Ticari Vize

Türkiye vatandaşları için planlanan Vietnam ticari seyahatlerinde Vietnam vizesi için gereken evraklar meslek ve diğer konulara göre değişkendir. Vietnam vizesi güncel evraklar için başvuru yapabilmek adına yetkili vize ofislerinden bilgi alınabilir.  

Vietnam ülke olarak ticari amaçlar için ülkeye giriş yapmak isteyen kişilere seyahat öncesi vize almayı zorunlu tutmuştur. Vietnam ticari vizesi için seyahatlerin amacı Vietnam’da toplantı, seminer, iş ziyareti, konferans gibi etkinlikler olmalıdır. Buna istinaden ülkeye bu amaçlar için giden kişilere vize verilir. 

Vietnam ticari vize için öncelikle işveren ve SGK çalışanları tarafından başvurular yapılır. Buna istinaden Vietnam ticari vizesinde Vietnam’da ticari faaliyette bulunabilmek önemlidir. Ayrıca herhangi bir sektör için Vietnam’daki fuarlar katılmak, Vietnam’daki şirketler ile ticari amaçlı ilişkilerin kurulduğuna dair ispatlar olmalıdır. 

Vize almak için kurallar vardır. Bununla birlikte Vietnam ticari vizesi için kesinlikle Vietnam’daki iş yerlerinde çalışma veya   iş yeri açma gibi durumlara izin verilmez. Vietnam ticari vizesi içerik olarak kısa süreli Vietnam vizesi şeklindedir. Ayrıca     geçerlilik süresi turistik vizesinden   daha uzun şekilde olur. Vietnam ticari vizesi için gerekli evraklar turistik vizeden daha fazla ve detaylıdır. 

Vize kapsamında sadece Vietnam ticari vize ile turistik vizenin verdiği imkanlardan yararlanabilir.  Vietnam turistik vizesi içeriğinde ticari vizenin sağladığı imkanlardan sadece birkaç detayında hak tanınır.

Vize için kişilerin bu imkanları incelemesi ve    vizelerin planlanan seyahat içeriğine uygun olması şartı vardır. Bu durumların uygun olmaması sonucunda kişilerin Vietnam’a giriş gerçekleştirmesi zor olacaktır. Aynı zamanda uygun olmayan durumlarda kişiler için yasal işlemlerle oluşabilir.

Vietnam’daki vize yetkililer ve kuralları diğer ülkelerden daha katı ve titiz şekilde süreci yürütürler. Ayrıca vize ve ülkeye giriş konusunda evraklar ve prosedürler çok hassastır.

 Kişilerin öncelikle vize için istenen evraklar hakkında ve vize türlerini için detaylı bilgilere ulaşması önemlidir. Ayrıca ülkeye giriş için vize türlerinin size sağladığı haklar konusunda detaylı bilgiler için yetkili vize ofisleri tarafında e-mail veya telefonla gerçekleştirilir.

Vietnam Ticari Vize Davetiyesi

B1 belgesi olarak ismi ve resmi niteliği olan Vietnam ticari vize davetiyesidir. Buna istinaden Vietnam Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış olmalıdır. Bununla birlikte ülkeye giriş için zorunlu olan bir belgedir. Vietnam ticari vize davetiyesinde özellikle    başvuran şahsın adı ve soyadı, doğum tarihi olmalıdır. Bunun yanında vatandaşlığı, ticari amaçla seyahat bilgisi garantisi olan beyan yer almalıdır.

Aynı zaman da pasaport numarası, seyahat süresi mutlaka talep edilen bilgiler arasındadır.  Vietnam’a ticari amaçla gidecek kişilerin ziyaret edeceği şirketin Vietnam B1 belgesini temin etmesi gereklidir. Bu belge Vietnam Göçmenlik ofisinden alınır ve onaylanır. 

Vietnam ticari vize davetiyesi seyahat edecek kişilere en çok 3 ay geçerlilik süresi ile verilir. Buna istinaden B1 belgesi, Vietnam ticari vize için önemlidir. Vietnam ticari vize davetiyesi olmadan vize    başvuruları onaylanmaz. Vietnam B1 belgesi için vize yetkili ofisleri    alınması zor olan bu belge hakkında destek olur.

Vietnam Ticari Vize Başvuru Bölgeleri

Vietnam vize başvuruları için ticari amaçlı seyahat edeceklere yetki alanı sınırlaması olmaz. Bunun için kişilerin yaşadığı yere bakılmadan    başvuru evrakları kargo ile veya şahsen merkez ofislere iletilebilir. Sonrasında vize işlemleri için süreç başlar.

Vietnam Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri öncelikle Vietnam girişleri için Vietnam vizesine tabii tutulur. Ayrıca Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipli kişileri de   180 gün içerisinde 90 gün süreli   Vietnam’a gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeden muaf tutulurlar.

Vietnam ticari vize başvurularında, B1 belgesinin sunulması zorunludur. Buna istinaden Vietnam vizesi başvuru formunun eksiksiz doldurulmalıdır. Eksiksiz bilgiler ile doldurulan bilgilerin ve pasaport, fotoğrafların kurallara uygun şekilde teslim edilmesi önemlidir. Vietnam ticari vizeleri turistik vizelerden daha    uzun sürede onaylanır.

Vietnam ticari ve iş amaçlı seyahatler için vize başvuruları hakkında   detaylı bilgi   TRA Danışmanlık Ofisinden sağlanabilir ve gerekli destekler alınabilir. Bunun yanında ticari vize başvurusunda tüm gerekli evraklar ve davetiye hakkında detaylara ulaşılabilir. Vize başvurularında   süreç hakkında gerekli bilgiye ayrıca için 0850 885 25 21 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz. www.e-vizerandevusu.com sitesini ziyaret ederek de ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.