Nijerya Vizesi

Nijerya vize randevusu ve başvurusu işlemleri sayfamıza hoş geldiniz.

Nijerya vizesi almak isteyen ülkemiz sınırlarındaki kişiler genel olarak ticari veya turistik şekilde vize randevu sayfasından bilgi alırlar.  Nijerya vizesi için Ankara Büyükelçiliği yakın zaman da açıklama yapmıştır.

Bu açıklamaya istinaden ticari amaçlı yapılacak Nijerya vizelerinde başvuru için ülkeden davetiye gereklidir. Bu davetiye içeriği davetiye gönderen Nijerya şirketince gerekli evrakların   sunulmasını şart vardır.

Nijerya vizeleri genellikle 3 şekilde gerçekleşir. Bu başvurulara istinaden Nijerya Ticari vize için gerekli evraklar şunlardır; öncelikle Nijerya Ulusal kimlik kartı evraklarda zorunludur. Sonrasında Nijerya şirketinin Certificate of Incorporation içeriği ve  Income Tax Clearance Certificate of the Nigerian Company, for the last 3 years belgelerinin fotokopilerini evraklara eklenmelidir.

Nijerya Vize Başvurusu!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Nijerya kapı vizesi uygulaması bulunmaz. Bununla birlikte iki ülke arasında kesinlikle vize muafiyeti yoktur. Bu sebepler ile ticari, turistik ve aile ziyaretleri gibi seyahatler de kişilere vize zorunluluğu vardır. 

Ayrıca Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaportlu kişilerinde Nijerya vizesine tabi tutulmuştur. Bunun yanında Diplomatik (Siyah) pasaportlu kişilerinde   Nijerya sınırlarına ve şehirlerine 90 gün süreli seyahatleri için vize muafiyeti sağlanmıştır.

Türkiye’den başvuru yapılan Nijerya vizesi için   değerlendirme ve sonuca bağlanma sadece Nijerya Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılır. Aynı zaman da Nijerya vize başvuruları şahsen yapılması gibi bir zorunluluğa sahip değildir.

Buna istinaden    Nijerya Elçiliği Konsolosluk Ofisine şahsen bir başvuru zorunlu tutulmaz.  Ayrıca Türkiye sınırları içerisinde olan tüm vatandaşlar vize başvurusunu vize online sistemlerinde gerçekleştirebilir. Nijerya vizeleri iki çeşitli olarak bulunur.

Vizeler ülkeye giriş ve konaklamaya göre tek girişli vize veya çok girişli vize talepleri şekilde gerçekleşir. Bununla birlikte Nijerya için daha önce seyahat etmemiş kişiler de farklı işlemler uygulanır. Bu kişiler için    tek girişli vize verilir. Aynı zaman da vizelerin fiyatları birbirinden farklı şekildedir. Özellikle Nijerya tek girişli ve çok girişli vize ücretleri fiyatları farklılık gösterir. Vizelerin fiyatları seyahat amacı ülkeye yapılacak giriş-çıkış sayısına göre güncellenmiştir.

Nijerya Vize Başvurusu!

Vize başvurularında vize ofisleri   başvuru yapılacak olan vize türüne göre    güncel evrak listesini başvuru sahiplerine iletir. Başvuru sahipleri   evrakları hazırlayıp kargo yoluyla yetkili ofislere iletir. Sonrasında    belgeler kontrol edilip kurum tarafından   vize başvurusu yapılacaktır. Buna istinaden kişilerin şahsen başvuru yapması zorunlu değildir. 

Nijerya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında vizeler de kapı başvuruları gerçekleşmez. Buna istinaden sınır kapısında vize verilmediği için Nijerya’ya vize başvurular seyahat planları çerçevesinde Türkiye tamamlanmalıdır.

Nijerya vize başvurusu için bizzat başvuru yapma zorunluluğu bulunmuyor. Fakat evrakların   seyahat amaçlarına göre tamamlanması zorunludur. Bunun için kurumlar başvuru yapacak kişiler bilgilendirme e-maili ile evrakları iletirler. Başvuru yapacak kişiler de   hazırladığı evrakları yetkili ofislere kargo ile ileterek işlemleri başlatırlar.

Nijerya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında Bilgi!

Nijerya vizesi için başvuru sahipleri   gerekli evraklarını eksiksiz hazırlamalıdır. Vize başvurusu için evraklar seyahat amacına ve başvuru sahibinin mesleğine göre değişkenlik gösterir. Özellikle çalışan, işveren, öğrenci, emekli kişilerin tamamlaması gereken evraklar farklı olacaktır.

Vize başvuruların onay alması için evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması ve tüm evrakların bilgilerin doğru ve tutarlı olması gereklidir.  Başvuru sırasında yanlış beyan içeren bilgiler tespit edilirse veya eksik ve hatalı belge olursa Nijerya vizesi olumsuz sonuçlanır.

Vize başvurusu evrakları öncelikle pasaport, fotoğraf, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi ve banka hesap özeti gibi evraklardan oluşur. Bu evraklar tüm vize başvurularında olan zorunlu belgelerdir. 

Nijerya vize başvurusu için kişilerin pasaportları en az 6 ay veya 9 ay geçerli olmalıdır. Ayrıca pasaportlar 10 yıldan eski olmaması gereklidir. Buna istinaden 10 yıldan eski pasaportlarla   başvurular kabul edilmez ve onay almayacaktır. Başvuru için fotoğrafların biyometrik ölçülerde olması ve arka fonu beyaz olması gereklidir.

Nijerya vize başvuruları için öncelikle zorunlu olarak    evraklardan biri de davetiyedir. Nijerya’dan gönderilen   davetiye vizenin hızlanması ve olumlu sonuçlanmasında önemlidir.

 Vize evraklarından çalışanlar için öncelikle çalıştığı şirketin antetli kağıdına yazılan iş yeri yazısı olmalıdır. Bu yazı Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak yazılacak dilekçe niteliğindedir. Ayrıca dilekçe de başvuruya istinaden seyahat amacı, seyahat tarihleri, sponsor bilgileri yer almalıdır.

Nijerya vizesiyle ilgili kararı verme yetkisine sadece Ankara’daki Nijerya Büyükelçiliği sahiptir. Ayrıca büyükelçilik tarafından yetkili olanlar gerekli   ek evrak isteyebilirler. Nijerya vize işlemleri için    pasaportun en az 6 ay geçerliliği olması ile birlikte    en az iki tane boş sayfa olmalıdır. Bunun yanında Nijerya vizesi başvuru formu online olarak doldurulan formlardandır.

Nijerya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Nijerya vizesi çıkış süresi sürece göre farklılıklar gösterebilir. Buna istinaden başvurulan vizenin türüne göre ve vize başvuru zamanına göre zamanlar farklıdır. Vize evrakların eksiksiz olarak ulaştırılmasına istinaden    Nijerya vizesi   ortalama 7 ile 15 iş günü içinde sonuçlanır.

Özellikle ülkelere özel hafta sonu tatilleri resmî tatil günleri de işlemler uzayabilir. Bunun yanında Nijerya vizesi için konsolosluğun yoğunluğu, ek evrak istemesi, eksik evraklar gibi konular göz önünde bulundurulmalıdır. Nijerya vizesi için ekspres vize uygulaması bulunmaz. Buna istinaden vize başvuruların    seyahatinin tarihinden en az 21 gün önce yapılması zorunludur.

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya vizesinde Nijerya vizesi vermekle yetkili olan tek kurum Nijerya temsilciliğidir. Aynı zaman da   Nijerya Büyükelçiliği resmi kurumdur.   Başvurular elçiliğin konsolosluğuna yapılır.  Bir diğer önemli konu da    vize için gereken ücretin ödenmesi zorunluluğudur. Vize başvurularında evraklar eksik veya hatalı olması vizeler ret olarak sonuçlanabilir. Konsolosluk   vize işlemleri sırasında ek evrak talep edebilir.

Nijerya ülkesine ticari veya turistik     vize başvuruları için detaylı bilgi   TRA Danışmanlık Ofisinden ulaşılarak alınabilir. Ticari veya turistik vizeler için tüm gerekli evraklara ulaşılabilir.      Sürecin eksiksiz ve tam bilgilendirme ile yürütülmesi için 0850 885 25 21 iletişim numarasından yetkililer tarafından bilgi alabilirsiniz. Ya da www.e-vizerandevusu.com adresinden destek alabilirsiniz.