Turistik Vize

Nijerya Turistik Vize İşlemleri!

Nijerya’ya turistik seyahat için kişilerin öncelikle Nijerya seyahati öncesinde turistik vize uygulamasına tabiidir. Nijerya turistik vize başvurularında bordo pasaport sahibi kişiler ve   gri ve yeşil pasaportlular   da Nijerya turistik vize alması zorunludur.

Nijerya turistik vize için Nijerya seyahatlerinde kullanılacak olan   pasaportlar en az 9 ay geçerlilik süresi içerisinde olmalıdır. Ayrıca başvuru sahiplerinin pasaportları 10 yıldan eski de olmaması gereklidir. Nijerya turist vizesi pasaportlarında ayrıca vize basım yerleri vize bölümünde iki boş sayfa olması gereklidir.

Nijerya turistik vizesi    yasal olarak turistik seyahat amaçlı olduğundan resmi Nijerya kurumları tarafından onaylanmalıdır. Buna istinaden Nijerya turistik vizesi sadece Nijerya’da turistik seyahat gerçekleştirmek için verilir.

Ayrıca bu vize kesinlikle Nijerya’da ticari faaliyette bulunma hakkı doğurmaz. Aynı zamanda turistik vize ile ülkede çalışma hakkı bulunmaz. Nijerya’ya turistik amaçlı olmayan ve farklı amaçlar ile seyahat etmek isteyen kişiler diğer Nijerya vizelere başvurmalıdır.

Nijerya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya turist vizesi sadece yetkili Nijerya makamları tarafından verilir. Buna istinaden Nijerya turist vizesi için Nijerya makamlarına başvurulması gereklidir. Vize başvuruları için Nijerya sınır kapısında vize alımı gerçekleştirilmez.

Ayrıca turistik vize Nijerya sınırında alınmaz.  Buna istinaden   Nijerya turist vize başvurularında sadece Türkiye’deki yetkili olan makamlar tarafından işlem sağlanır. Aynı zaman da Nijerya vizesi için sadece Türkiye’de yetkili merci Nijerya Büyükelçiliği Ankara’dır.

Nijerya’nın    Türkiye’nin birçok şehrinde yetkili olan ve vize işlerinde onay veren konsoloslukları vardır. Buna istinaden kişilerin vize için başvurularını Ankara’daki büyükelçilik ve konsolosluğa yapması gereklidir.

Bu başvurular    iki şekilde gerçekleşebilir. Başvurular için kişiler    turistik vize başvurularını konsolosluğa doğrudan yapabilir ve evrakları iletebilir. Ayrıca başvurular için sadece yetkili vize ofisleri aracılığıyla yapılabilir. Nijerya turist vizesi için   evraklar eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmalıdır. Sonrasında bu evraklar başvuru için konsolosluğa verilmelidir.

Nijerya turist vizesi için evrakların eksiksiz ve doğru tamamlanmaz ise bu   evraklarla yapılan başvurular vize işlemleri uzayabilir veya olumsuz sonuçlanabilir. Nijerya konsolosluğu   turistik vize başvuruları için vize işlemlerinde ek evrak da talep edebilir. Vize için belirlenen ve ülkeye ait vize   ücretin ödenmesi zorunludur. Buna istinaden vize başvurusu gereken ücretin ödenmesi ile tamamlanır.

Vize başvurularında sadece Nijerya Konsolosluğu vize başvuru sahibini randevuya çağırabilir. Vizelerin sonuçlanması için başvuru sahibi randevu Nijerya Konsolosluğu tarafından belirlenen tarih ve saatte randevuya alınır. Bununla birlikte Nijerya turist vizesi için karar sadece Nijerya Konsolosluğunu tarafından değerlendirilir ve sonuçlanır. Tüm evrak ve görüşmeler sonucunda   olumlu olarak sonuçlanan başvurular kişilere iletilir.

Nijerya Turistik Vize Gerekli Evraklar?

Turistik amaçlı Nijerya vize taleplerinde vize başvuruları için gerekli evraklar şunlardır. Öncelikle kişilerin vize başvurularında vize başvuru formu doldurması gereklidir. Devamında pasaport evraklara eklenir.

Pasaportlar özellikle seyahat sonrası en az 9 ay geçerli olacak şekilde ve yıpranmış olmamalıdır. Kişilerin başvuru evraklarında ve vizede kullanılması için 2 adet biyometrik fotoğraf eklemeleri gerekir.  Vize talep dilekçesi başvurularda özellikle istenen belgeler arasındadır.

Ayrıca kişilere ait kimlik fotokopisi de ibraz edilmelidir. Nijerya turistik gezilerinde tarihleri kapsayan uçak bileti rezervasyonu otel rezervasyonu mutlaka evraklara eklenmelidir. Ayrıca Nijerya hükümeti turistik veya ticari vize fark etmeksizin ülkeden mutlaka güncel davetiye talep eder. Bu davetiye ülkeye giriş için önemli bir belgedir. Aynı zamanda kişilerden ülkeye girişlerinde garanti olması adına banka hesap cüzdanı fotokopisi talep edilir.

Nijerya turistik vize başvuruları için   istenen evraklar genel evraklardır. Ek belgeler veya farklı belgeler kişinin mesleğine göre değişir. Buna   şirket sahibi, SSK'lı çalışan, memur, emekli, öğrenci, ev hanımı gibi kişiler için ek evraklar talep edilir.

Ayrıca Nijerya turist vizesi başvurusu için eksik evraklı başvurular vize işlemlerinin uzamasına neden olur. Aynı zamanda hatalı ve eksik evraklar vizenin olumsuz sonuçlanmasına da neden olabilir.

Turistik vize başvurularında Nijerya Konsolosluğu   vize işlemleri için kişilerden ek olarak başka bir evraklarda talep edebilir. Aynı zamanda evrakların tamamlanması sonrasında Nijerya turistik vize başvurusu için değerlendirme olumlu ya da olumsuz yalnız Nijerya Konsolosluğuna aittir.

Nijerya Turistik Vize Başvuru Formu

Nijerya turistik vize başvuru formu vize başvurularında en önemli evraklardandır. Bununla birlikte    Nijerya turistik vize başvuru formu Nijerya makamlarınca zorunlu tutulur. Aynı zaman da   turist vizesi için resmen başvuruda form evraklar ile teslim edilmediğinde    turistik vize başvurusu geri çevrilir. Nijerya vize başvuru formu, Nijerya makamlarının vizeye başvuran kişinin bilgilerini içerir. Bu bilgiler ile Nijerya makamları   değerlendirme süreci için bu bilgileri göz önünde bulundurur.

Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için Nijerya turistik vize başvuru formunun   eksiksiz ve doğru olarak yazılması gereklidir. Forma yer alan bilgilerin de tutarlı ve doğru bilgilerden oluşması önemlidir. Vize başvuru formunun eksik ya da hatalı olması vize işlemlerinin uzamasına neden olur. Ayrıca vize başvuruları olumsuz sonuçlanır. Vize başvurularında form İngilizce ya da Türkçe olarak ayrı şekilde doldurulabilir.

Tutarlı bilgiler olması koşulu ile Nijerya vize başvuruyu yapan kişilerden istenen bilgileri içerir. Bu bilgiler isim ve soy isim, medeni hal, cinsiyet, uyruk, pasaport bilgileri, meslek, iletişim bilgileri, askerlik bilgileri, sağlık durumuna ilişkin bilgilerdir. Ayrıca seyahatin amacı ve içeriği formda belirtilmelidir.  Geçmiş tarihler de yapılan    Nijerya vize başvuruları da forma belirtilmelidir. Bunun yanında Nijerya seyahatine ilişkin bilgiler   eksik ve hatalı olmadan doldurulmalıdır.

Nijerya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Evrakların eksiksiz ve hatasız verilmesi ile Nijerya vize işlemleri sırasında turistik vizesi çıkış süresi ortalama 8 iş günüdür. Fakat   Nijerya turist vizesi ülkede yer alan siyasi, ekonomi gibi durumlarda etkilenebilir.  Aynı zaman da çıkış vize başvuru zamanları ülkelerde yoğunluk ve tatil günlerine, resmi günlere göre değişiklik gösterir. 

Buna istinaden vize sonuçları hafta sonları ve   resmî tatil günleri kapsarsa işlemlerde süreler farklı olacaktır.  Aynı zamanda Nijerya vizesi işlemlerinde konsolosluk ek evrak talep edebilir. Ayrıca eksik evrak olan başvurularda yeniden bir evrak süreci olacağından işlem süresi uzayabilir. Nijerya turist vizesinde ekspres vize uygulanmaz. 

Nijerya Turistik Vize Ücreti

Nijerya turistik vize başvurularında vize işlemleri için ücretler bulunur. Bu ücretlerin içeriği    vize başvurusunun işleme konulması, değerlendirilme, vize basılması için gerekli ücretlerdir. Başvurular da vize ücreti ödenmemesi   vizesi başvuruları işleme alınmamasına neden olacaktır. Nijerya turistik vize için   ücret miktarı   belirli dönemlerde farklı olabilir.

Nijerya ülkesine   turistik     vize başvuruları için    bu hizmet içeriğinden yararlanmak adına TRA danışmanlık ofisi olarak başvuru sahiplerine yardımcı olunur. Ayrıca vize evrakları, ücretleri ve davetiyeler hakkında detaylı bilgi   TRA Danışmanlık Ofisinden bizlere ulaşabilirsiniz. Vize başvuruları için tam bilgilendirme ve diğer konular   için 0850 885 25 21 iletişim numarasından yetkililerimiz tarafından bilgi alabilirsiniz. www.e-vizerandevusu.com sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.