Ticari Vize

Değerli ziyaretçimiz, Yeni Zelanda’ ya ticari amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız size gelen davetiyenin içeriğinin net olması seyahat yapma amacınızın açık bir şekilde beyan edilmesi ve şirketinizin hazırlamış olduğu dilekçenin de formatı çok önemlidir. Ticari seyahatler; görüşme, toplantı, fuar, konferans gibi amaçları kapsar. Sayfamızı incelerseniz aşağıdaki bölümde 2021 yılı için Yeni Zelanda Ticari Vizesi için gereken tüm evrak bilgilerini bulacaksınız. Yalnız bu evrak listesi genel bir listedir, yani başvuran her kişi adına farklılıklar olabilir. O yüzden firmamızla yapacağınız görüşme sonrasında sizin için uygun olan asıl liste oluşturulup o şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Yeni Zelanda TRA Danışmanlık Ofisi olarak Yeni Zelanda’ ya eğitim amaçlı, ticari amaçlı ya da turistik seyahat amaçlı olsun tüm vize işlemlerinizi en profesyonel şekilde hazırlamanız için çalışan ve uzman kadrosu ile size hizmet veren özel bir danışmanlık kurumudur. Eğer TRA Danışmanlığı tercih ederseniz;

  • Yeni Zelanda vizesi için yapacağınız başvuruda amacınıza en uygun olan vize kategorinizin belirlenmesinde,
  • Başvuru yapacağınız kategori doğrultusunda sizin seyahat amacınıza en uygun olan başvuru evraklarının hazırlanma aşaması ve de kontrolü,
  • Başvurunuzu online olarak yapabilecek ve sizin adınıza gereken formun firmamız tarafından doldurulması,
  • Vize için verdiğiniz dilekçenizin, iş yerinizin izin yazıları gibi başvurunuzu direk olarak etkileyecek belgelerinizin düzenlenmesinde ve kontrolünde,
  • Vize başvuru işlemleriniz boyunca pasaportunuzu gerekli olan bütün durumlar da takibini yaparak ve ilgili kurumdan teslim alarak sizin tarafınıza ulaştırılmasında da TRA Danışmanlık ofisi olarak sizin için yapıyoruz.

Yeni Zelanda Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1-) Pasaport

Seyahatiniz bitti diyelim pasaportunuzun süresi 6 ay daha geçerli olmalı ve eski pasaportunuz varsa geçmiş durumunuzu incelemeleri için onu da ilgili kuruma sunmalısınız.

2-) 2 Adet Biyometrik Fotoğraf

Son 6 ay için de çekilmiş olduğunuz ve yüzünüzün net olarak görüldüğü saçlarınızın alnınızı kapatmadığı şekilde fotoğraf olmalı.

3-) Kimlik Fotokopisi

Size ait olan kimliğinizin arka ve ön kısmının fotokopisi

4-) Davetiye

Sizi Yeni Zelanda’ ya davet eden şirketten aldığınız davetiyenin için de seyahat tarihleri, seyahat amacınız, kim ülkeye gelecekse onun kimlik bilgileri ayrıca şirketin adres ve iletişim numaraları da açık bir şekilde bulunmalıdır. Bu konularda yanlış ve eksik yapmamak adına davetiye formatı için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

5-) Şirket Evraklarınız

-Şirket İzin Dilekçesi (sizi davet eden şirket antetli kâğıda başvuruyu yapanın adını soyadını, seyahat tarihlerini, amacının ne olduğunu ve tüm masraflarını kimim karşılayacağını açıkça belirterek yazmalıdır ve İngilizce yazılması şarttır.) Kaşesi ve ıslak imzası olmayan dilekçeler kabul edilmemektedir.

-Faaliyet belgesi (son 3 ay için de alınmış ıslak imzalı ya da elektronik imzalı olması gereken bir belgedir.)

-Ticari Sicil Gazetesi (bununda mutlaka fotokopisini sunmalısınız.)

-Vergi Levhası (bu belgenin de fotokopisi sunulmalıdır)

-İmza Sirküleri (fotokopisinin olması gereken diğer bir belge de budur)

-SGK İşe giriş belgesi

-Maaş Bordrosu (Çalıştığınız son 3 ayın bilgilerini gösteren bordro ıslak imzalı ve kaşeli olarak sunulmalı)

-SGK 4A Hizmet Dökümü (Gerekli olan hizmet dökümünü almak için E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapıp SGK hizmet dökümü yazmanız ile barkodlu olarak belgeyi oluşturabilirsiniz. Bu şekilde yazdırarak veya firmamıza mail olarak atabilirsiniz.)

NOT: Bu evraklar tamamen şirket evrakları listesi olarak özel sektörde çalışanlara göre hazırlanan bir listedir. Değişik meslek grupları için doktor, eczacı ya da mimar gibi bunlar için evraklar farklılık gösterebilir.

6-) Şirketinizin Banka Döküm Özeti

Son 3 ayınızın tüm bilgilerinin bulunduğu ve banka imza sirkülerinin de dahil olduğu içinde en az 10.000TL bulunan şirketinizin banka hesaplarının dökümü iletilmelidir.

Not: Kalacağınız gün sayısını önceden belirtmelisiniz çünkü Yeni Zelanda Konsolosluğu başvurunuzu değerlendirirken kalacağınız her günü Yeni Zelanda doları ile çarparak masraflarınızı bu şekilde hesaplıyor. Sadece bu da değil kalacağınız otel ve uçak ücretlerini de bu miktarı etkileyeceğinden dolayı konuyla ilgili uzmanlarımızdan yardım almalısınız.

7-) Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneği

E-Devlet şifreniz ile nüfus kayıt örneğinizi barkodlu olarak alabilirsiniz. Sisteme girdiğinizde nüfus kayıt örneği belgesi sorgulamayı aratarak nüfus kaydınızda bulunan eski eş ya da vukuatlı belge seçeneklerine ulaşıp dosyayı indirerek yazdırabilir ve firmamıza mail olarak atabilirsiniz.

8-) Adli Sicil Kaydı

Adli sicil kaydınıza da her şeyde olduğu gibi e-devlet şifresi ile ulaşabilir barkodlu olarak çıktısını alabilirsiniz. Adli sicil kaydı sorgulama olarak yazdığınızda kurum türü ve yabancı ülke (tercümeli) seçmelisiniz. Arşiv kaydınızı İngilizce seçerek konsolosluk için belge oluşturun dosyayı indirerek yazdırın yahut da firmamıza mail olarak ulaştırın. Biz sizin için düzenleyelim.

9-) Otel ve Uçak rezervasyonu veya Satın Alım Belgesi

Seyahatiniz için satın almış olduğunuz veya rezervasyon ettirdiğiniz otel ve uçak bilgilerini içeren belgeleri firmamıza ulaştırmalısınız. Bu seyahati bir tur ile yapacaksanız bununla ilgili broşür, doküman ve tüm program bilgilerinizi bize iletmelisiniz. Hala herhangi bir rezervasyon yapmadıysanız o zaman başvurunuzda kullanabilmek için geçici bir rezervasyon yapmalısınız.

10-) Erkek Başvuru Sahipleri İçin Askerlik Durum Belgesi

Askerlikle ilgili belgeyi e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak arama bölümüne askerlik durum belgesi yazıp dosyayı indirerek yazdırabilirsiniz. ( Barkodlu olması önemlidir) Veya yapamazsanız eğer mail üzerinden firmamıza göndererek uzmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.