Vietnam Vizesi

Vietnam vize randevusu ve başvurusu işlemleri sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda yer alan bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Vietnam ülkesine giriş yapabilmek için turistik veya ticari amaçlar da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına zorunlu vize uygulaması vardır. Özellikle ülkemizden turistik seyahatler için gidecek kişilerin öncesinde Vietnam vizesi alması zorunludur. Buna istinaden   yetkili makamlarca istenilen gerekli evraklar vardır. Bu evraklar ve vize kuralları içinde bulunan seneye ve ülkenin durumuna göre değişebilir.

Vietnam ülkesine ticari ya da ticari olarak seyahat edecek kişilerin öncelikle Ankara Vietnam Büyükelçiliği’nden vize almaları zorunludur.  Vietnam ülkesine turistik giriş için vize başvurusunda şahsen başvuru zorunluluğu yoktur. Ülkemizde yetkili olan vize merkezle aracılığı ile vize başvurusu yapılabilir. Vietnam ülkesine giriş için en önemli uygulama turistik amaçlı vize başvuruları için C1 belgesi temin etmedir. Ayrıca Vietnam ülkesinde davetiye almak şartlardan biridir.

Vize başvurusu için davetiye olmama durumunda yetkili vize ofisleri kişilere davetiye işlemlerinde yardımcı olur. Buna istinaden vize onaylarında davetiyesiz başvurular ret alır. Aynı zaman da vize başvuruları için kişilerin seyahat planlarından 1 ay önce işlem yapmaları gereklidir.  Turistik vize başvurularında Vietnam uygulama olarak   kısa süreli kalış hakkı vardır. Ayrıca turistik amaçlı vizeler de sadece   turistik seyahatlere izin vardır. Bunun dışında vize    çalışma ve oturma izni iznini kapsamaz.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam vizesi için öncelikle kişilerin pasaportların istenilen şartlara uygun olması önemlidir. Aynı zaman da ülkemizden giriş yapacak kişilerin   pasaportlarını istenilen kriterde olmalıdır. Vize başvurusu için kurallar da meslek önemli değildir.

Buna istinaden Vietnam vize başvurularında kullanılacak pasaport seyahatten sonraki süreçte    en az 6 ay geçerli olmalıdır. Aynı zaman da vize başvurusunda yer alacak pasaportların basım için en az 2 boş sayfası olmalıdır. Bununla birlikte 10 yıldan eski ve yıpranmış pasaportla vize başvurusu kabul edilmez. Bunun dışında vize verilse de ülkede giriş anında kişiler geri çevrilebilir.

Vietnam vize başvurular için T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaportlu kişilerin   turistik vize alması zorunludur. Ayrıca T.C. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaportlu kişiler 90 güne kadar olan seyahatler de vizeden muaf tutulurlar. Onaylanan vizeler genellikle turistik vize de kısa süreli   ve tek girişli olarak verilir. 

Vizenin süresi başvurularında onaylanan süre   Vietnam seyahatinin süresi kadar olacaktır. Aynı zaman da turistik vizenin süresi Vietnam seyahatinden uzun şekilde tutulamaz. Vize onayından sonra geçerlilik zamanı öncesi Vietnam’dan çıkış yapılma durumunda vizeyle ülkeye tekrar giriş hakkı bulunmaz.

Vietnam vizesi almak için iki yöntem bulunur. Öncellikle vize başvurularında Vietnam Konsolosluğu’na bireysel başvuru yapılabilir. Bununla birlikte vize başvuru için yetkili ve resmi merci Türkiye’deki Vietnam Büyükelçiliği Ankara olacaktır.

Vize başvurularında Türkiye’de tüm illerde yaşayan kişiler sadece   turist vizesi başvurusu için Ankara’da işlem yapılması zorunludur. Vietnam vizelerin için gerekli evraklardan en önemlidir olan Vietnam vize başvuru formunu doldurulmalıdır. Vietnam turistik vize başvuru formları kişiler için yetkili olan Vize Merkezi’nden temin edilir.

Vietnam vize başvurusu için zorunlu olan form da başvuru yapan ve seyahat edecek kişinin bilgileri yer alır. Buna istinaden kişilerin adres ve pasaport bilgileri, maddi gelir durumuna ilişkin bilgiler formda bulunur. Aynı zaman da seyahat amacı formlarda doldurulması gereken kısımlardır.

Vize başvurularında doldurulması zorunlu olan   form şartlarına ve amacına uygun şekilde doldurulmalıdır. Aynı zaman da eksik bilgiler olmadan ve tutarlı gerçeğe uygun bilgiler form da yer almalıdır. Özellikle Vietnam Konsolosluğu resmi olarak vize başvuru formu içinde yer alan beyan edilen kişilerin bilgileri dikkate alacaktır. Buna istinaden tutarsız, kurallara uymayan bilgilerle doldurulan formlar da vize başvuru talebinizi reddedilir.

Vietnam Vizesi Almak Neden Zor?

Vietnam vizesi almak belli prosedürlere bağlı ilerleyen ve kurallar ile onaylanarak oluşur. Buna istinaden vize almak için en önemli aşamalardan biri de C1 belgesi olan içeriği ülkeye giriş davetiyesi olan evraktır. Vize başvurularında davetiye niteliğinde olan ve önemli belge   Vietnam C1 belgesi turistik seyahatler için en önemli resmi evraklardandır.

Aynı zaman da ülkeye giriş olarak C1 belgesi vize onay mektubu niteliğinde bir evraktır. C1 belgesi içeriğinde Vietnam’a yapılan seyahat ve gidiş amacı vardır. Buna istinaden vize başvurusunda bulunan kişinin ticari ya da turistik giriş olarak bildiri yaptığı bir belgedir.

Vietnam turistik vize başvurunuzda C1 belgesi olmaması halinde vize başvuruları işleme alınmaz ve onaylanmaz. Bununla birlikte vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle C1 belgesinin alması gereklidir. Fakat bu belge alınmasında kişilerin bireysel olarak başvuruların süreç zorluğu vardır. C1 belgesi verme ve onayında sadece Vietnam’daki Göçmenlik Bürosu yetkilidir. C1 belgesini bireysel almak isteyen kişiler en kolay şekilde Vietnam’daki seyahat acentesi ile bu belgeyi temin edebilirler.

Buna istinaden yetkili olan seyahat acentesine Vietnam C1 belgesi almak için başvuran kişilerden   otel ve uçak bileti rezervasyonu talep ederler. Ayrıca belgeyi sağlamak adına başvuru ücretini talep ederler. Bunun sonucunda evrakların tam ve ücretin ödenmesi ile   C1 belgesi alınabilir. Ücret ile ilgili ödeme süreci ve ödeme yöntemleri    acente tarafından belirlenir. Tüm işlemler tamamlandığında C1 belgesini alma süresi 7-15 gün arasında gerçekleşir. Tatil, resmi günler veya yoğunluk nedeni ile belge alma süresi uzayabilir.

Vietnam Vizesi

Vietnam ülkesine girişlerinde ticari, turistik veya diğer seyahatler içi ülkemiz vatandaşlarına vize zorunluluğu vardır. Aynı zamanda tüm seyahatler öncesinde Vietnam vizesi zorunluluğu vardır. Vize başvurularında onaylanma tüm evrakların temin edilmesi durumu veya    ülke içinde   duruma göre değişkendir.

Bununla birlikte Vietnam’ı seyahatleri için sadece Ankara Vietnam Büyükelçiliği yetkilidir. Buna istinaden turistik veya ticari vize başvurular ve sonuçlar bu makamlar tarafından onaylanır.  Turistik vize için şahsen başvuru yapmadan kişiler evrakları Vize Merkezi’ne iletebilirler.

Buna istinaden turistik vize onayı için C1 belgesi, davetiye zorunlu tutulur. Davetiyeler için   vize merkezi kişiler için işlem sağlar. Vize başvurularında davetiye olmadan onaylanma gerçekleşmez. Özellikle vize başvuruları seyahat tarihinde 1 ay önce yapılmalıdır.    Turistik vizelerde ülkeye giriş yapacaklara    kısa süreli kalış hakkı tanır. Bununla birlikte turistik vize ile kesinlikle çalışma ve oturma izni alınamaz.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam vizesi için   pasaportlarının geçerlilik süresi ve diğer koşulları bazı kriterde uygun olması zorunludur. Bununla birlikte başvurusunda meslek ayrımı yoktur. Vize işlemleri için   pasaport seyahat süresinde en 6 ay geçerli olmalıdır. Pasaportun vize basımı için   2 boş sayfa boş olmalıdır. Yıpranmış pasaportlar   vize başvurusu kabul edilmez. Aynı zaman da ülkeye giriş için T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaportlu kişiler turistik vize almak zorundadır.

Bunun yanında T.C. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaportlu kişiler 90 güne kadar vizeden muaf tutulurlar. Turistik vizeler genelde kısa süreli olarak tek girişli olarak veriliyor. Vizenin süresi başvurularda verilen tarihi kadar geçerli olur. Bunun yanında turistik vizenin süresi seyahat sonrasını kapsayamaz. Vietnam vizesi   Vietnam Konsolosluğu’na bireysel olarak başvuru yapılabilir. Başvuru için tek yetkili kurum   Türkiye’deki Vietnam Büyükelçiliği Ankara’dadır. Vietnam vize başvuru formu eksiksiz ve gerçek bilgiler ile doldurulmalı ve bu şekilde teslim edilmelidir.

 Vietnam Vizesi Almak Neden Zor?

Vietnam vizesi için en önemli evrak ve aşama    C1 belgesini yani davetiye temin etmedir. Buna istinaden    davetiye niteliğinde olan Vietnam C1 belgesi turistik vize için zorunludur. C1 belgesi vize onay mektubu olarak Vietnam’a seyahat amacını bildirir. 

Vietnam turistik vize başvurusu için C1 belgesi temin edilmediğinde   başvuru işlemleri olmaz. Bireysel olarak işlemleri zor olan C1 belgesini Vietnam’daki Göçmenlik Bürosu tarafından temin edilir. C1 belgesini bireysel başvurularda ülkede yer alan seyahat acentesi işlem yapılması zorunludur.

 Vietnam ülkesine giriş yapacak vatandaşların vize başvurularında detaylı bilgi   TRA Danışmanlık Ofisinden alınır. Bununla birlikte tüm gerekli evraklar ve davetiye bilgilerine ulaşılabilir. Vize başvurularında sorunsuz ve olumlu olarak onay alınması adına 0850 885 25 21 iletişim numarasından merkezimize ulaşabilirsiniz. www.e-vizerandevusu.com sitesinden de başvuru yapabilirsiniz.