

1-Şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/ bulunduğu pozisyonunu anlatan dilekçe bulunmalıdır.

2-Davetiye.

3- pasaport

4-Vize talep dilekçesi

5- iki adet 5*5 fotoğraf (arka fon beyaz)

6- Vize talep dilekçesi

7- Güncel tarihli şirket evrakları

8-Güncel tarihli şirket evrakları.

9- Son 3 ayı gösteren en az 4000 TL mevduatı olan banka hesap dökümü

Çalışan Kişiler İçin İstenen Belgeler İse Aşağıda Yer Alıyor!

1- Davetiye

2-Pasaport

3- Kimlik Fotokopisi

4- 2 adet arka fonu beyaz 5x5 cm ebatlarında yeni çekilmiş fotoğraf

5-Vize talep dilekçesi

6-Güncel tarihli şirket evrakları.

7- SGK 4A hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesi.

8-Son 3 ayı gösteren ıslak imzalı ve kaşeli maaş bordrosu.

9-Son 3 ayı gösteren en az 4000 TL bakiyesi olan banka hesap dökümü. Kaşeli ve ıslak imzalı olan imza sirküleri ile birlikte verilmelidir.

Her zaman İsrail'e ticari vize alarak gitmek isteyen kişilerin hazırlaması gereken önemli belgelerdir. Belirtilen belgelerin hazırlanarak TRA Danışmanlık hizmetimiz ile en iyi şekilde kısa zamanda sorunsuz yapılmaktadır. B/2 İsrail standart ticari vize almak isteyenlerin gelir belgesi ve el gelir belgeleri ile birlikte iş durumunuza bağlı olarak değişim gösteren evrakların listelerini görüntüleyebilirsiniz.

İsrail Ticari Vizesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İsrail ticari vizesi alırken düzenlenen tarihten itibaren geçerlilik süresi 3 aydır. Ülkedeki Kalış süresi ise İç işleri bakanlığının koymuş olduğu tarihtir. Ülkedeki Kalış süresinin uzatılabilmesi için öncelikle İsrail İç işleri bakanlığının bağlı olduğu Nüfus Müdürlüğü'ne başvurulabilir. İsrail ticari vizesi için başvuran kişiler aynı vize ile Filistin'i de görebilir.

TRA Danışmanlık şirketi olarak en iyi hizmeti güvenilir bir şekilde sağlanmaktayız. Evrakların hazırlanması için istenilen süreçte en iyi hizmeti gerçekleştirip sorunsuz bir çalışma sağlıyoruz. www.e-vizerandevusu.com adresinden istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. İrtibat numarası ise 0850 885 25 21'dan ulaşabilirsiniz.