Aile, Arkadaş Ziyaretçi Vizesi

Cezayir kültürel açıdan oldukça zengin bir ülkedir. Bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka bir vize sahibi olmanız gerekir. Aile ya da arkadaş ziyaretinde bulunacaksanız standart belgeler dışında bir takım ekstra evraklar hazırlamanız gerekecektir. Bu belgeleri hazırlarken vize başvurunuzu konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurum olarak firmamız danışmanlarımız ile birlikte eksiksiz olarak yürütür. Aile ve arkadaş ziyaretinde firmamız vize süreci ve gereklilikleri konusunda size rehberlik edebilir. Bu vizenin geçerliliği ise maksimum 6 ay olacağından tüm seyahat planınızı buna göre gerçekleştirmeniz sizin için doğru bir adım olacaktır.

Cezayir ziyaret vizesi başvurusunda bulunurken Cezayir’de olan kişinin Cezayir vatandaşı olup olmadığı, Cezayir’de oturma izninin olup olmadığı da önemli detaylar arasında yer alır. Ziyaret vizesi başvurusu yaparken bu detayları göz önünde bulundurup evrakları bu doğrultuda teslim etmeniz gerekir.

Cezayir için ziyaret vizesi başvurusunda bulunmadan önce profesyonel vize danışmanlarımızdan detaylı bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Konsolosluk tarafından yetki verilmiş olan firmamız, sizlere iyi hizmet vermek adına özenli bir çalışma sergiliyor.

Cezayir Aile Ziyareti Vizesi

Aile Ziyareti Vizesi, bu vize türünde çalışmanıza, eğitim görmenize ya da çeşitli seyahatler yapmanıza izin vermez. Bu vize ile yakınlarınızı ziyaret edebilir burada konaklayabilirsiniz. Aile ziyareti vizesi elbette diğer vize türlerinde olduğu gibi standart evraklar isteyecektir. Ancak tüm bunların yanı sıra sizden Cezayir Büyükelçiliğinin ekstra talepleri söz konusu olacaktır. Cezayir vize konusunda katı bir ülke olduğundan bu konuda profesyonel yardım almak süreci sizin adınıza kolaylaştıracaktır. Bu gerekli profesyonel desteği ile konusunda uzman ve deneyimli çalışanlarımız tarafından sağlanır.

Aile ziyareti vizesi için başvuru yaparken başvuran kişinin maddi durumu, statüsü, eğitim düzeyi, işi gibi bilgi ve belgeleri de bu sürecin işleyiş hızında etkilidir. Cezayir Konsolosluğu, başvuran kişinin durumuna göre ekstra evrak isteyebilir.

Aile ziyareti için yapmış olduğunuz vize başvurusunun sonucu 7 ile 10 iş günü içinde belli olur. Ancak yoğunluk nedeni ile bu sürenin uzayabileceği bilgisini de aklınızdan çıkarmamalısınız. Bunların yanı sıra resmi tatillerde konsolosluk çalışmaz. Eğer bu tarihlere denk gelen bir başvurunuz var ise sürenin daha da uzayacağını bilmelisiniz.

Cezayir aile ziyareti vizesi işlemleri ve başvuru yapılması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sizin adınıza tüm işlemleri yaparak aile ziyareti vizesi almanızda sizlere destek oluyoruz.

Cezayir Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evrak

Aile, arkadaş ya da akraba ziyareti amaçlı yapılacak gezilerinizde bir takım evraklar Cezayir Büyükelçiliği tarafından talep edilecektir. Bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması son derece önemlidir. Hazırlanması gereken evraklar ise;

  1. On yıldan eski olmamak kaydı ile ziyaretinizden 6 ay sonra daha geçerli olacak bir pasaportunuzun bulunması. Bu detay son derece önemlidir. Ayrıca bu pasaportunuza vizenizin işlenmesi için en az 2 sayfa boş olması gerekir. Aksi takdirde yapmış olduğunuz aile ziyareti vize başvurunuz değerlendirme kapsamının dışında tutuluyor. İstenen pasaport ise aile, akraba ya da arkadaş ziyaretleri için yapılacak vize başvurusunda gereklidir.
  2. Seyahatinizin sizin ve yakınınız tarafından finanse edildiği gösterir kanıtlayıcı belgeler.
  3. Ailenizi ya da bir yakınınızı ziyaret ediyorsanız bunun için size gönderilen bir davetiyenin bulunması şarttır.
  4. Vize ücretinin yatırıldığını kanıtlar belge
  5. Vize başvuru formu
  6. Kurallara uygun olarak düzenlenmiş 2 adet biometrik fotoğraf

Aile ziyareti ya da akraba ziyareti için alınmak istenen aile ziyareti vizesi, Cezayir’de yaşayan kişi olduğunun ispatlanmasını zorunlu kılar. Bu zorunluluğun kanıtlanması için davetiye alınması şarttır. Davetiyeyi, Cezayir’de ikamet eden birisi ya da Cezayir vatandaşı olan birisi göndermelidir. Ayrıca davetiyenin Cezayir’deki bağlı olunan belediye tarafından onaydan geçmiş olması da zorunludur.

Davetiyenin dili İngilizce, Fransızca olmalıdır. Davetiye üzerinde Cezayir’e gidecek olan kişinin isim ve soy isim bilgileri, doğum tarihi olmalıdır. Cezayir pasaport fotokopisi de evraklar arasında yer almalıdır. Ayrıca referans olan kişinin tüm masrafları karşılayacağına dair bilgi de eklenmesi gerekenler arasındadır.

Vize talep dilekçesi de aile ziyareti vize başvuru evrakları arasında yer alması gerekenler arasında yer alır. Vize için talep dilekçesi Türkiye’de konsolosluk ya da büyükelçiliğe ithafen olmalıdır. Bu vize talep dilekçesinde başvuruyu yapan kişinin mesleği ve iş kolundaki görevi, maaş bilgisi, Cezayir’de olacağı tarih aralığı ve masrafları kimin karşılayacağı gibi bilgiler bulunmalıdır. Hazırlanan bu belgelerin online sistem olan internet üzerinden kabulü mümkün değildir.

Vizenizin olumsuz sonuçlanmaması için danışanlarımız ülke politikalarına hâkim olduğundan bu konuda sizlere yeterli düzeyde bilgi aktarır ve ayrıca evraklarınızın düzenlenmesinde gerekli titizliği ve özeni gösterir.

Vize Başvuru Formu

Vize türü ne olursa olsun son derece önemli olan diğer konu ise vize başvuru formudur. Bu formun eksiksiz ve tam olarak doldurulması son derece önemlidir. Aksi takdirde vize talebiniz olumsuz olarak sonuçlanır ve vize talebiniz reddedilir.

Vize başvuru formunun içeriği doğru bilgilerden oluşmalıdır. Ayrıca bu form ıslak imza içermek ve orijinal olarak 2 tane hazırlanması zorundadır. Usulüne uygun olarak çekilmiş 2 tane fotoğrafın güncel olması ve formda kullanılması şarttır. Güncel olarak alınmış ikamet, aile nüfus bilgileri, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi teslim edilmesi gerekenlerden bazılarıdır.

Aile bireyleri ile görüşmeyi, birbirleri ile olan ilişkilerini kesmemeyi temel amaç edinen bir prosedür olarak bilinir. Ayrıca son zamanlarda gelişen dünya üzerinde iki ülke vatandaşlarının evlenmesi ve çocuk dünyaya getirmesi oldukça normal kabul edilen bir durumdur. Bunların yanı sıra çalışmak için ayrı ülkelerde bulunmak zorunda olan kişilerin birbirleri ile iletişimi kesmemesi ve görüşmeyi kesmemesi adına bu tür ziyaretlerin yapılmasının önü açılmıştır.

Bu gibi amaç ve niyetler ile aile ziyareti yapmak isteyen Türk vatandaşlarının Cezayir’e gelebilmesi için aile ziyareti vizesi ortaya çıkarılmıştır. Bu yüzden de aile ziyareti vizesi başvurusu sırasında Cezayir’de olan birinden davetiye istenmesi oldukça makul bir davranıştır.

Türkiye’den bir kişinin Cezayir’e aile ziyareti amacı ile gidebilmesi için Cezayir ülkesinin vatandaşı olması ya da bu ülkede olan akraba veya tanıdığının olması önemlidir. Gerekli yerlerden alınan onaylar sonrasında Cezayir’e aile ziyareti için gitmek mümkündür.

Kendi ülkenizin dışında bir ülkeye gitmek için vize talebinde bulunurken, bu ülkeye gidiş nedeni ve gidiş için geçerli sebeplerin olması sonuçların olumlu olarak dönmesine etki eder. Sadece başvuru sırasında formda istenen belgelerde farklılıklar ve zorluklar görülebilmesi muhtemeldir. Davetiye ise bunlardan sadece biri olarak karşımıza çıkar.

Cezayir aile ziyareti vizesi, değişik uzunluklarda giriş izni tanıyor. 30 ile 90 günlük vizeler bulunurken, bunların içinde birçok giriş hakkını da sağlıyor.

Cezayir Aile Ziyareti Vizesi Sık Sorulan Sorular