Öğrenci Vizesi

Çin öğrenci vizesi için tüm bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Sizler için çağrı merkezimiz mesai saatleri içerisinde (0850) 885 2521 numaralı iletişim hattımızdan hizmet sunmaktadır. Çin ile ilgili vize işlemleri seyahat amacına göre çeşitlilik gösterir. Örneğin ticari vizeler ticari amaçlar için kullanılır. Yine turizm amaçları ve seyahat amaçları için tercih edilen bir diğer vize türü ise turist vizesidir. Her vizenin başka bir amacı bulunur. İlgili kurumlar bu ilgi alanlarına ve gidiş amacına göre değişik vizelerin kullanılmasın tavsiye eder.

Bu vizelerin yanında öğrencilik hayatında Çin ile devam etmek isteyenlerin daha uzun süreli vizelere ihtiyacı bulunur. Bu vize türü 180 güne kadar olan vizelerden farklı olarak eğitim hayatı boyunca kullanılabilecek bir vize türüdür. Bu vize türünün adı Çin X1 vizesi olarak geçer ve diğer vize türlerinden farklı olarak Çin’de daha fazla bulunmanıza imkân tanır.

X1 vizesi eğitim hayatında Çin tercihi olan kişilerin beklentilerini karşılayan bir vize türüdür. Bu vize başvurusu için ilgili belgeleri temin ederek İstanbul ya da Ankara üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda TRA Danışmanlık Ofisi firmamız üzerinden de ilgili belgeleri hazır ederek hizmet alabilirsiniz. Firmamız sizin adınıza bu işlemlerin gerçekleştirilmesini temin ederek öğrenci vize başvurusu yapmanıza imkân tanır.

Her ülke gibi Çin hükümeti de vize başvuruları aşamasında beklentilere özel çözümler sunar. Öncelikle öğrenci vizesi başvurularını bizzat konsolosluğa gitmeden de halledebilirsiniz.  E posta ile de başvurularınızı yerine getirmek mümkündür. Çoğu zaman vize başvurularının online ortamlar üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkündür.

Bunun yanında bazı durumlarda Çin konsolosluk yetkilileri sizin ile mülakat yapmak isteyebilir. Genellikle mülakat olmadan da başvurular gerçekleştirilmekle birlikte bazı durumlarda yüz yüze ortamda yapılan mülakatlar ile kişilerin başvurularının yerine getirilmesi temin edilmiş olur. Özellikle son zamanlarda pandemi nedeni ile mülakat pek tercih edilmeden de işlemler gerçekleştirilir.

Çin Öğrenci Vizesi, (X1) için Gerekli Evraklar

Çin hükümetinden vize alabilmek için öncelikle gerekli evrakları tamamlamanız gerekir. Hangi evrakların bu aşamada tercih edildiğini bilmek önemlidir. Aşağıda istenilen belgeler ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Bu belgeleri e posta üzerinden ilgili konsolosluğa göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Bu aşamada son kararı veren kurum olan Çin konsolosluklarında genellikle ilgili belgeleri göstererek 6 aydan fazla Çin’de bulunmanıza imkân tanıyan vizelerden yararlanabilirsiniz. Bu belgelerin yanında eğer Çin’e giriş yaptıktan sonra yerel emniyet güçlerinden ilgili belgeleri temin etmezseniz kalış sürenizi arttıramazsınız. Bu nedenle ülkeye giriş yaptıktan sonra eğitim göreceğiniz bölgede yerel emniyet güçlerinden ilgili tezkereyi almanız gerekir.

Çin öğrenci vizesi alındıktan sonra süre uzatımı için emniyet birimlerinden tezkere almak önemlidir. Eğer gereken işlemleri zamanında yapmaz iseniz bu durumda kaçak durumuna düşersiniz. Bu nedenle Çin ülkesine giriş yaptıktan sonra ilgili emniyet birimleri ile hemen 30 gün içerisinde iletişime geçerek gereken belgeleri temin etmek ve gereken bildirimleri yapmanız gerekir.

Pasaport; bu aşamada en az 8 ay geçerliliği olan pasaport ile işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Kimlik; Kimlik belgesinin arkalı önlü fotokopisi de yine bu aşamada istenilen belgeler arasındadır.

Fotoğraf; Öğrenciler için Çin öğrenci vizesi almak için fotoğraf yine istenilen belgeler arasında yer alır. Bu fotoğraf arka planı beyaz olan bir fotoğraf olmalı ve aynı zamanda vesikalık boyutlarında olmalıdır.

Okula Kayıt Mektubu; Çin'de öğrenim hayatını devam ettirmek isteyenlerin okuyacaklar okuldan ilgili belgeleri temin etmeleri gerekir. Bu aşamada okul tarafından verilen imzalı ve mühürlü kabul belgesinin ibraz edilmesi gerekir. Böylelikle Çin konsolosluğu hangi kurumda eğitim göreceğinize emin olarak sizlere okul kayıt belgesi doğrultusunda vize izni verecek ve eğitim hayatınız çinde sürdürmeniz mümkün olacaktır.

Sabıka Kaydı; Yine Çin’de öğrenim görmek isteyenlerin sabıka kaydı alması gerekir. Sabıka kaydının alınması esnasında e devlet üzerinden alınan belgeler ile durumunuzu belgelendirebilirsiniz. Yine bu aşamada adli sicil kaydı da alınması gerekir.

Sağlık raporu; Eğitim hayatına Çin X1 vizesi alarak Çin’de devam etmek isteyenlerin tam teşekküllü sağlık raporu alması gerekir. Yine bunun yanında kan testi sonuçları da sizden istenecektir. Türkiye’de bir hastaneden alınacak ilgili belge ile vize başvurusu yapabilirsiniz. Bu belgenin en fazla 6 ay geçerli olması gerekir. İlgili kurumlardan alacağınız tam bir sağlık raporu ve kan testi sonuçları ile başvuru yapabilirsiniz.

Eski Pasaport; Yeni pasaportun yanı sıra aynı zamanda eski pasaport da yine Çin konsolosluğu tarafından talep edilecektir. Eğer eski pasaport kayıp ise bu durumda şirketten antetli kâğıt ile bu durumu belgelendirmeniz gerekir. Bunun yanında söz konusu işlemler için sizden İngilizce dilinde yazılmış dilekçe de istenecektir.

Çin Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar Hakkında Kısa Bilgi!

Çin ile ilgili eğitim vizesi başvuru belgeleri yukarıda bahsedildiği gibidir. Aynı zamanda bu evrakların dışında eğer konsolosluk gerekli görür ise sizden ekstra belgeler isteyebilir. Bu belgelerin hızlı bir şekilde temin edilmesi ile birlikte vize başvurunuzda gereken belgelendirmeler tamamlanmış olur.

TRA Danışmanlık Ofisi olarak sizler için bu süreçlerin takip edilmesi ve sonuçlandırılması hizmetlerini yerine getiririz. Özellikle son zamanlarda hızlı sonuç almak ve profesyonel destek almak için bizi tercih edebilirsiniz. Firmamız çalışanları aksi bir durumda eksik evrak ya da benzeri nedenler ile sizin ile iletişime geçerek vize başvuru işlemlerinizin hızlı bir şekilde yerine getirilmesine aracılık eder. Böylelikle beklemeden vize başvurularının tamamlanması mümkündür.

Son sözü söyleme yetkisine sahip olan Çin konsolosluğu aynı zamanda bazı nedenlerden dolayı vize başvurunuza olumlu yanıt vermeyebilir. Böyle bir durumda çalışanlarımız sizin ile irtibata geçerek durum hakkında sizi bilgilendirmektedir. İlgili belgelerin hızlı bir şekilde temini hususunda firmamız çalışanlarından yardım alabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda öğrenci vizelerinde profesyonel hizmet için bizi tercih edebilirsiniz.

Çin Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin ile yapılan vize başvuruları aşamasında ortalama olarak 10 gün içerisinde sonuç alınmaktadır. Bunun yanında bazı durumlarda öğrenci vize başvurularının zamanında yapılabilmesi adına önceden sıra almak gerekir. Bazen işlemler hafta sonu tatilleri ya da Çin resmî tatil günleri nedeni ile uzayabilir.

Bu nedenlerden dolayı başvurularınızı en az bir ay önceden başlatmanız gerekir. Böylelikle bir aksilik olması ya da yoğunluk olması durumunda işlemleriniz aksamadan tamamlanmış olur. Günümüzde öğrenci vize dönemlerinde yaşanan yoğunluk nedeni ile insanların daha önceden işlemlerine başlaması tavsiye edilir.

TRA Danışmanlık Ofisi olarak sizler için uygun bir takvim dahilinde iş ve işlemlerinizi daha önceden hallediyoruz. Aynı zamanda vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında hizmet almak için bizi tercih ederek işlemlerinizin ilerleyişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca 08508852521 numaralı telefondan da bilgi alabilirsiniz.

Çin Öğrenci Vizesi Ücreti?

Çin’de yapılacak eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan X1 vizesi ücretleri her zaman değişiklik gösterir. Güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak için TRA Danışmanlık Ofisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. En güncel fiyat bilgisi ve hangi masrafların bu aşamada ön plana çıktığını danışmanlarımız ile anında öğrenebilirsiniz.

Bazı başvurular kargo ya da posta yolu ile de yapıldığından dolayı müşterinin ve vize başvurusunda bulunan kişinin ilgili kargo bedellerini kendisinin karşılaması gerekir. Bunun yanında her sene güncellenen vize ücretleri açısından güncel bedeli tam olarak öğrenmek önem taşır.

Öğrenci vizesinin temini hususunda ihtiyaç duyduğunuz çözümler için bizim ile irtibata geçebilirsiniz. Gerek fiyat bilgisi gerekse de sürecin takip edilmesi aşamasında firmamız sizlere hizmet sunar. Özellikle son zamanlarda Çin öğrenci vizelerinde yaşanan talep nedeni ile bekleme süreleri aksamalara neden olur. Bu nedenle başvurularınızı hızlı ve güvenli bir şekilde yerine getirmek için TRA Danışmanlık Ofisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Çin X1 Vizesi için Bize Ulaşın!

TRA Danışmanlık Ofisi olarak ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz. Sunduğumuz hizmetler dahilinde Çin eğitim vizesi almak için e posta yolu ile ya da telefon yolu ile bize ulaşabilirsiniz. Gereken belgeleri temin ettikten sonra işlemlerinize hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Aynı zamanda X1 vizesi temini hususunda nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyor iseniz kolay bir şekilde firmamız hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Firmamız sizler için süreci takip ederek sizlere ara ara bilgilendirmeler yapar. Gereken işlemlerin tamamlanması ile birlikte pasaportu belirtmiş olduğunuz adrese teslim eder. Siz de profesyonel bir destek almak için firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda vize uygulaması kapsamında ön plana çıkan bu hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgiye ana sayfamız üzerinde bulunan Çin başlığına tıklayarak kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. www.e-vizerandevusu.com adresinden de başvuru için bilgi alabilirsiniz.