Avustralya Vizesi

Avustralya Vize Randevusu

Avustralya vize randevusu sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfada yer alan bilgileri dikkatlice okumanız gerekmektedir.

Avustralya’ ya vize almak için öncelikle online form doldurulması ve evrakların tamamının hazırlanması gerekmektedir. Firmamız TRA Danışmanlık sizlere hızlı ve güvenilir bir başvuru imkânı sunar. Avustralya vize randevusu için info@e-vizerandevusu.com adresine e-posta atabilir veya (0850)885 2521 arayabilirsiniz.

Avustralya vize randevusu alacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Türkçe olan belgelerin tercüme edilmesi gerekmektedir. Avustralya vize başvurularında pasaportun Konsolosluğa gönderilmemesinin sebebi pasaporta vize etiketi yapıştırılmamasından dolayıdır. Vize işleminiz olumlu sonuçlanır ve vizeyi alırsanız e-vize onay belgeniz e-mail adresinize gönderilerek size ulaştırılır.

Pasaportunuzun boş ve işlenmiş tüm sayfalarının noterden onaylı olması aynı zamanda fotokopi örneklerinin de başvuru dosyanıza eklenmesi gerekmektedir. İade edilmesi gereken belge ve evraklar konsolosluğun yetkilileri tarafından adresinize posta ve kurye yolu ile tarafınıza gönderilmesi sağlanacaktır. Vize danışmanı yetkilimize telefon numarası ile iletişim sağlayabilir veya web sitesi üzerinden e-mail yolu ile de iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vize Başvurusu Kişisel Evraklar;

Vize Başvuru Formu Online olarak dolduracağınız bu formu Avustralya turistlik vize başvurusunda bulunacak kişi tarafından doldurulması ve imzalaması gerekmektedir.  Fakat vize başvurunuzu vize TRA Danışmanlık ofisimizde ki yetkililer tarafından yapılması sizler için hem daha kolay hem de güvenli olacaktır.

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1) Standart Evraklar

 • Pasaport

Avustralya vize başvurusunda kullanılan pasaportunuzun yıpranmış, yırtılmış ve deforme olmamış olması, ayrıca son 10 yıl içerisinde alınmış olması geçerliliği açısından önem arz etmektedir. Alacağınız vize tarihinden sonra pasaportunuzun en az 6 ay kadar daha geçerliliği olması ve en az iki sayfasının boş olacak şekilde kullanıma uygun olması gerekmektedir. Pasaportunuzun üzerinde ki resminizin net bir şekilde yüzünüzün tanınır şekilde olmasına ve yüzünüzün açık bir şekilde görünmesine uygun özelliklerde resim olması gerekmektedir.

Soyadınızın değişmesi durumunda evlilik veya boşanma gibi durumlarda pasaportunuzun son medeni halinize göre güncel bir pasaport olması gerekir. 

 • Kimlik Fotokopisi

Kimlik bilgilerinizin yer aldığı nüfus müdürlüğünden resmi onaylı kimlik belgenizin ön ve arka yüzlerinin fotokopisinin alınarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Tüm aile bireylerinin kimlik ve adres bilgilerinin ayrıntılı bir şekilde yer aldığı nüfus kayıt örneği olan tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği resmi bir belge olup, başvuru dosyasında yer alması gereken bir belgedir.

 • Avustralya Ticari Vize Başvuru Formu

Avustralya ticari vize başvurusu için gerekli olan tüm evrakları tamamladıktan sonra Avustralya Dışişleri Bakanlığı resmî web sitesi aracılığı ile online bir şekilde ticari vize başvurusu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Formda yer alan bilgilerin kişisel kimlik, aile bilgileri ve seyahat bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde İngilizce ve Fransızca dilini kullanarak doldurarak sunmanız gerekir.

 • Biometrik Fotoğrafınız

En fazla 6 ay içerisinde çekilmiş güncel halinizi yansıtan biometrik ölçülere sahip 35x45 2 adet çok eski olmayan biometrik fotoğrafınızı dosyanıza eklemelisiniz. Yüzünüzün ifadesini tam olarak yansıtmalı ve arka fonu muhakkak beyaz olması biometrik kurallara uygun resim olması oldukça önemlidir.

 • Banka Hesap Dökümleri

Avustralya ticari vize başvurusun da bulunmadan önce şahsi banka hesabınıza ait 3 aylık bilgileri kapsayan, hesap döküm hareketlerinizi yansıtan, bankanız yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olmak kaydı ile hazırlanan belgeyi hazır bulundurmanız gerekir. Hesap dökümünü aldıktan sonra başka bir şartta şah si hesabınızda en az 5.000 TL bakiye bulunması istenen bir şarttır.

Bankaların ATM hesap fişleri resmi olarak kabul görmediğinden ötürü hesap döküm cetveli yerine geçerlilik sağlayamayacaktır.

 • Uçak Rezervasyonlarınız

Avustralya’ya yapacağınız ticari amaçlı yolculuğunuzda kullanacağınız ulaşım araçlarının ön rezervasyon ile ilgili belgelerin başvuru dosyasında yer almalıdır.

 • Konaklama Rezervasyonlarınız

Avustralya da seyahatiniz süresince kalacağınız adınıza yapılmış rezervasyon bilgilerini içeren belgelerin vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.  Rezervasyon belgelerinizde başvuran her kişiye ait kimlik bilgilerinin doğru bir şekilde yer alması gerekir. (ad, soyadı, yaş, adres) Şayet birden fazla kişi başvuruda bulunacaksa her kişi için ayrı rezervasyon kaydı oluşturulmalıdır.

 • Finansal Yeterliliği Destekleyici Ek Belgeler

Adınıza bulunan her bir gayrimenkul varlıklarınız için bulunan tapu fotokopisi, kira da bulunan gayrimenkulünüz için kira gelirinizi gösteren, aracınıza ait ruhsat fotokopileri ile ek hesabınıza ait dokümanları resmi belge olmak şartıyla sunabilirsiniz.

2) Meslek Evrakları

-Bordrolu Çalışanlar İçin;

 • Ticari Davetiye

Avustralya’ya ait bir firma tarafından şahsınıza gönderilmiş davet mektubunda, davet eden firmaya ait bilgiler; ismi, adresi ve davet ettikleri kişinin açık kimlik bilgileri, çalışmakta olduğu firma bilgileri ve firma da ki pozisyonunu açıkça belirtmesi gerekmektedir.  Yazılan davet mektubunun firma antetli kağıdı yazılmış olması aynı zamanda seyahatin neden yapıldığı ve süresi, seyahat süresince finansal masrafların karşılanıp karşılanmayacağını belirtilmesi gerekmektedir.

 • İşveren Yazısı

İşveren yazısı çalıştığınız firma yetkili kişisi tarafından antetli kâğıda yazılarak, firmada ki görevinizi, istenilen vize süresini belirtmesi aynı zamanda seyahat amacı ve süresi bilgileri ile masraflarınızın karşılanacağına dair garanti veren bir yazı olmalıdır.

 • SGK İşe Giriş Bildirgesi

Çalışmakta olduğunuz firmadan alacağınız bu belgeyi sizin adınıza SGK müdürlüğüne verilen işe girdiğinize dair bilgileri içermektedir. Bu belgenin fotokopisini başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

Çalışma hayatınızda ki geçmişten günümüze kadar ait olan sigorta hizmet dökümlerini SGK çalışma birimine dilekçe ile başvurarak alabilirsiniz.

 • Maaş Bordrolarınız

Çalıştığınız iş yerinin muhasebe bölümünden temin edeceğiniz son 3 aya ait maaş bordrolarını şirket yetkilisinden imzalı ve kaşeli olmak kaydıyla talep edebilirsiniz.

 • İş Sözleşmeniz

Çalışmakta olduğunuz firmada SGK kaydınız bulunmuyorsa, firma ile yapacağınız iş akdi sözleşmesini imzalayarak noterden onaylatarak elde edeceğiniz resmî belgeyi başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

 • Banka Dökümlariniz

Çalışmakta olduğunuz firmaya ait son 3 aylık döneme ait banka hesap dökümünü sunulması gerekmektedir.

 • Ek Gelir Belgeleriniz

Şahsınıza ait gayrimenkullerinizin tapu fotokopilerini, kira gelirlerinizi, araç ruhsat fotokopilerini içeren ek gelir belgeleri olabilmektedir.

-İşverenler İçin;

 • Ticari Davetiyeniz

Avustralya firmasının gönderdiği davet mektubunda olması gereken bilgiler, davet eden firmanın ismi ve adres bilgilerinin bulunması, davet edilen kişinin açık şekilde kimlik bilgileri, çalışmakta olduğu firmanın ismi, firmada ki görevi anlaşılır bir şekilde belirtilmelidir. Firmanın antetli kağıdına yazılması gereken davet mektubun da seyahatin amacının ve süresi belirtilmeli, ayrıca seyahat eden kişinin finansal harcamalarının karşılanıp karşılanmayacağını açıkça belirtilmesi gerekmektedir.

 • Faaliyet Belgesi/Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti

Adınıza kayıtlı olan firmanızın ilişkili olduğu Ticaret Odasından firma faaliyet belgenizi temin edebilirsiniz. Son 6 aylık dönemi içeren firmanıza ait ticaret odası sicil kayıtlarınızın bulunduğu belgenin güncel bilgiler içermesi gerekmektedir.

 • Ticaret Sicil Gazetesi

Vize başvurusunda bulunan kişinin, firma sahibi veya kurucu ortağı olduğuna ait bilgilerin yer aldığı ayrıca firma unvanının da yer alması gereken ticari sicil gazetesine ait fotokopinin verilmesi gerekmektedir.

 • Güncel Vergi Levhası

Şirkete ait, son dönem vergi levhasının fotokopisi beyan edilebilir.

 • Banka Dökümleriniz

Başvuru dosyasına eklenmesi gereken bir başka belge de firmanın çalıştığı bankaya ait son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren imzalı ve kaşeli belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

 • Ek Gelir Belgelerin Hazırlanması

Üzerinize kayıtlı olan gayrimenkul tapuları, aracınıza ait ruhsat, kira gelirlerinin belgelerinin fotokopisini sunabilirsiniz.

-Serbest Meslek Sahipleri İçin;

Avustralya da faaliyet gösteren firma tarafından davet mektubu gönderilmesi gerekmektedir. Davet mektubunda firmanın ismi, adresi ve davet edilen kişinin açık ve net bir şekilde kimlik bilgileri, çalıştığı firmanın ismi, firmadaki aktif görevi açıkça belirtilerek yazılmalıdır. Firmanın isminin yer aldığı antetli kâğıda yazılması gereken davet mektubunda seyahatin ne amaçla yapıldığı, ne kadar süreceği, seyahat esnasında ki masrafların karşılanacağına dair güvence bildirmesi gerekir.

 • Şirket Dilekçesi

Şirket dilekçesinde yer alması gereken yetkili kişi tarafından hazırlanacak yazıda firmada ki göreviniz ve ne kadar süre vize süresi talep ettiğiniz ayrıntılı bir şekilde yer almalıdır. Firma isimli kağıda işveren tarafından yazılacak olan yazının, seyahat sürenizi belirten ve seyahat amacınızı bildiren açıklayıcı bir yazı olması gerekirken aynı zamanda da seyahat masraflarının karşılanması ile ilgili bilgilerin de yer alması gerekmektedir.

 • Banka Dökümü

Çalıştığınız banka hesabınıza ait son üç aylık dönem bilgilerini içeren hesap işlem hareketleri dökümü ile ilgili bilgilerin yer aldığı ve hesap cüzdanınıza it fotokopinin başvuru dosyanız da yer alması gerekir.

 • Oda Belgesi

Meslek Odasında bulunan kaydınızı belgeleyen Oda Kayıt Belgesi bulunması gerekmektedir.

 • Güncel Vergi Levhası

Son bir yıllık döneme ait güncel vergi levhanızın fotokopi örneğinin ibrası gerekmektedir.

 • Ek Gelir Belgeleri

Şahsınıza ait varsa tapu, aracınıza ait ruhsat, kirada bulunan gayrimenkullerin gelir belgeleri ve ek gelirlerinize ait fotokopileri sunabilirsiniz.

UYARILAR

 • Vize ile ilgili işlemlerinizin sonlanması için gerekli olan süre yaklaşık olarak 10-15 gündür. Bu belirtilen süre kesin olamamakla birlikte resmi tatiller ve iş yoğunlukları sebebi ile değişiklik göstermektedir. TRA Danışmanlık Ofisi olarak vize danışmanlığı alan kişilere Avustralya vize başvurularını erken davranarak seyahatlerini planladıkları tarihten en az 1 ay önce yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bu şekilde vize başvuru tarihiniz ile zaman aralığını uzun tutarak, karşılaşılacak sorunların çözümü için zaman kazanmış olursunuz.
 • Avustralya vize başvuru formunu doldururken belirtmiş olduğunuz e- mail adresinizi aktif olarak kullanıyor olmasına dikkat edilmesi, iletişimde çıkabilecek sorunların önüne geçmektedir.

Avustralya ticari vize işlemleri için yetkililerimiz ve ofislerimize dilediğiniz zaman bir randevu almayı gerektirmeden başvuru evraklarınızı ulaştırabilirsiniz. Avustralya vize ücreti, güncel başvuru evrakları ve başvuru süreci ile ilgili detayları öğrenmek destek hattımıza dilediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. (0850) 885 2521 ulaşabilirsiniz.