Aile, Arkadaş Ziyaretçi Başvurusu

Fransa’ya aile ve akraba ziyareti aile üyesi olan herhangi bir kişinin başvuru yapmasına izin verir. Fransa’da yasal olarak ikamet eden aile üyeleri ya da yakınları ziyaret etmek isterlerse bu vizeye başvurabilirler. Bu vizenin temel şartı ise mutlaka bir davetiye mektubudur. Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi alabilmek için süreci hızlandırmak amacıyla TRA Danışmanlık Ofisi Fransa Vize Departmanı ile iletişime geçerek konu hakkında güncel ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Başvurusu

Fransa aile ve arkadaş ziyareti için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları mutlaka bu vizeye sahip olmalıdır. Bu vize ile 90 güne kadar bu bölgede kalmanıza müsaade edilir. Duruma göre vizenizin süresi uzatılabilir. Eğer bu vizeye sahipseniz arkadaşlarınızı ve aile üyelerinizi ziyaret etmek sizi yalnızca Schengen bölgesi boyunca seyahat etmek ve gezmekle sınırlar. Başka ülkelere ayrıca vize almanız gerekir. Fransa aile ve arkadaş ziyareti için eğer çalışansanız hazırlanacak evraklarınız arasına mutlaka kendi kendinizi maddi anlamda finanse edebileceğinize dair belgeler istenebilir. Eğer çalışmıyorsanız davet sahibinden talep edilebilir.

Bunun yanı sıra bazı belgelerinizin tamamlanması ile vize başvurunuzu yapmanız gerekebilir. Bunun için öncelikli olarak başvuru formunu doldurmanız ve ayrıca vize ücretini yatırmanız gerekir. Ziyaretçi vizesi başvuru formu doldururken bunu mutlaka Aile veya arkadaş ziyareti olarak belirtin. Başvuru formu, vize görüşmenizde konsolosluk görevlisine sunmanız gereken ilk belgedir. Form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalı, çıktısı alınmalı ve sonunda imzalanmalıdır.

Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve vize etiketinin yapıştırılması son derece önemlidir. Bu nedenle pasaportunuzda mutlaka birkaç sayfa boş olmalıdır. Son üç aya ait kişisel banka hesap özetleri gibi mali bilgilerinde isteneceği de unutulmamalıdır. Fransa’da ikamet eden bir aile üyesi ya da arkadaşınızdan gelen bir davet mektubu önemli belgeler arasında yer alır.

TRA Danışmanlık Ofisi temsilcilerimiz bu ve bun benzeri pek çok güncel evrak listesini size mail atarak bu kargaşadan kurtulmanıza yardımcı olur. Sürecin profesyonel bir şekilde ilerlemesi son derece önemlidir. Size hem şahsi hem de mail yoluyla rehberlik ederek vize işlemlerinizin kolayca alınmasını sağlar.

Fransa Aile Arkadaş Ziyareti

Fransa aile arkadaş ziyareti aile üyelerini ya da arkadaşları ziyaret etmek için verilen kısa süreli giriş iznidir.90 güne kadar Fransa’da kalmanızı sağlayan bu vize diğer vizelere göre daha kolay yürütülmektedir. Bunun sebebi ise elinizde bir davet mektubunun bulunmasıdır. Çoğu ülkede, ziyaret ettiğiniz kişiyle olan akrabalık dereceniz vize başvurunuzu değerlendirmede çok önemli bir faktördür. Bu nedenle vize başvuru formunuz oldukça net bir ifade ile dile getirilmelidir.

Fransa Davet Mektubu

Davet mektubu genellikle katılımcının iletişim bilgilerini, ziyaret süresinin ayrıntılarını ve gezginin kişisel bilgilerini içerir. Arkadaşlarınızı ve ailenizi ziyaret etmek için davet mektubu büyük önem taşır. Çünkü bu davet mektubu vize işlemleri sırasında kullanacağınız en önemli evraktır. Vize işlemleri genellikle evrakların tam olup olmaması ile hızlanır ve yavaşlar. Yani elinizde bir davet mektubu yoksa bu kategoride vize başvurusu yapamazsınız.

Fransa Ziyaret Vizesi Ücreti

Her vize başvurusunda türüne bağlı olarak vize ücreti yatırılmalıdır. Fransa Ziyaret Vizesi Ücreti genel olarak 80 Euro olarak belirlenmiştir. Ancak bilinmesi gereken en önemli detay vizenizin reddi durumunda bu ücretin ödenmeyeceğidir. Bu nedenle evraklarınızın tam eksiksiz hazırlanması son derece önemlidir. Fransa Ziyaret Vizesi altı aylık bir süre içinde 90 güne kadar geçerlidir. Bu nedenle yatıracağınız vize ücreti kalacağınız süre ile ilgili olarak değişiklik gösterebilir. Bu gibi durumlarda he zaman profesyonel yardım size oldukça destek sağlayacaktır.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa aile arkadaş ziyareti için başvurulan vizeler genellikle 10 ile 15 gün arasında sonuçlanır. Bu tip vizelerde doğru bilgi son derece önemlidir. Ayrıca davet mektubu da bu vizenin alınmasında oldukça önemlidir.

Fransa Ziyaret Vizesi Red

Vize başvurularında kabul ve ret olası iki durumdur. Çok olağanüstü bir durum yoksa ya da evraklarınız eksik değilse sıklıkla kabul cevabı gelir. Ancak önemli olan ret cevabına da hazırlıklı olmaktır. Bu durumda vize ücretinizin geri ödenmeyeceğini bilmeniz gerekir. Vize başvurularında ret cevabı almak istemiyorsanız TRA Danışmanlık Ofisi Fransa Vize Departmanı ile görüşerek bu konuda profesyonel yardım alabilirsiniz.

Evraklarınız önceden kontrol edilerek herhangi eksik bir evrak sunmanızın önüne geçilir. Ayrıca konsoloslukla olan randevularınızda da sizlere eşlik ederek danışmanlarımız profesyonel yardımlarını sunar. Danışmanlarımızın sürecin ilk başından sonuna kadar sizlere destek sağlayarak süreci kolaylıkla yönetir.