Turistik Vize işlemleri

Çok sayıda ülkenin vatandaşı olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da kısa süreli kalsalar bile Cezayir'e girmek için vize almak zorundadır. Vize alabilmek için sebebi ne olursa olsun TRA Danışmanlık Ofisi aracılığıyla vize işlemlerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz. Tecrübeli danışmanlarımız sayesinde sizin gerekli olan vize türünü belirleyerek işlemleri başlatmak mümkündür. Bu sürecin planlaması ve yürütülmesi danışmanlarız aracılığı ile yürütülmektedir.

TRA Danışmanlık Ofisi ile Cezayir vizesine başvururken sağlamanız gereken destekleyici belgeler aracılığıyla hazırlanmaktadır. Kalışınızın uzunluğu veya amacı ne olursa olsun, Cezayir'e seyahat etmek için vize gereklidir. Planladığınız seyahate en uygun olan vizeyi alabilmeniz için ve evraklarının teslim alınacağı hususunda danışmanlarımız sizlere yardımcı olmaktadır. Böylelikle vize prosedürleri ile uğraşmadan kolaylıkla seyahatinizi kolaylıkla planlayabilirsiniz. Cezayir vize işlemleri hakkında en güncel bilgilere uzman danışmanlarımız sayesinde edebilirsiniz.

Cezayir Turistik Vizesi

Cezayir'e gelen çoğu ziyaretçi belirlenen Cezayir konsoloslukların ya da elçiliklerin birinden vize almalıdır. Ayrıca, ziyaretçilerin Cezayir'e giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Turistik vize Cezayir’e seyahat amacı ile yapacağınız ziyaretleriniz için alınması gereken bir vizedir.

Alınan her vize kendi amacı içerisinde geçerlidir. Turistik vize alınmış ise bu sadece gezi ve seyahatleri kapsar. Bu alınan vize ile çalışma yapılamaz. Böyle bir durumda vize sahibine ciddi yaptırımlar ve cezalar kesilir. Bununla birlikte alınan vize süresini kapsayan sağlık sigortası da mutlaka olması gereken evraklar arasındadır. Cezayir vize başvuruları için ihtiyacınız olan bu sağlık sigortası ile ilgili olarak danışmanlık firmamızdan destek alabilirsiniz.

Her vize tipik farklılıklar gösterir. Örneğin; ticari vize ile turistik vize standart belgeler dışında bir takım farklılıklar gösterir. Bu nedenle TRA Danışmanlık Ofisimize başvuru yapmanız halinde sizin için en uygun olan vizeyi seçecektir. Vize türü ne olursa olsun vize için gerekli olan evraklar hazırlanırken bir takım prosedürleri yerine getirmeniz son derece önemlidir. Bu konuda danışmanlarımız süreci kolay hale getirebilmek için tüm profesyonelliği ile hizmet vermektedir.

Cezayir Turistik Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Cezayir vizesi için hazırlanması gereken evraklar vizenin türüne göre değişiklik gösterebilir. Turistik vize sahibi olabilmeniz için ise;

  1. Pasaport: Cezayir turistik vize başvurularında kullanılacak pasaportun son 10 yıl içeresinde aktif olmasının yanı sıra ziyaretiniz ile birlikte en az 6 ay geçerliliği ve vize için son iki ya da üç sayfasının boş olması gerekmektedir. Herhangi bir şekilde yırtık ya da deforme olmuş olan pasaportlar ile işlem yapılamamaktadır. Daha önceden alınmış ve bitmiş olan pasaportlar var ise de bunları mutlaka sunmalıdır. Pasaportu bulunmayan kişiler ise Emniyet Şube Müdürlüklerinden pasaport protokol belgesi alarak dosyalarının içerisine koymalıdır.
  2. Fotoğraf: Son üç ay içinde çekilmiş ve yüksek kaliteli 2 adet biometrik fotoğraf. Fotoğraflarda kabul edilebilecek ölçü ise 3*3,5 cm’dir. Arka fonunda beyaz olması gereklidir. Bunun dışında bu fotoğrafların daha önceden alınmış olan herhangi bir vize işleminde kullanılmaması hususu da dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasındadır.
  3. Vize Başvur Formu: 2 adet olarak eksiksiz şekilde hazırlanmış ve tarafınızca imzalanmış olan vize başvuru formu. Bu formların doldurulması aşamasında firmamız yetkili personelinden hata oluşmaması adına yardım alabilirsiniz. Şayet danışmanlık hizmeti aldığınız durumlarda bu formlar firmamı tarafından doldurulacak ve şayet vekaletiniz yok ise size sadece ıslak imza atmak kalacaktır.
  4. Dilekçe: Cezayir turistik vize başvurusunda bulunacak olan kişiler konsolosluğa hitaben çalıştıkları kurumun antetli kağıdına yazılmış olan bir dilekçe hazırlamak durumundadır. Bu dilekçede izin tarihleri, ücret bilgiler, meslek statüsü, seyahat esnasında masraflarını kendisinin mi yoksa sponsorun mu karşılayacağı gibi bilgiler detaylı olarak yazılmalıdır.
  5. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan bankalara Cezayir turistik vize ücretini yatırdığınızı gösterir dekontu mutlaka dosyanız içerisine koymanız gerekir.
  6. Gidiş dönüş seyahatinizi ve varış noktanız için giriş ve çıkış tarihlerini gösteren bir kanıtlayıcı belge. Özellikle Cezayir’de bulunan ve konaklama yapılacak olan konumun belediyesinden onaylı bir belge alınmalıdır. Bu davetiye niteliğindedir. Şayet bir davetiye yok ise bu sefer de başvuran kişinin Cezayir deki turizm acentesi tarafından düzenlenmiş olan  tur sözleşmesini dosyaya koyması gereklidir.
  7. Rezervasyon İşlemleri: Uçak biletiniz ve konaklayacağınız yere ait rezervasyon bilgilerini bildirmelisiniz.
  8. Nüfus cüzdanınızın bir kopyası ve sizden istenen diğer kanıtlayıcı belgeler.
  9. TRA Danışmanlık Ofisi aracılığıyla vize işlemlerinizi yürütecekseniz mutlaka vekaletname.
  10. Şayet başvuran kişinin seyahat esnasında masraflarını sponsor karşılayacak ise istenen tüm bu evraklara ek olarak finanse edecek kişi içinde ayrıca talep edilen evraklar hazırlanarak dosyaya konulmalıdır.

Tüm bu evraklarınızın yanı sıra Cezayir konsoloslukların sizden istenecek olan diğer belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Seyahat amaçlı yapacağınız gezilerde firmamızı seçmeniz seyahat sürecinizi çok daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Firmamız vize işlemleri ile uğraşırken siz rahatlıkla seyahat planınızı yapabilirsiniz ve can sıkıcı prosedürler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Cezayir Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Cezayir vize işlemlerinizin kısa sürede tamamlanmasını istiyorsanız mutlaka tüm evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Aksi takdirde talebiniz olumsuz olarak karşılanacaktır. İşlemler bir takım prosedürler içerdiğinden süreç boyunca zorlanabilirsiniz. Bu durumda ise firmamız devreye girerek tüm bu zorlu prosedürleri sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Bazı durumlarda vize sahibi ile yüz yüze görüşmede talep edilir. Böyle bir durumda danışmanlarımız size bu görüşmede eşlik edecektir. Bu hak konsolosluğun kendi inisiyatifinde olan bir durumdur. Her zaman talep edilmez.

Cezayir konsolosluğuna yapacağınız başvurular esnasında süre hesaplaması yaparak hem ülkemizin hem de Cezayir deki resmi tatil günlerini düşünerek hareket etmelisiniz. Tatil günlerine denk gelen süreçler başvuru sürecinin sonuçlanması kapsamında uzamasına neden olacaktır.

TRA Danışmanlık Ofisimiz vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra Cezayir konsolosluğuna ya da büyükelçiliğine teslim eder ve vizeniz 10 ila 15 gün arasında sonuçlanır. Danışmanlarımız size sonuçlanan vizenizi teslim ederek rahat bir seyahat geçirmenize yardımcı olur. Seyahatinize gidiş esnasında sıkıntı yaşamamak adına işlemlerinize 1 ay önceden başlamak en doğru karar olacaktır. Cezayir vize ile ilgili kafanıza takılan her türlü sor ve sorun için danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.