Turistik Vize

Etiyopya turistik vizeleri için yetkili ofislerin sayfalarından seyahat edecek kişiler başvuru yaparak    72 saat içerisinde Etiyopya vizenizi alabiliyor. Buna istinaden Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri vizeye tabii tutulurlar.

Ayrıca turistik amaçlı Etiyopya   gerçekleştirecek seyahatler için vize sahibi olmaları ülke tarafından zorunlu tutulmuştur. Bunun yanında   Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri vize zorunluluğundan muaf bırakılmışlardır.

Bununla birlikte Etiyopya ülkesi ve şehirlerine   90 gün süreli seyahatleri için vize sahibi olmak zorunlu değildir. Genellikle Etiyopya vizesi 30 gün ve 90 gün konaklama olacak    şekilde onaylanır.

T.C. sınırlarında yer alan kişileri için ülkenin uyguladığı şartlar vardır. Bu şartlardan ilki Etiyopya Kapı Vizesi hizmeti ve onayı olmamasıdır. Buna istinaden vize işlemleri seyahat öncesinde sonlanmalı ve tamamlanmalıdır.  Etiyopya vize başvuruları farklı şekilde gerçekleştirilebilir. 

Turistik amaçla seyahat edecek kişiler doğrudan Etiyopya Büyükelçiliğine başvuru yapabilir. Ayrıca    akredite vize başvuru merkezleri ile de gerçekleşen başvurular vardır. Etiyopya turistik seyahatlerinde e-vize uygulaması vardır. Bu uygulama ile   başvuru işlemleri online olarak gerçekleşebilir.

Etiyopya vize işlemlerinde şahsen başvuru sınırlaması yoktur. Bunun için    başvuru sahipleri yetkili kurumlar aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler. Başvuru işlemleri için gerekli evraklar vardır. Bu evrakları tamamlayıp turistik gezi gerçekleştirecek kişiler kurumlara iletebilir. Evrakların tamamlanıp ulaştırılması sonucunda vize temsilcileri ibraz edilen belgeleri düzenler. Evrakları    başvuruya hazır hale getirerek   prosedüre uygun olarak vize işlemleri için düzenlerler.

Etiyopya Turist Vizesi Başvuru İşlemleri!

Etiyopya turistik vize başvuruları sadece   Etiyopya Büyükelçiliğine veya e-vize sistemi üzerinden yapılabilir. Ayrıca    yetki verilen vize başvuru merkezleri ile de başvurular evraklar ile tamamlanabilir. Tüm başvuruların ortak özelliği vize kurallarına ve prosedürlerine uygun ilerlemesidir. Başvuru süresinde vize kuruluşları ile ilerleyen kişiler için bilgi ve evraklara ait e-postası gönderilir.

Etiyopya turistik vizesi için   gerekli evrakların hazırlanıp iletilmesi ile birlikte   başvuru işlemleri başlar. Sonrasında Etiyopya vize başvuru işlemleri için evraklar vize ofisine    online olarak veya kargo yolu ile ulaştırılabilir. Vize başvuruları sonrasında onaylanması halinde sonuç   4 ila 10 iş günü arasında kişilere bildirilir.

Buna istinaden başvuru işlemleri sırasında   resmî tatiller   denk gelmesi durumunda süreçte değişiklikler olabilir. Turistik amaçlı vize başvurularında seyahat tarihleri kapsamında ayrıca    resmî tatil günleri içerisinde olan günler için ve evrakları eksiksiz olarak tamamlanmalıdır.

Etiyopya Turistik Vize Gerekli Evrakları?

Etiyopya turistik vize gerekli evrakları şunlardır. Kişilerin mutlaka en az 6 ay geçerli olan pasaport aslı ve yanında fotokopisi evraklarda olmalıdır. Bununla birlikte Etiyopya vize başvuru formu evraklarda yer almalıdır.

Bu vize başvuru içeriği   seyahat amacını, seyahat tarihlerini kapsayan dilekçedir. Ayrıca İngilizce olarak Büyükelçiliğe hitaben el yazısı ile yazılmalıdır. Vize başvurusu yapan kişiye ait ıslak imzalı şekilde olmalıdır. Etiyopya vize ücreti ödemesi ibraz edilmesi için dekont belgelere eklenmelidir.

Ayrıca kişilerin pasaport ve diğer evraklarında kullanılması için güncel bir adet biyometrik fotoğraf evraklarda eklenmelidir. Ülkeye giriş ve çıkışların tarihini kapsayan gidiş ve dönüş uçak biletleri vize başvuruların da özellikle önemlidir. 

Bu belgeler başvuru sahiplerinin ad ve soyadlarının yer aldığı   otel tarafından hazırlanmış onay belgesidir. Bu evrakların online olarak da    bilgilerin eksiksiz olarak yer alması ile    ibraz edilmesi gerekmektedir.

Turistik Vize ile Etiyopya’ya Giriş!

Turistik vize sonrası Etiyopya’ya seyahat etmek için kişilerin özellikle seyahat öncesi      sarıhumma, tetanos ve hepatit aşısı yaptırmaları zorunludur.

Aynı zaman da   ülkeye giriş yaparken sınırdaki polis memurları tarafından kişilerden gidiş-dönüş uçak bileti, otel rezervasyonları ve aşı kartları talep edilebilir. Etiyopya turistik seyahatleri için    vize başvurularında detaylı bilgi   TRA Danışmanlık Ofisinden alınabilir.

Buna istinaden tüm gerekli evraklara ulaşılabilir. Vize başvurularının olumlu ve   hızlı bir şekilde sonuçlanması için ve sürecin kusursuz olarak   yürütülmesi    için 0850 885 25 21 iletişim numarasından ulaşabilir veya www.e-vizerandevusu.com adresinden destek alabilirsiniz.