Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda Vize Başvurusu

Değerli ziyaretçimiz, TRA Vize Danışmanlık Yeni Zelanda vize başvurusu ve randevusu sayfamıza hoş geldiniz;

Güney Büyük okyanusta bulunan bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda, Güney yarım Kürede Okyanusya'nın Güney Pasifik adalarından sadece birisidir. Bu ada ülkesi Avusturalya’ nın yaklaşık olarak 1500 km güneydoğusunda bulunuyor. İki tane büyük 700’den fazla da küçük adadan oluşan bu ülkeye gitmek istiyorsanız en doğru adrestesiniz.

Sizin için hazırladığımız bu web sayfasından, Yeni Zelanda için vize başvurusu yaparken nelere ihtiyacınız olduğu konusunda aradığınız her bilgiyi bu adreste bulacaksınız. Bu sayfamızı incelerseniz size lazım olacak tüm bilgileri hazırlanması gereken evrakları, bizzat sizin doldurmanız gereken Yeni Zelanda vize başvuru formunu ve bu süreç işlerken dikkat edilmesi gereken hususları size sunduğumuz bu web sayfasında bulacak ve kolayca işlemlerinizi halledeceksiniz.

TRA Danışmanlık firmamız üzerinden size yardımcı olacak ve bize kargo ya da kurye ile göndereceğiniz evraklarınızı biz sizin için takip ederek gerekli işlemleri adınıza yürüteceğiz. Yeni Zelanda Ülkesi mülakat, parmak izi ve fotoğraf çekimi gibi şeyler istemediği için sizin adınıza biz diğer tüm işlemleri tamamlayabiliyoruz. Firmamız Yeni Zelanda için yapmayı düşündüğünüz bu turistik, ticari, ziyaret ve eğitim amaçlı yolculuğunuzda size gerekli olan tüm önbilgiyi verecek ve pasaportunuz hazırlanıp elinize ulaşana kadar yanınızda olmaya devam edecektir.

Yalnız bu işlemler biraz uzun sürebilen işlemlerdir yaklaşık olarak 25 ila 35 gün arasında bir zaman dilimi sürebilir. Size önerimiz bunun için seyahat tarihinizden 45 gün kadar önce başvuru işlemlerinize başlamanızdır. Yeni Zelanda’ ya seyahat etmek istiyorsanız ilk yapacaklarınız vize başvurusu olacaktır.

Bu başvurunun olumlu sonuçlanması ve istenilen evraklarınızın eksiksiz olarak tamamlanmasıdır. Seyahatin bazı belli başlı kategorileri vardır. Bunlar turistik, ticari, aile, arkadaş ya da dil öğrenmek amaçlı okula kayıt olma şeklinde sıralanabilir. Siz bunlardan hangisi için bu seyahati yapacaksanız ona göre ek belge istenebiliyor. Bu yüzden hangi amaçla Yeni Zelanda vizesi alacağınızı mutlaka belirlemelisiniz. Ve bu seyahatin için alacağınız vize de kendi için de bazı türlere ayrılıyor bunu da bilmeniz gerekir.

Yeni Zelanda Vizesi Türleri

Yeni Zelanda’ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Pasaportunuzun olması gerekiyor. Daha sonra bu ülkeye hangi amaçlarla gitmek istediğinizi belirteceksiniz mesela; arkadaş ziyareti veya aile, eğitim, ticari amaçla mı gideceksiniz bunları belirtmeniz gerekiyor.

Aile birleşimi ya da göçmenlik gibi durumunuz var ise bunlarında bildirilmesi gerekir. Çünkü yapacağınız vize başvurusunu bu nedenlere bağlı yapabilirsiniz. Başvuruyu doğru ve gereken kriterlere uygun yapmanız için seyahat sebebinizin bilinmesi ve o tür vize işlemlerinin yapılması en doğrusu olacaktır.

Yeni Zelanda vize başvuruları kendi içinde bazı gruplara ayrıldığından dolayı işte standart ziyaret, eğitim almak için, çalışma, staj görme, göçmenlik veya yerleşim amaçlı vize için başvuru yapmanız ve ona göre evrak hazırlamanız gerekir. Bu vize türlerinin her biri için farklı evraklar istendiğinden başvurunuzun doğru olması için bunlara dikkat etmelisiniz. Vize için ödeyeceğiniz ücret alacağınız vizenin kategorisine göre farklılık gösterebilir. Yen Zelanda için en çok istenen vize kategorileri şu şekildedir;

 • Standart ziyaretçi vizesi veya turistik. Ticari, aile ya da arkadaş ziyareti şeklindedir.
 • Eğitim için vize
 • Working holiday vizesi
 • Çalışma için vize
 • Aile birleşimi vizesi
 • Nitelikli göçmenlik vizesi

Yeni Zelanda’ ya yapmayı planladığınız bu seyahat için tüm başvuru süreci hakkında bilgi almak ve gerekli evrakların neler olduğunu öğrenmek için web sitemizi inceleyebildiğiniz gibi bu işte uzman olan kadromuz çalışanlarından da bilgi alabilirsiniz.

 • Okul ve eğitim görevlilerini ziyaret edecek kişiler.

Yeni Zelanda için yapacağınız seyahatle ilgili başvurularınızı zaman kaybetmek istemiyorsanız online olaraktan yapabilir ve gerekli olan evrakları hazırlayıp mail olarak bizlere ulaştırarak hemen işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu konuda hiçbir sorun çıkmaması için yapmanız gerekenler vize başvurunuzun tam ve hatasız olmasıdır. Çünkü tüm başvurular konsolosluk tarafından inceleneceği için hatasız olması doğru belgeler ile hazırlanmış olması son derece önemlidir.

Bunların yanı sıra planladığınız seyahatin tüm amacı rezervasyon yaptırdığınız yerlere kadar burada kalacağınız süre hangi tarihler arasında kalacağınız seyahat ücretini nasıl finanse edeceğiniz konularını net olarak bildirmeniz bu noktada çok önemlidir. Tüm bu işlemlerinizi TRA danışmanlık ile en doğru ve eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz bunun için lütfen bizimle iletişime geçmeyi ihmal etmeyin. İletişime geçtikten sonra tüm evraklarınız mail adresimizden bize ulaştırmanızı isteyeceğiz.

Bizim size tamamlamanız için göndereceğimiz evrak listesini tamamlayarak isterseniz mail den dilerseniz de kargo/kurye ile bize göndererek işlemlerinize başlayabilirsiniz. İşlemleriniz tamamlandıktan yaklaşık olarak 25 ile 45 gün arasındaki bir zaman zarfında konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınır ve sonuç tarafınıza TRA Danışmanlık tarafından bildirilir. Ve pasaportunuzu size teslim ederek işleminizi tamamlamış oluruz.

Yeni Zelanda Vizesi Gerekli Belgeler

Yeni Zelanda vize başvurusu için web sitemizden gerekli olan başvuru bilgi formunu ve ayrıca Yeni Zelanda bilgi takip belgesini mutlaka surette doldurması gerekiyor. Web sitemizdeki evrak listesini bulabilir buradaki turistik vize işlemleri, Ticari vize işlemleri, Aile ve arkadaş vize işlemlerinden hangisi sizin için gerekiyorsa bir tık ile gereken evrak bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Buradaki listeler genel birer listedir bunu da bilmeniz gerekir. Firmamız ile iletişime geçtiğiniz andan itibaren sizin için gerekli olan asıl liste oluşturulup başvurunuz yapılacaktır. Eğer Yeni Zelanda ülkesine birinin daveti üzerine gidiyorsanız sizi davet eden kişiden de durumu destekleyen ve açıklayan evrakların eksiksiz olması önem arz ediyor çünkü bu evraklar konsolosluk tarafından değerlendirilecektir.

Bu bilgiler de davet eden kişinin adres ve iletişim bilgileri davet edilenin bu kişide ne kadar süre ile kalacağı seyahat masraflarını kim ödeyeceği belirtilmelidir. Davet eden kişinin Yeni Zelanda vatandaşı olarak tüm pasaport bilgilerinin ve kimlik fotokopisinin bulunması, Yeni Zelanda vatandaşı olmayanların ise oturma iznini beyan eden belgenin fotokopisinin dosya ile birlikte sunulması gerekir.

Bu arada davette bulunan kişi karşı tarafın masraflarını finanse edecek ise maaş bordrosunu ve hesap özetini ve yanında INZ 1025 kodlu Sponsorship for Temporary Entry formunu mutlaka eksik olmadan doldurması gerekir. Formun özelliği sadece Yeni Zelanda pasaportu veya oturma izni olan kişiler ya da Yeni Zelanda ticaret odasında kaydı olan şirketler doldurabilir. Bu formu doldururken dikkatli olmalısınız bu konuda da firmamızın uzmanları size yardımcı olacaktır.

Yeni Zelanda seyahati için vize başvurusunda bulunacaksanız ve eğer ki şirket sahibi iseniz şahsınıza ait olan evrakların dışında şirket belgelerinizi de güncel olarak ve de faaliyet raporları da mutlaka teslim etmelisiniz. Bunların yanı sıra şirketinizin imza sirküleri ile son vergi yılınıza ait vergi levhasını fotokopisi de eksiksiz olarak sunulmalıdır.

Yeni Zelanda’ ya gidecek olan kişi eğer öğrenci veya emekli bir kişi ise bunu dosyalarında belli edecek bilgileri tamamlamalılar. Başvurunuzun iyi işlemesi olumsuz bir durumla karşılaşmamanız adına TRA Danışmanlık ofisi uzmanları ile kuracağınız iletişim sonunda tüm sorularınıza cevap bulabilir ve sağlıklı bir başvuru süreci geçirmiş olursunuz.

Hatasız ve eksik olmayan evraklar tamamlanması ile kontrol süresi başlamış olur pasaportunuzun konsolosluğa iletilmesi ile de değerlendirme süreci başlar yaklaşık olarak 25-45 gün arası devam eden bu süreç tamamlanınca size sonuç iletilir. Bu kararın konsolosluktaki değerlendirilme sürecinin olumlu olması adına uzmanlarımız her türlü desteği size sağlayacaktır.

Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Alınır?

Yeni Zelanda’ya seyahat etmeyi planlayanlar TRA danışmanlık olarak hazırladığımız web sitemizden gerekli evrakların güncel listesini alarak hazırlayabilir veya bizimle iletişime geçerek TRA danışmanlık mail adresine e-posta yolu ile göndererek bizden bu konuda hizmet alabilirsiniz. Telefon açaraktan ulaşmanız mümkündür. Firmamız telefonunu arayarak uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bize bu şekilde ulaşmanızdan sonra gereken evrak listesini güncel olan e-posta adresinize göndererek sizinle paylaşıp gereken işlemlerin en doğru ve hızlı olarak tamamlanması konusunda sizlere yardımcı olacağız. Doğru kaynaktan aldığınız bilgi ve yardımlar sayesinde Yeni Zelanda vizesini kolayca almanız mümkün olacaktır.

Yeni Zelanda vizesi nereden alınır?

Yeni Zelanda ülkesi için vize almayı düşünüyorsanız TRA Danışmanlık ayrıcalığı ile bunu kolay ve gelmenize gerek olmadan Türkiye’ nin her yerinden mail ya da telefonla bize ulaşarak gerekli olan evrakları taratmak koşulu ile aynı gün işlemlerinizi başarılı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Yeni Zelanda Vize Reddi

Vizenizin reddedilmesini istemiyorsanız başvuru yapan kişinin seyahat amacı inandırıcı olmalıdır. Seyahat sebebini açıklayan kriterleri eksiksiz olarak ve hatasız bir şekilde sunmalıdır. Aksi takdirde Yeni Zelanda vize başvurusu reddedilir. Vizenizin reddedilme sebepleri şu şekilde olabilir;

 • Online vize başvurusu sırasında yanlış kategoriyi seçmeniz
 • Vize başvuru formunda eksik ya da hatalı bir bilgi girişinin olması
 • Seyahat sebebinizin inandırıcı olmaması
 • Vize başvurusu yapacak kimsenin yaşadığı ülkedeki mevcut bağlarının iş, okul, aile gibi bunların güçlü olmaması ve kişiyi ülkesine bağlayan sebepleri tam olarak sunamaması
 • Vize alacak kişinin finansal durumunun yeterli olmaması
 • Daha önce vize reddi alması ya da hiç seyahat geçmişinin olmaması, vize ihlali de reddedilme sebeplerindendir.

Bunlara maruz kalmamak için başvurunun doğru yapılması, tüm aşamalarının dikkatli ve eksiksiz hazırlanması çok önemli bir noktadır. Siz tüm kriterleri tam olarak yerine getirir seyahat amacınızı açık ve net bildirirseniz çevirileri tamamlarsanız böylece ve online başvuru sistemine yüklerseniz başvurunuzun olumlu sonuçlanmaması için hiçbir sebep yoktur.

Bunların yanı sıra bilinmesi gerek eğer yalan bilgi sunulur ve evraklarda sahtecilik yapılırsa Büyükelçilik Yeni Zelanda’ ya vize reddi dışında belirlediği sürelerde vize başvurusu ve ülkeye de giriş yasağı verebiliyor. Bu durumdan siciliniz etkilenecek ve diğer ülkeler için vize başvurusu yaparsanız da karşınıza çıkacaktır.

Bunun için TRA Danışmanlık ile iletişime geçerek vize başvurunuzu doğru ve hızlı olarak yapabilir ve hiç sorun yaşamazsınız.