Ticari Vize

TRA Danışmanlık Ofisi olarak beklentilerinizi karşılayan Çin ticari vizesi işlemlerini gerçekleştiririz. Bu aşamada firmamızdan hizmet almak için bize online ortamlar üzerinden ulaşarak e posta üzerinden gereken bilgileri alabilirsiniz. Çin vize işlemleri için gereken nitelikleri ve belgeleri temin etmek için sizlere hizmet veriyoruz.

Çin Ticari Vize, Çin M Vizesi

Umuma mahsus pasaport sahipleri Çin vizesi almak zorundadır. Bunun yanında diplomatik ya da hizmet vizesi olan bazı grupların 30 gün içerisinde dönmek kaydı ile Çin ile serbest geçiş yapması mümkündür. Kısa süreli de olsa Çin'e yapılacak olan ticari ya da benzeri ziyaretler için vize alınması gerekir.

Çin üzerinden ticari amaçlar için M vizesi almak gerekir. Esasında bu vize işlemleri ile birlikte ticari beklentilerini karşılayan bir vize temin edilmiş olur. Ülkemizden Çin için ticaret vizesi almak isteyenler Çin ticari vize alarak bu işlemlerini yapabilirler. Ülkemizden sadece ticari değil aynı zamanda turizm vizesi almak isteyen vatandaşlar aracı kurumlar aracılığı ile ilgili belgeleri hazırlayarak Çin konsolosluğu üzerinden işlemlerini yaptırabilirler.

TRA Danışmanlık Ofisi danışmanlık aşamasında insanların Çin vizesi almak için ihtiyaç duyduğu hizmetleri verir. Vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında konsolosluk yetkililerine imza sirküsü ve bunun yanında gidiş geliş uçak biletlerinin ibraz edilmesi gerekir. TRA Danışmanlık Ofisi olarak sizin adınıza Çin M Tipi vize alma işlemlerini gerçekleştirir. Süreçlerin takibi ve gerekli evrakların sağlanması aşamasında bu firmadan destek ve hizmet alabilirsiniz.

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Çin ile online vize uygulaması gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Bu hizmet kapsamında işletmelerin ya da bireysel başvuruların online ortam üzerinden yapılması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bu işlemlerin takibi aşamasında da yine online kanallar kullanılarak beklentileri karşılamak daha kolay hale gelir.

Son zamanlarda ülkemiz ile Çin arasında ticari vize alınması hususunda değişen bir şey yoktur. Bu nedenle ülkemizden bu ülkeye yapılan ticari vize başvurularında bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Fakat son zamanlarda ticari vize alınırken davetiye gerekmektedir. Özellikle büyük firmalar için önemli olmamak ile birlikte küçük ve orta ölçekli işletmelerin bir davetiye ile ticari vize başvurusunda bulunması gerekir.

Bu davetiye tarihli ya da tarihsiz olabilir. Bunun yanında bazı durumlarda bu vize işlemlerinin uzamasına neden olur. Bazen davetiye nedeni ile 2 ay ile 6 ay beklemek gerekir. Yine davetiyenin alınması için belediyelerin ya da ticari işletmelerin ön plana çıktığını söylemek gerekir. Ticari davetiye ile birlikte vize işlemlerinin daha başarılı bir şekilde sonuçlandırılması mümkündür.

Çin Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Çin üzerinden ticari vize almak için ilgili turizm acenteleri ile hizmetler yürütülür. Çin hükümeti bu aşamada ilgili ülkenin karşılıklı vize işlemlerine bağlı olarak hizmetleri yürütür. Aynı zamanda bu işlemlerin Çin Ankara ya da İstanbul konsolosluklarından yürütülmesi gerekir.

TRA Danışmanlık Ofisi olarak bu iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında sizlere hizmet veriyoruz. Verdiğimiz hizmetler ile birlikte sürecin nasıl ilerlediği ve akabinde hangi belgelerin gerekli olduğunu görebilirsiniz. Günümüzde vize işlemleri aşamasında profesyonel bir hizmet almak için TRA Danışmanlık Ofisi hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Ticari vizelerde yetkili turizm acenteleri üzerinden işlem yapmak aynı zamanda işletmelerin zaman kazanması açısından da önem taşır. Bu nedenle iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında Çin hükümeti tarafından yetkilendirilmiş seyahat acentelerden hizmet almak gerekir. Aynı zamanda çin hükümeti vizeleri karşılıklı ilkesi üzerinden işlettiği için ülkemizde Çin uyruklu kişiler için uygulanan vize uygulamalarına karşılık Çin hükümeti bazı prosedürleri uygular.

Her ne kadar işlemler online ya da aracı kurumlar tarafından yürütülse de bazen Çin hükümeti gidecek kişilerin mülakata alınmasına karar verebilir. Özellikle bu aşamada kişinin bizzat konsolosluğa giderek başvuruda bulunması gerekir. Mülakat aşamasında başarılı olan ziyaretçilerin gerekli belgeleri tamamlayarak Çin’e gidebilmesi mümkün olur. Bu tür işlemleri TRA Danışmanlık Ofisi olarak sizin adınıza yürüten firmalar olmakla birlikte mülakat esnasında kişinin bizzat kendisinin gelmesi gerekir.

Çin Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar!

Çin ticari vizesinin alınabilmesi için aynı zamanda parmak izi uygulaması gereklidir. 4 Aralık 2017 tarihinden bu yana Çin hükümeti vize başvurularında parmak izi almaya başlamıştır. Parmak izi verildikten sonra en fazla 5 yıla kadar geçerliliği bulunur. Bu işlemler için kişinin hangi prosedürleri izleyeceğini bilmesi önem taşır.

Bu aşamalar ve diğer evraklar hakkında bilgi sahibi olmak için TRA Danışmanlık Ofisimizle irtibata geçebilirsiniz. Bize 0850 885 2521 numaralı telefon üzerinden ulaşabilirsiniz. Çin hükümeti bu aşamada yetkili karar verme mercii olup her vize başvurusu her zaman kabul edilmeyebilir.

Çin ticari vizesi alsanız dahi bu vizenin geçerliliği en fazla 3 aydır. Bu süreden daha uzun süreler Çin’de bulunmak isteyenlerin giriş yaptıktan sonra bulundukları ilde Emniyet müdürlüğüne giderek başvuru yapmaları gerekir. Bu aşamada emniyet müdürlüklerinde sizlerden bazı belgeler istenerek kalış sürecinizin uzatılması mümkün olur. Aynı zamanda bu aşamada ilk aşamada alınan vize sadece giriş vizesi olarak değerlendirilir. Bu nedenle vizenin uzatımı için Çin emniyet müdürlükleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Pasaport; Çin için geçerli bir pasaport gereklidir. Bunun yanında pasaport geçerlilik sürelerinin en az 6 ay kadar geçerli olması gerekir.

Davetiye; Ticari vize alabilmek için öncelikle davetiye alabilmek gerekir. Aynı zamanda ticari vize alabilmek için konsolosluğa yazılmış olması gerekir. Çin’in İstanbul Başkonsolosluğuna yazılmış bir e mail tarzında davetiye ile birlikte işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkündür. Davetiye metninin imzalı ve aynı zamanda barkodlu olması gerekir. Aksi hale başvurular kabul edilmeyecektir.

Ticari Lisans; İlgili davetiye için Çin’ de bulunan firmanın ticari lisansının olması gerekir. Aynı zamanda ilgili firmanın alanında belgelendirmesi gereken hususlar bulunur. Söz konusu firma gereken lisans şartlarını sağlamak şartı ile davetiye göndererek sizi Çin’e davet edebilir. Böylelikle ticari vize almak mümkün olur.

Fotoğraf; Biyometrik fotoğraf bu aşamada tercih edilir. Arka planı beyaz olan iki adet fotoğrafın temini ile birlikte kişilerin başvuruların gerçekleştirilmesi mümkün olur.

Kimlik; Vize başvurularında kimlik ya da nüfus kayıt örneği de yine istenen belgeler arasında yer alır.

Çin ticari vize dilekçe. Ticari vize başvurusunda bulunmak için özel bir dilekçe gerekir. Bu hususta TRA Danışmanlık Ofisi sizler için danışmanlık hizmeti sunar. Aynı zamanda bu dilekçe ile birlikte vize başvuruların gerçekleştirilmesi aşamasında gereken belgelendirmeler yapılabilir. Bu aşamada hizmet almak için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Sabıka kaydı; E devlet üzerinden alabileceğiniz sabıka kaydı ile birlikte Çin vize başvurunuzu yapmanız gereken belgeleri tamamlamış olursunuz.

Eski Pasaport; Çin ülkesinden vize başvurusu yapabilmek için eski pasaport da gereklidir. Eğer eski pasaportunuz yok ise bu durumda işletmenin antetli kâğıdı ile bu durumu belgeleyen bir durum tespit belgesi gerekir. Bu işlemler ile birlikte söz konusu başvuru aşamasında kaybolan pasaport ile ilgili işlemler de yapılır.

İş durumunuzla ilgili belgeler. Çin ticari vizesi ile ilgili işlemlerin aksamadan yürütülmesi açısından iş ile alakalı belgeler de gerekir. Sigorta kayıt belgesi iş yeri belgesi içinde en az 5000 dolar kadar bir tutar bulunan bir banka hesabının size ait olduğunu kanıtlamanız gerekir. Bu hususlarda aynı zamanda ticari sicil kaydınızda işletmenizin bulunduğunu da ispatlamanız gerekir.

İş ile ilgili durumunuzu belgelendirerek kolay bir şekilde işletmenizin iş ve işlemlerini belgelendirerek ticari vizeden yararlanmanız mümkün olur. İlgili evrakların temini ve hangi belgelerin gerekli olduğu ile ilgili TRA Danışmanlık Ofisi firmamızdan yardım alabilirsiniz. Siz de bu aşamada daha fazla bilgi sahibi olmak için danışmanlık ofisinden yardım alabilirsiniz.

Çin Ticari Vizesi Evrakları Hakkında Bilgi!

Çin ticari vize başvurularında ilk aşamada yapacaklarınızı bilmeden başvuru yapmanız reddedilmeye neden olabilir. Çin konsolosluğu bu aşamada ilk olarak ilgili evraklarınızın sağlam ve doğru bilgileri içerdiğini ibraz eder. Bunun yanında bu ticari vizeden yararlanmak için ilgili belgelerin neler olduğunu tespit edebilmek için bizi tercih edebilirsiniz.

Günümüzde hangi belgelerin gerektiği ve sürecin hangi aşamalardan geçtiğini tam olarak tespit edebilmek için TRA Danışmanlık Ofisi sizlere danışmanlık hizmeti verir. Aynı zamanda ilgili süreçlerde firmaların beklentilerini karşılayan çözümler için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 Günümüzde bu nedenle birçok insan danışmanlık hizmetlerini temin için firmamız telefon numaralarından hizmet almaktadır. Bunun yanında tüm sürecin sonunda yetkili olarak Çin konsolosluk kararları geçerlidir.

Çin ticari vizesi ile birlikte insanların başvurularını yapabilmeleri açısından gereken belgeler temin edilerek hızlı sonuç alınabilir. Bunun yanında bazen başvuruların uzun sürmesi durumu da karşımıza çıkar. Aynı zamanda vize başvuruları aşamasında beklentileri karşılayan çözümler için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Son zamanlarda ticari vize alanında yeni uygulamaları yerine getirmek için gereken belgeleri temin için bizi tercih edebilirsiniz.

Çin Ticari Vizesi Başvuru Formu

Hemen hemen her ülkeye yapılan vize başvurularında istenilen vize başvuru formu aynı zamanda Çin içinde geçerlidir. Günümüzde Çin hükümetinden vize alabilmek için gereken vize başvuru formu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için TRA Danışmanlık Ofisi sizlere hizmet sunar. Aynı zamanda bu belgelerin temini ve başvuru aşamasında sürecin takibi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Ticari vizeler konusunda başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Bu aşamada tereddütleriniz var ise bizden destek alabilirsiniz. Başvurularınızın kolay kabul görmesi için önemli bir belge olan bu başvuru formunun temini hususunda firmamız sizlere online kanallar üzerinden hizmet sunar. Siz de beklentilerinize özel vize başvuru danışmanlık hizmeti temini için bizi tercih edebilirsiniz.

Çin Ticari Vizesi Dilekçe Örneği!

Çin ile yapılan başvurularda kullanılmak üzere ticari vize dilekçe örneği gerekir. Bu dilekçe örneği ile birlikte başvurulardan sonuç almak daha kolay olur. Bunun yanında söz konusu dilekçe örneğinin eksiksiz olarak ve istenilen nitelikte olması gerekir. Aksi halde yapılan başvurular geçersiz sayılır.

Bu hususta sizlere yardımcı olan TRA Danışmanlık Ofisi ile siz de beklentilerin karşılanması ve dilekçe ile ilgili detayların yerine getirilmesini temin edebilirsiniz. Bunun yanında bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte dilekçe örnekleri hakkında internet sitelerinden örneklere de bakabilirsiniz.

Çin Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin hükümetinden yapılan vize başvurularının zamanında alınması önemlidir. Bu aşamada Çin hükümeti en fazla 7 gün içerisinde ilgili işlemleri tamamlayarak sizlere olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapar. Bunun yanında bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında özellikle aşırı yoğunluk olduğu durumlarda ise bazen sürecin aksaması da karşımıza çıkar.

Ticari vize uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için TRA Danışmanlık Ofisi firmamızdan destek alabilirsiniz. Vize başvuruları bir haftada tamamlanmakla birlikte yine de daha önceden başvurmak seyahat süreleri açısından önem taşır. Bunun yanında ticari vize uygulamalarında resmî tatil günlerinde işlem yapılmamaktadır.

Söz konusu başvurular aşamasında hangi belgelerin gerekli olduğunu ofisimizden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda sürecin nasıl ilerlediği hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için bizi tercih edebilirsiniz. Günümüzde bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında ilgili belgelerin tam ve zamanında doldurulması ve gereken belgelerin eksiksiz olarak temini gerekir. Böylelikle başvuruların karşılıksız kalmaması temin edilmiş olur.

Çin Ticari Vizesi Ücreti Nedir?

Çin ile yapılan vize uygulamalarında yapılan ödemeler zaman zaman değişmektedir.  Bunun yanında iki ülke arasındaki ilişkiler de yine ticari vize uygulamalarında ön plana çıkar. Özellikle son zamanlarda vize uygulamalarının gerçekleştirilmesi ile birlikte diğer harç bedellerinden yararlanılması da mümkündür. Günümüzde bu işlemlerin gerçekleştirilmesi açısından fiyatlar değişken olduğundan dolayı vize başvurusuna yakın bir tarihte fiyat bilgisi almanız faydanıza olacaktır.

Bu hizmetlerin temini aşamasında TRA Danışmanlık Ofisi firmamız hizmet verir. Gerek evrak temini gerekse de başvuru sürelerinin hesaplanması gibi işlemler için ofisimizden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda bu hizmetlerin temini aşamasında danışmanlık ve süreç takibi konusunda deneyimli hizmetleri bizim ile kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Ticari vizeler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve aynı zamanda başvuruların zamanında eksiksiz olarak yerine getirilmesi için bizi güvenle tercih edebilirsiniz. www.e-vizerandevusu.com sitesinden de bilgi alabilirsiniz.