Ticari Vize

Kıbrıs sınırları içinde bulunan Gine’ ye ticari ilişkiler için   seyahat gerçekleştirmek isteyen   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vardır. Ticari seyahat için gerekli olan ve ibraz edilmesi gereken vize başvuru evrakları vardır.

Bu evrakla başvuru sahibine ait bilgileri içerir. Ayrıca planlanan seyahatin detayları ve belgeleri bulunmalıdır.  Vize başvurusu için planlanan seyahatlere ait Gine’ de bulunan kişi, kurum veya kuruluşa ait kimlik ibraz edilmelidir. Aynı zaman da adres ve faaliyet bilgilerini açıklayan ek belgeler temin edilmelidir.

Gine ticari vizesi genellikle girişlere bağlı olarak verilir. Bu bize için en az 1 ay tek girişli ve en fazla 1 yıl çok girişli şekilde olacak seyahatler için düzenlenir. Türkiye’den Girne’ye toplantı, seminer, fuar veya etkinlik gibi etkinlikler ve    faaliyetler ticari vize kapsamında yer alır.

Buna istinaden için ülke sınırlarına giriş ve   konaklama için Gine Ticari Vizesi için gereken evraklar vardır. Ticari vizelerin sonuçlanmasında ve onaylanmasında Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu önemlidir.

Buna istinaden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için farklılık vardır. Ayrıca Diplomatik, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olacak Gine Ticari Vizesi için zorunlu evraklar vardır.

Bu evrakların başında kişiye ait vize bitim süresinden itibaren en az 6 ay   geçerli Pasaport olmalıdır. Devamında pasaportlarda kullanılmak için beyaz arkla fonlu 2 adet vesikalık fotoğraf evraklara eklenmelidir. Evraklar arasında ayrıca seyahatle ilişkili nota yazısı ve pasaportun renkli fotokopisi talep edilir. Özellikle vize evraklarında nota yazıya sahip olmaya başvurularda Umumi Pasaport sahiplerinin    evrak prosedürü takip edilir.

Umumi Pasaport sahipleri    için geçerli Gine Ticari Vizesi için gereken evraklar da şunlardır. Evraklar da öncelikle Gine Vizesi sonlandığı süreden en az 6 ay geçerliliği olması gereken pasaportlar önemlidir.

Ayrıca kişiye ait nüfus cüzdanı fotokopisi ile beyaz arka fonda çekilmiş 2 adet fotoğraf evraklarda mutlaka olmalıdır. Bunun yanında Gine ticari seyahatin amacının ve seyahat tarihlerinin yer aldığı içerik olarak şirket antetli kâğıtta olacak şekilde dilekçe evraklara eklenmelidir.

Ticari amaçlar ile seyahat edileceği için dilekçenin üzerinde kaşe ve imza bulunması zorunludur. Çalışanlar için ayrıca çalıştığı işyerine ait faaliyet belgesinin aslı ile birlikte sicil gazetesi eklenmelidir. Şirketin niteliğini belirten vergi levhası ve imza sirküleri fotokopileri mutlaka evraklar da olmalıdır.

Bunun yanında çalışan kişilerin ispatı için sigorta hizmet dökümü ve SGK işe giriş bildirgesi ibraz edilmelidir. Bu belgelerin özellikle E-devletten alınan 4'a ve 4b belgelerinin barkotlu ve onaylanabilir olacak şekilde ibraz edilmesi gereklidir.  Çalışanlar için ayrıca son 3 aylık olacak şekilde ait maaş bordrosu eklenmelidir.

Ticari vize başvuru yapanları banka hesabına ait olacak şekilde ve son 3 aylık, banka tarafından kaşelenmesi zorunlu, ıslak imza ve imza sirküleri bulunan hesap özeti eklenmelidir.

Günümüzde yaşanan küresel salgın ve diğer sağlık önlemleri için başvuru sahibinin bulaşıcı hastalığı olmadığını ispatlayan ve garanti eden bulaşıcı hastalığı yoktur” raporu evraklara mutlaka eklenmelidir.

Ticari seyahatler için   düzenlenecek vize başvurularında detaylı bilgi almak ve TRA Danışmanlık Ofisine başvurabilirsiniz. Ayrıca hızlı vize bilgi ve avantajlarından yararlanmak ve vize işlemlerinin kusursuz olarak   yürütülmesi    için 0850 885 25 21 iletişim numarasından ulaşarak destek alabilirsiniz. Ayrıca www.e-vizerandevusu.com sayfasına girerek destek alabilirsiniz.