Turist Vizesi

 

Avustralya turist vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin İstanbul ve Ankara da bulunan şubelerimizden başvuruda bulunacaklarsa bu sayfa da yazılan tüm bilgileri eksiksiz okumalı ve yerine getirmelerini rica ederiz. Başvurularınızın çok daha kolay ve pratik bir şekilde yapılarak sorunsuz vize alımı için adımları doğru atmanız gerekmektedir. Ayrıntılı şekilde bilgi almak ve sormak istediğiniz sorularınıza en doğru cevapları almak için İstanbul çağrı merkezimiz (0850) 885 2521 ile iletişime geçebilir veya info@e-vizerandevusu.com e- mail adresine mail atarak vize uzmanı temsilcilerimizle kolaylıkla iletişim sağlayabilirsiniz.

Avustralya Vize Başvurusu İçin Otel Ve Uçak Rezervasyonu Yaptırmalı mıyım?

Avustralya vizesi başvurusunu online olarak başvuruda bulunacak kişiden öncelikle Avustralya da kalacağı rezervasyon yaptırdığı otel veya uçak rezervasyon bilgileri istenmektedir. Avustralya Konsolosluğu tarafından bu tür konaklama ve seyahat bilgilerini dosya evraklarınıza eklenmesinde herhangi bir sakınca görmez. İletişime geçtiğiniz vize uzmanlarımız tarafından size gönderilmiş olan başvuru belgelerin de yer almasa da bu tür belgelerin dosyaya eklenmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Aksine vize işlemlerinizi hızlandırmada fayda sağlamaktadır. Unutulmaması gereken önemli bir nokta Avustralya vize başvurunuzun kabul edilmesi ya da reddedilmesi ile ilgili kararı verecek olan yetkili merci Avustralya Konsolosluğu’dur. Bu nedenlerden ötürü vizenizin reddedilmesi durumunda öncesinde planladığınız otel rezervasyonunuz ve uçak bileti rezervasyonunuz ile ilgili tüm sorumluluklar size ait olacaktır. Vize merkezi sizden bu bilgileri talep etmediğinden dolayı reddedilme durumlarında hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmeyecektir.

Avustralya Vizesi Hakkında Uyarılar 

 • Avustralya vizesi online başvurusunda bulunabilmek için ilgili tüm evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanıp Vize Merkezimizin İstanbul şubesine kargo veya kurye yoluyla ulaştırılması gerekmektedir.
 • Avustralya’ya seyahat edebilmek için pasaportunuzun türü değil, önemli olan Avustralya vizesi alınması şartı önem arz etmektedir.
 • Avustralya vize başvurunuzun tamamlanabilmesi için şahsınız adına biyometrik randevu alınacaktır. Biyometrik verilerin alınması için randevuya bizzat giderek bilgileri saplamanız şarttır. İstanbul, Ankara, Gaziantep de bulunan şubelerimizden biyometrik randevunuza gidebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Almak Zor mu?

Avustralya Vizesi almak için ilk öncelik olarak sizden istenen bütün evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Ayrıca Taslak Vize formunda yer alan bütün bilgileri doğru bir şekilde tam olarak cevaplanmış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Tüm bu evrakları hazır etme durumunuzda ve formun doğru bir şekilde cevaplanmasının ardından online başvuru yapabilirsiniz.

Bu şekilde size verilen adımları yerine getirirseniz Avustralya Vizesi için başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Sonra ki adım olan biyometrik randevusuna zamanında giderek biyometrik veri işlemlerini de yerine getirdikten sonra geriye Avustralya Konsolosluğunun vize başvurunuz için karar vermesi kalmaktadır. Olumlu sonuçlanan vize başvurunuzun ardından vize uzmanları tarafınızla hemen iletişim kuracaktır. Olumlu sonuçlanan vize başvurunuz pasaportunuza işlenmeyecektir.

Size Avustralya Konsolosluğu tarafından elektronik olarak gönderimi sağlanacaktır. Vize merkezi İstanbul şubemizi gelmeden vize uzmanlarımız tarafından e-posta olarak vizeniz size ulaştırılacaktır. Avustralya seyahatinize çıkarken pasaportunuz ile birlikte tarafınıza gönderilen elektronik vizenizin çıktısını muhakkak yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. 

 

Avustralya Turist Vizesi

Avustralya vizesinin türleri bulunur, buna göre seyahat amacınıza göre değişkenlik göstererek ve vize türlerine ait birer kod içermektedir. Sizin için vize türleri kodlarını aşağıda listelemiş bulunmaktayız. Avustralya vize başvurusunda bulunurken vize başvuru formuna seyahatinize uygun olan vize kodunu forma yazmanız gerekmektedir.

 • Avustralya Turist Vizesi (Vize Kodu 600)
 • Avustralya İş ziyareti Vizesi (Vize Kodu 600)
 • Avustralya Sponsorlu Aile Ziyareti Vizesi (Vize Kodu 600)
 • Avustralya Evlilik Vizesi (Vize Kodu 300)
 • Avustralya Tıbbı Tedavi Amaçlı Vizesi (Vize Kodu 602)
 • Avustralya Çalışma Ve Tatil Vizesi (Vize Kodu 462)
 • Avustralya Transit Geçiş Vizesi (Vize Kodu 771)
 • Avustralya Öğrenci Vizeleri (Vize Kodu 570-571-572-573-574-575)
 • Avustralya Turist Vizesi (600)

Seyahat amaçları tatil ve eğlence veya aile/arkadaş ziyareti amacı taşıyanlar için ülkeye giriş yapmalarını sağlayan vize türüdür. Turist Vizesi ülkeye çalışma amacıyla gelmeyen kısa süreli seyahat amacı ile alınan ve başvuru sahibinin 3-6 ila 12 ay aralığında ülkede kalması için alınan vize türüdür.

Yazımız tamamen vize için gerekli evraklar ve vize için gerekli prosedürler ile ilgili bilgilendirmek amacı ile yazılmış olup detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Şayet vize işlemleri ve prosedürleri ile ilgili ayıracak zamanınız yoksa TRA Danışmanlık ofisimiz ile iletişime geçerek danışmanlık talep edebilirsiniz.  Danışmanımız online başvuru formunuzun eksiksiz bir şekilde doldurulması, online randevunuzun alınması ve parmak izi verme işlemleri esnasında danışmanlık sağlayarak yanınızda olacaktır.

Avustralya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Başvuru Formunu Doldurun: Ankara da bulunan Avustralya Büyükelçiliği’ne, Avustralya turistlik vize başvurusunda bulunabilmektedir. Acenteler ve yetkili vize merkezlerince başvuruda bulunulduğu gibi online olarak da başvuruda bulunulabilmektedir. Avustralya Büyükelçiliği öncelikli olarak online başvurulara öncelik tanımaktadır. Formu doldurabilmek için ImmiAccount (IMMI) adı verilen hesap açmalısınız.

İngilizce olarak doldurulması gereken formu doğru şekilde doldurduktan sonra istenilen tüm belgeleri tek tek sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Lütfen istenilen belgeleri ve bilgileri eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun. Online başvuru ile ilgili sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız veya hatalı bir başvuru yapacağınızdan şüphe duyuyorsanız TRA Danışmanlık ofisimizi arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.  Vereceğiniz vekalet ile yetkilimiz sizin adınıza online başvuru işlemlerinizi doru bir şekilde gerçekleştirecektir.

Evraklarınızı Ofisimize Gönderin: Avustralya turistlik vize başvurusunda Konsolosluğun istediği tüm belgeleri eksiksiz ve doğru olarak başvuruda bulunmanız oldukça önemlidir. Evrakların ve belgelerin eksik olması durumunda başvurunuz geçersiz sayılabilir ve ret cevabı alabilirsiniz. Pasaportunuzu Avustralya Konsolosluğa göndermenize gerek yoktur çünkü konsolosluk vizenizi pasaportunuza işlememektedir.

Eğer vize onaylanırsa başvuru sahibinin e-posta adresine e-vize onay belgesi gönderiyor. Avustralya Turistlik Vizesi 2021 güncel evrakları için ofisimiz ile iletişim kurabilir, ardından istenilen evrakları eksiksiz bir şekilde ofisimize kargo veya kurye yoluyla ulaştırabilirsiniz. Belgelerinizin Türkçe olanlarının noter onaylı yeminli bir tercüman tarafından tercüme edilmesi gerekmektedir. Tercüme işlemleriniz ofisimizde bulunan yetkililerimiz tarafından yapılabilmektedir.

Yetkilimiz Sizi Bilgilendirecektir: Vize için gerekli evrakların ofisimize ulaşması ile birlikte ofis de bulunan yetkilimiz tarafından kontroller sağlanarak varsa eksik belgeler size hemen geri dönüş sağlayacaktır. Eksik ve hatalı belgeleriniz bulunması durumda kısa bir süre zarfında tamamlamanız için size zaman verecektir.

Parmak İzi Vereceksiniz: Avustralya vizesi için Avustralya Büyükelçiliğine yapılan başvurularınız da biyometri işlemi (Parmak izi verme ve dijital yüz fotoğrafı) zorunlu tutulmaktadır. Başvurunun bizzat vize alacak kişinin yapması zorunludur. Randevu tarihi oluşturulması yaşanan yoğunluk sebebi ile çoğunlukla uzun sürmektedir.

Bu nedenle randevunuzu seyahat tarihinizden en az 1 ay erken almaya özen gösterin.  Danışmanlık ofisimizi arayarak yetkilimiz ile iletişime geçerek biyometri işleminiz için sizin adınıza randevu almasını talep edebilirsiniz. Randevu tarihi geldiğinde yetkilimiz tarafından karşılanarak vize başvuru merkezinde ki işlemlerinizi gerçekleştirirken yanınızda bulunacaktır.

Turistik Vize İle Avustralya’ya Giriş

Ankara Avustralya Büyükelçiliğin de bulunan konsolosluk birimi vize başvuruları ile ilgili tek karar veren kurumdur. Vize verilip verilmeyeceğine vize yetkilileri karar vermektedir. Turistlik vize alımının sonuçlanması 14-28 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.  Süreç resmi tatil günleri ve yoğunluk sebebi ile uzayabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü seyahatinizi planladığınız tarihten çok önce yani erken davranarak başvuru yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Tüm bunların bitiminde Avustralya turistlik vizesi almış olsanız dahi ülkeye giriş yapacağınız anlamına gelmemektedir. Çünkü Avustralya gümrük kapısında ki Göçmenlik Ofisi yetkilileri tüm evraklarınızın kontrolünü yeniden sağlayacaktır. Gümrük yetkilisi ülkenize geri dönmenizi garantiye alacak soruların cevaplarını belgelerle sunmanızı isteyecektir. Tüm bunların olumlu sonuçlanması neticesinde Göçmenlik Ofisi yetkilileri ülkeye girişiniz ve kalma sürenizin ne kadar olacağına karar verecektir.

Vize Başvurusu