Ticari Vize

TRA Danışmanlık Ofisi, Fransa vizesi alma konusunda uzman personele sahip olmakla beraber sizlere oldukça profesyonel hizmet sunar. TRA Danışmanlık Ofisi aracılığıyla vize başvurusu yapmak, ticari vize almanın en kolay yollarından biridir. Fransa Ticari vizesi için ofisimiz sizlere güncel bilgiler ile yardımcı olarak vize alma sürecini kolaylaştırır.

Fransa Ticari Vize Başvurusu

Fransa vize başvurunuz için en uygun zaman seyahat tarihinizden 1-2 ay öncesidir. Vizenize kısa sürede ihtiyaç duymanız durumunda, sorumlu konsolosluğun takdirine bağlı olarakTRA Danışmanlık Ofisi hızlı etkili ve hızlı bir şekilde çalışarak gerekli olan süreci kısaltmak için son derece aktif bir şekilde çalışır. Çoğu durumda, vizenizi işleme koyabilmemiz için ofisimize evraklarınızın kopyasını değil, orijinal hallerini göndermeniz gerekebilecektir. Ancak sizin için zaman problem değilse süreç istediğiniz gibi şekillenebilir. Ayrıca bize ulaştırmak istediğiniz evraklarınızı kargo yolunu tercih edebilirsiniz. Elbette tüm bu işlemler sizin için gerekli olan vize sürecini kısaltmak içindir.

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemleri için parmak izi uygulaması kullanılır. Bu nedenle vize başvurusu yapanlar Schengen vizesi alan başvuru sahipleri mutlaka kendilerine verilen gün ve saatte Fransa konsolosluğunda hazır bulunmalıdır. Vize başvurusu yapılırken pasaportun en az 6 ay veya daha uzun süre geçerli olması gerekir. Pasaportun en az üç sayfası boş olmalıdır. Fransa Ticari vizesi, izin verildiği şekilde altı aylık bir süre içinde Fransa'ya girme ve burada 90 güne kadar kalma iznidir.

Fransa Ticari vizesi için tam yetki Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğine aittir. Tüm işlemler yapıldıktan sonra süreç onların onay sürecini içerir. Bu süreçte vizeniz kabul ya da ret alabilir. Vizenizin reddedilmemesi için evraklarınızın eksiksiz ve tam olması son derece önemlidir. Bu konuda TRA Danışmanlık Ofisi patentiyle sizlere profesyonel olarak hizmet verir. Sizlerin bize vereceğiniz tüm yetki ile evraklarınız büyük bir titizlik ile hazırlanır. Dilerseniz bize posta yoluyla da ulaşabilirsiniz.

Fransa Ticari Vize için Gerekli Evraklar

Schengen ülkeleri ile henüz vizesiz seyahat hakkı kazanamamış tüm ülkeler Fransa’ya giriş çıkış için gerekli olan vizeyi almak zorundadır. Bunun için yapılması gereken ilgili evrakları toplamanız gerekmektedir. Fransa ticari vizebaşvurusu için iki formu doldurmanız gerekmektedir. Bunun için online form doldurulmalı ve bunun yanı sıra Schengen vize başvuru formu doldurmanız gerekecektir.

 • Schengen gerekliliklerine uygun iki adet vesikalık fotoğraf. Fotoğraf 6 aydan eski olmamalıdırlar.
 • Fransa'da planladığınız kalış süresinin bitiminden sonra en az 3 ay geçerli olmalıdır. Pasaportun üzerine vize etiketi yapıştırılabilmesi için en az iki boş sayfası olmalıdır.
 • Dünyanın herhangi bir ülkesine herhangi bir vize aldıysanız, bu vizelerin kopyalarını eklemek sizi için avantaj sağlayacaktır.
 • Fransa'ya nasıl ulaşmayı planladığınızla ilgili ayrıntılar da dâhil olmak üzere seyahat planınız olmalıdır.
 • Fransa'dayken kendinizi nasıl finanse edeceğinizi göstermek maksadıyla; son 3 aya ait banka hesap özetleri, otel veya pansiyon rezervasyonları, toplantı, seminer veya konferansınızın faaliyetini, amacını, süresini ve yerini tam olarak açıklayan iş seyahatinizi belirten kanıtlayıcı belge.
 • 2 adet Biometrik fotoğraf. Bu fotoğrafın son 6 ay içinde çekilmiş olması önemlidir.
 • Son 6 aya ait işletme banka ekstresi.
 • Başvuru sahibinin Schengen bölgesinde kaldığı zamanda harcamalarıyla ilgili olarak masrafların miktarını belirtmelidir.
 • Fotoğraflar pasaport formatında olmalıdır.
 • Gidiş dönüş rezervasyonu veya güzergâh. Schengen alanına giriş ve çıkışları gösteren tarihler ve uçuş numaraları sunulmalıdır.
 • Schengen ülkesinde kaldığınız zaman zarfında kendinizi maddi olarak sıkıntı çekmeyeceğini gösteren yeterli maddi kaynağınızın olduğuna dair kanıt.

TRA Danışmanlık Ofisi Aracılığıyla Fransa Ticari Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1. Adım Çağrı Merkezimizi Arayın

TRA Danışmanlık Ofisimizi arayarak Fransa ticari vize başvurusu için ilk adımı atmış olacaksınız. Bunun için Fransa vize departmanı ile görüşerek hangi evrakların hazırlanması gerektiğini gösterir maili size yönlendirecektir. Bunun için danışmanlarımız sizi yönlendirecek konu hakkında detaylı bilgiler sunacaktır.

2. Adım Bilgi Mailindeki Evrakları Hazırlayın ve Kargolayın

TRA Danışmanlık Ofisi Fransa vize bölümüyle görüştükten sonra danışmanlarımız size bir mail atacaktır. Bu mailde yer alan evrakları eksiksiz hazırlamak son derece önemlidir. Evraklarınızı tamamladıktan sonra şubemize kargonuzu gönderin ve kargo takip numarasını tarafımıza bildirin. Kargo ücretleri Danışmanlığımız tarafından karşılanmaz.

3. Adım Eksik Evrak, Randevu ve Süreç Hakkında Bilgilendirme

Tarafımıza ulaşan vize başvuru evraklarınızda eksik ya da hata varsa bunları tamamlamanız için size bilgilendirme maili atılacak ve bunların tamamlanması istenecektir.

4. Adım Biyometri Bilgi Beyanı

2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış kimselerin biyometrik bilgileri için parmak izi merkezine ulaşması gerekecektir. Bu süreçte danışmanlarımız sizlere eşlik edecek ve süreci yakından takip edecektir.

6. Adım – Pasaport teslimi

Tüm bu adımları takip ettikten sonra TRA Danışmanlık Ofisi vize işlem sürecini başlatacaktır. Vize başvuru işlemleri yaklaşık olarak 15 gün içerisinde sonuçlanmakla beraber pasaport teslimi yapmanız gerekecektir. Bu konuda danışmanlarımız sizlere detaylı bilgi verecektir.

Fransa Ticari Vizesi Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

 • Fransa ticari vize başvurunuzuFransız büyükelçiliği veya konsolosluğuna yapmanız gerekir.
 • Rezervasyon yaptırdığınız başvuru tarihinin seyahatinizin planlanan tarihinden en az iki hafta, en fazla üç ay önce olmasına dikkat edin.
 • Fransız Ticari vizesi için vize görüşmesi zorunludur.
 • Son beş yılda bir Schengen ülkesine ilk kez seyahat ediyorsanız, aynı gün biyometrik bilgilerinizi vermeniz gerekir.
 • Fransız Ticari vize ücretini de ödemeniz gerekir.
 • Fransa'da kalabileceğiniz en uzun süre, altı aylık bir dönem için üç aydır.
 • Fransa ticari vizesi almanın en kolay yolubelirlenen tüm şartları yerine getirmek veaçıklanan prosedürleri doğru bir şekilde takip etmektir.
 • İzin verilen kalış günü sayısı içinde Fransa'yı birden fazla ziyaret etmenize izin veren tek girişli vize veya çok girişli vize alabilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti

Fransa ticari vizeücreti aslında ilk başta yatırılması gereken bir ücrettir. Bu ücret ile yapmanız gereken şey yatırdığınızı gösterir belge büyük önem taşır. Bununla birlikte bu dekontu başvuru evraklarınızın arasına koymak şarttır. Fransa Büyükelçiliği vize başvuru ücretini 60 Euro olarak belirlemiştir. Ancak bu tutar yapacağınız vize türüne göre de farklılık gösterebilir. Bu konuda tereddütlerinizin olması halinde ise TRA Danışmanlık Ofisimizden destek alabilirsiniz.

Fransa Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Fransa ticari vize başvuru evraklarınız eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra konsolosluğa teslim edilir. Bu süreçte ise yapılması gereken konsolosluğun değerlendirme sürecini beklemektir. Yapılan değerlendirme yaklaşık olarak 7 ila 15 gün sürer. İş gezilerinde Fransa konsolosluğu daha kısa sürede yanıtlamakla yükümlüdür.

Ancak vizenizden ret yemeniz durumunda ise yeniden başvuru yapabilirsiniz ancak bu sürede vize ücretiniz geri ödenmez. Bu nedenle riski en aza indirmek amacıyla danışmanlarımızdan yardım alarak riski en aza indirmenizde fayda olacaktır. Bu konuda danışmanlarımız eksik evrak hazırlamamanız için tüm profesyonelliğini ve deneyimini kullanır. Çünkü vize reddi durumunda iş seyahatinizin tarihini kaçırmanız söz konusu olabilir.