Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi

TRA Danışmanlık Ofisi Cezayir ziyaretleriniz için gerekli olan tüm vize türlerini rahatlıkla Cezayir vize randevusu almanıza ve başvurunuzu yapmanıza olanak sağlar. Son zamanlarda Türkiye ile Cezayir arasında gerçekleştirilen bir vize muafiyeti bulunmaz. Cezayir Konsolosluğu vize almak isteyen kişileri, pasaport çeşidine göre vize işlemlerine dâhil eder. Bordo pasaport sahibi olan Türk vatandaşları, Cezayir vize prosedürlerini yerine getirmek durumundadır. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi kişiler ise 90 gün süreli olarak günlük seyahatlerinde vize prosedürlerinden muaf bırakılmışlardır. Bu yüzden kişilerin Cezayir’e gitmeden önce vize çeşidini belirlemesi önemli bir detay olarak bilinmesi gerekenler arasında yer alır.

 Vize gereklilikleri Cezayir Büyükelçiliği tarafından yönetilir. Bu gereklilikler sizler tarafından vize sürecinde eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Cezayir'i turizm, iş, eğitim ta da sağlık gibi nedenlerle geçici olarak kısa bir süre kalmak için ziyaret etmeniz gerektiğinde vize almanız gerekmektedir. Vize alabilmek için 30 gün ila 90 gün arasında ziyaret amacına göre farklılık gösterir. Ziyaret amacınıza göre aldığınız vize bağlı olarak kalmanızı sağlar. Örneğin; aile ziyareti için vize başvurusu yaptıysanız, kaldığınız süre boyunca ülkede çalışmanıza izin verilmez. Cezayir ziyaretiniz; iş, gezi, ticari ya da çalışmak için olabilir.

 • Cezayir Turistik vize; Seyahat amacı ile yapılan gezilerde gerekli olan vizeye turistik vize denir.
 • Cezayir Ticari Vize; İş için bu ülkeye giden kimselerin ticari vizesi olmalıdır. Vize sahibinin ülkede bulunduğu süre içinde herhangi bir kişi tarafından herhangi bir şekilde çatıştırılmasına izin verilmez.
 • Çalışma vizesi; Cezayir’de çalışması gereken kimselere verilen vizelere denir. Bu vizeye sahip olmayan kimse ülkede istihdam sağlayamaz.
 • Öğrenci vizesi; öğrenim ücretlerinin ödenmesini, eğitim ve yeterli geliri olduğunu kanıtlayabilen öğrencilere verilir.

TRA Danışmanlık hizmetleri olarak sizin için gerekli olan vize türü belirlenerek Konsolosluğa gelmeden rahatlıkla başvuru sürecinizi tamamlar. Bunun için yapmanız gereken tek şey danışmanlarımız ile iletişime geçmek olacaktır.

Cezayir Vize İşlemleri için TRA Danışmanlık Avantajları

Cezayir vize işlemlerini yürütmek için TRA danışmanlık ile çalışmak size pek çok avantaj sağlayacaktır. Başlıca bu avantajlar ise;

 1. TRA Danışmanlık vize başvurularının tüm prosedürü hakkında yeterli bilgiye sahip olması ve bunları sorunsuz halde sonuçlandıracak deneyime sahiptir.
 2. TRA Danışmanlık Cezayir hükümet politikaları, düzenlemeleri, kuralları, tüzükler ve diğer gerekli şartlar hakkında detaylı bilgiye sahiptir.
 3. Danışmanlarımızdan aldığınız yardım sayesinde zamandan ve bütçenizden tasarruf etmenizi sağlar.
 4. Vize işlemleri için gerekli olan kırtasiye işlemleri oldukça fazla ve maliyetlidir. İşlemlerinizin tamamlanması için bunların tümü TRA Danışmanlık tarafından ücretsiz olarak yapılır.
 5. Belgelerinizin eksiksiz hazırlanması için tüm deneyimini kullanan danışmanlarımız vizenizin reddedilmemesi için gerekli olan performansı sergiler.
 6. Danışanlarımız tüm norm ve düzenlemelerden haberdar oldukları için başvuru formunu rahatlıkla doldurabileceksiniz. Danışmanlarımız verdiğiniz bilgilerle, başvurunuzu tamamlamanıza yardımcı olacaklardır.
 7. Vermiş olduğunuz bilgilerin doğru, eksiksiz ve güncel olması çok büyük önem arz eder. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlar ve işlemleriniz iptal edilir.
 8. TRA Danışmanlık ile çalışmak siz karmaşık süreçlerden uzak tutacaktır.
 9. Vize başvuru süreçleriyle ilgili deneyim ve bilgi sahibi olan danışmanlarımızın uzmanlıkları sayesinde tüm uzun prosedürler kolaylıkla çözümlenir.
 10. TRA Danışmanlık ayrıca sizin adınıza tüm uçak ve konaklama rezervasyonlarınızı da gerçekleştirmektedir.

Cezayir Vize Başvuru

Türk vatandaşlarının Cezayir'e giriş yapabilmeleri için vize almaları şarttır. Bu başvurunun elçilik tarafından kabul edilebilmesi için elçiliğe bir başvuru yapılması ve tüm şartların yerine getirilmesi gerekir. Ancak tüm bu işlemlere başlamadan önce mutlaka danışmanlarımızdan destek almalısınız.

Danışmanlarımız ile çalışmanız sonucunda başvurunuzun kabul edilme şansı daha yüksek olacaktır. Cezayir’e seyahat edebilmeniz için gerekli olan en önemli şart geçerli bir pasaportunuzun olması ve bu pasaportun seyahatinizden sonra 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Ayrıca vize için pasaportunuzun en az 2 sayfası boş olmalıdır.

Cezayir Vize Başvuru Formu

Başvurunuzu doğru belgelerle birlikte yapmanız son derece önemlidir. Her ülkenin vize almak için farklı gereksinimleri vardır. Farklı vize türleri vardır ve başvuru süreci, ilgilendiğiniz her vize için farklı olabilir. Vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaporta, vesikalık fotoğrafa, doldurulmuş vize başvuru formuna, seyahat planlarının kanıtına ve iş için gerekli olan yazışmalara ihtiyaçları vardır. Bu şartlar yerine getirilmezse vize başvurunuz ne yazık ki olumsuz olarak sonuçlanır.

Hatta Cezayir Konsolosluğu gerçek dışı beyanda bulunan kişiler hakkında cezai bir işlem uygulama hakkına da sahiptir. Bu yüzden evrakların ve başvuru formundaki bilgilerin gerçeğe uygun ve hatasız olması için ayrı bir dikkat ve özveri gösterilmesi gerekir. Ayrıca vizenizin olumsuz olarak sonuçlanmaması için TRA Danışmanlık ofisimiz ile çalışmanız sizin adınıza bu süreci oldukça kolay hale getirecektir.

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar

Cezayir’e hangi amaçla olursa olsun seyahat etmek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken bazı işlemler olacaktır. Bunun Cezayir büyükelçiliğinin talep ettiği evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız büyük önem taşır. Hazırlanması istenen evraklar, ülkede kalış süresine, seyahatin yapılış amacına, iş koluna göre değişiklik arz edebilir. Ticari vize, turistik vize, ziyaretçi vizesi gibi farklı şekillerde vize türleri bulunur. Bu evraklar ise vizenin türüne bağlı olarak farklılık gösterse de genel olarak;

 • Cezayir vizeniz için gerekli olan en az 2 boş sayfası olan, Cezayir'deki kalışınızın ardından 6 ay daha geçerli pasaportunuzun bulunması.
 • Eksik olmadan doldurulan ve imzalanmış vize başvurusu formu
 • Resmi yazışmalarda kullanılmak üzere çekilmiş 2 adet fotoğraf.
 • Bir banka ekstresi ve maaş bordosu.
 • Yatırdığınız vize ücretini kanıtlar belge.

Bu belgeler standart olarak istenen belgeleri kapsar. Bunun dışında ise ziyaret amacınızı taşıyan vize türüne bağlı olarak konsolosluk sizden ekstra belgeler talep edecektir.

Cezayir Vize Başvuru İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Vize başvurunuzu yaparken dikkat etmeniz gereken oldukça önemli hususlar bulunur. Bunlardan en önemlisi ise pasaportunuzun geçerlilik süresidir. Ayrıca belgelerinizin eksiksiz olarak hazırlanması vize başvurunuzun reddedilmemesi için son derece önemlidir. İşte tam da bu noktada danışmanlarımız size derin bilgi ve tecrübeleri ile yardımcı olur. Çünkü belgelerin hazırlanması büyük bir titizlik ister.

Cezayir için vize almak isteyen kişiler, 10 yıldan daha fazla bir pasaport ile başvuru yapmamalıdır. Hasar görmüş, yıpranmış pasaportlar vize işlemleri için geçerli görülmez. Konsolosluk vize işlemlerini onaylamış dahi olsa, sınır görevlileri bu noktada sıkıntı çıkarır. Ayrıca vize işlemleri için başvuruya 1 ay kadar önceden başlanması tavsiye edilir. Seyahat etmeden en az 15 iş günü öncesinde başvuru yapılmalıdır. Konsolosluğa verilecek olan dilekçenin Fransızca ve İngilizce olarak hazırlanması şarttır. Ayrıca ülkeye giriş ve çıkış esnasında kişiye ait döviz miktarının bildirilmesi şartı bulunur.

Herhangi bir sorun yaşamamak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Cezayir Konsolosluğu, Cezayir Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Cezayir Vizesi Kalktı Mı?

Türkiye Cumhuriyeti Cezayir seyahatleri için amaç ne olursa olsun vize almak zorundadır. Cezayir vizesinin Türk vatandaşları için kalkması söz konusu değildir.

Cezayir Vize Bilgileri

TRA Danışmanlık hizmetleri Cezayir’e yapacağınız tüm seyahatlerinizde vizenizi kolaylıkla alabilmeniz için gerekli prosedürleri yürütür. Cezayir konsolosluğuna başvurular yapılır. Cezayir Ankara Büyükelçiliği aracılığı ile de işlem yapılır. Türkiye’deki resmi temsilci olarak bilinir. Yukarıda vize bilgileri hakkında detaylı olarak bilgi verilse de danışmanlarımız size vize alma sürecinde tüm profesyonelliği ile yardımcı olur.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir vizesi alabilmek için öncelikle vize ücretini yatırmalı ve başvuru belgenizi açıkça eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Tüm bunların yanı sıra Cezayir hükümetinin sizden talep ettiği evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız gerekir.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir vizesi TRA Danışmanlık hizmetleri aracılığıyla tüm işlemlerinizin yapılmasından sonra yaklaşık olarak 10 ila 15 gün arasında çıkar.

Cezayir Vizenizin Ret Alması Halinde Yapılması Gereken?

Evraklarınızın yetersiz ve eksik bulunması halinde vizenize red cevabı gelmesi son derece olasıdır. Ancak tüm bunların yanı sıra bu ret cevabına itiraz hakkınız olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca ret cevabı aldıktan sonra yeniden başvuru yapmanızda yasal olarak bir sakınca bulunmaz.

Cezayir Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Cezayir vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması son derece önemlidir. Ziyaret amacını açıkça ifade eden cümlelerin kullanılması son derece önemlidir. Bu konuda danışmanlarımız size profesyonel olarak yardımcı olur.