Kanada Vizesi

ZDeğerli Ziyaretçilerimiz, Kanada Vize Randevusu Sayfamıza Hoş geldiniz.

Kanada’ya alınan vizelerin türleri, vize alırken nasıl başvurulacağı, başvuru yapılabilecek konumlar, vize ne kadar sürede sonuçlanır, vize hangi durumlarda reddedilir gibi tüm başlıkları sayfamız içerisinde bulabilirsiniz. Kanada’ ya yapmayı planladığınız seyahatleriniz için gereken vize başvurularınız da sizlere daha iyi rehberlik yapabilmek için hazırladığımız web sayfamızı inceleyerek vize işlemlerinizi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kanada vize randevusu alıp VFSglobal’ den parmak izi uygulaması ile 31.07.2018 tarihinden alınması gerekmektedir. Fakat Kanada Konsoloslukları’ nın bölge ayrımı bulunmuyor. Türkiye’ nin tüm bölgelerinden sunmuş olduğumuz vize servisi ile her türlü işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Kanada vizesi almak isteyenlerin işlemleri 15-35 gün arasında sonuçlandırılıyor. Fakat Türkiye’ den başvuru yapacak olan yabancı uyruklu yolcuların vize başvuruları daha uzun sürebiliyor.

TRA Danışmanlık aracılığı ile sayfamızda;

 • Kanada Turistik Vizesi
 • Kanada (iş veya Fuar ziyareti için) Ticari Vize
 • Kanada Akraba, Aile, Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Kanada Okullarında Eğitim vizesi
 • Kanada Transit Vize

Gibi başvurularınızı hızlı ve güvenilir bir hizmet alarak yapabilirsiniz.

Kanada Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur

Kanada vize başvuru formu için işlemlere başladığınızda başvuru formu ile aile bilgi formu olmak üzere iki tane form ile karşılaşıyorsunuz. Aile bilgi formu için alınan nüfus kayıt örneklerinin tam donanımlı nüfus kayıt örneği olması önemlidir. Kanada vize başvurusu yaparken pasaportunuz ile başka bir işlem yapacaksanız da dilekçe yazmanız gerekiyor. Dilekçenizde gideceğiniz ülkenin vizesi ve satın aldığınız uçak biletinin bilgilerini koyarak dosyayı pasaportsuz işleme koyabilirsiniz.

Pasaportta kimlik bilgilerinizin detaylı olarak yazılı olduğu ve vize olan her sayfanın fotokopilerinin olması gerekir. İşlemleriniz sonuçlandığı zaman tarafınıza Kanada Konsolosluğu tarafından e-mail gönderilerek haberdar edilirsiniz. E-Mail gönderilmesi akabinde pasaportunuzu kargo ya da özel kurye ile ya da kendinizin firmamıza ulaştırmanız durumunda pasaportunuz konsoloslukta bulunan yetkili birime teslim edilecek, vizenizin ve vizenizin işlenmesi tamamlanınca tekrar size yine kargo ya da kurye ile iade edilecektir.

Kanada Vizesi Başvuru İşlemleri Kısa Metni

Kanada için yapacağınız turistik vize, ticari vize, kısa süreli eğitim vize başvurularınız için vize servisimiz size tam kapsamlı bir şekilde yardımcı olacaktır. Siz hiçbir şeyle uğraşmadan sizin adınıza konusunda uzman ekibimiz tüm işlemleri halledecektir. Kanada vizeleri için sizin bulunmanıza gerek yok. Başvurularınız için seyahat amacınız hususunda ihtiyacınız olan vizenin başvurusu sırasında siz olmadan da vizenizi alabiliyoruz. Kanada’ ya eğer kısa süreliğine seyahat etmeyi düşünüyorsanız Kanada Visitor Visa’ ya başvuru yapmalısınız. Ancak alacağınız bu vizenin sizlere Kanada’ da çalışma ve iş kurma hakkı tanımayacağını bilmelisiniz. Kanada bir Schengen ülkesi olmadığı için alacağınız Kanada Vizesi ile sadece Kanada’ ya giriş hakkınız olacaktır.

Kanada Vize Başvuruları Sırasında Şahsen Bulunmanıza Gerek Vardır. Önceden gerek yoktu.

Kanada Vize başvurusu yaparken diğer konsolosluklar gibi orada hazır bulunmanız gerekmektedir. Kanada vizelerinizi alabilmemiz için bize kargo ya da kurye aracılığı ile sizin konumunuza en yakın ofisimize talep edilen evraklarınızı gönderiniz Kanada vize başvurularında yetkili kişiler ile güven içerisinde başvurunuzu yapın. Kanada başvuruları yetki alanı için sınırlama bulunmuyor. Türkiye’ nin neresinde olursanız olun yaşadığınız bölgeye en yakın olan ofisimize evraklarınızı göndererek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kanada Vizem Ne Zaman Sonuçlanır?

Kanada vizesi sonuçlanma süresi 15-35 gün arasındadır. Bu süre yabancı uyruklularda ve konsolosluğun iş yoğunluğunun çok olduğu dönemlere göre uzayabiliyor ya da kısalabiliyor. Kanada vize başvurularınız için hazırlayacağınız evrakları da düşünerek seyahat etmeyi planladığınız tarihten en geç 30 gün önceden tamamlamış olmaya dikkat etmelisiniz. Bazı durumlarda istenmeyen pozisyonlar ve durumlar ile karşılaşıldığında vize alım süresi belki biraz uzun olabiliyor. Eğer daha önceden seyahat ettiğiniz yerler arasında vizelerini aldığınız Amerika ve Kanada vizeniz var ise (hazır bulunan veya süresi geçmiş) vize işlemleriniz daha çabuk sonuçlanabilir.

Kanada Elçilik Randevusu ve Başvurusu

Kanada, kendi ülkesine seyahat edecek bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport çeşidi ayrımı yapmadan Kanada vizesi istiyor. Turistik amaçlı gezi, ticari ilişkiler ya da eğitim amaçlı çeşitli durumlar için Kanada’ ya gidecek kişilerin Kanada Büyükelçiliğinin ve Kanada Başkonsolosluğunun yetki vermiş olduğu vize başvurusu merkezleri aracılığı ile vize başvuru sürecini tamamlaması gerekiyor. Kanada Konsolosluğu direk yapılan vize başvurularını kabul etmiyor.

TRA Danışmanlık firmamız kanalı ile yapacağınız Kanada vize başvuru türlerine göre, konsolosluk tarafından istenen evraklarınız ziyaret amacınıza uygun olarak işinin uzmanı olan ekibimiz tarafından titizlik ile hazırlanır ve doldurulması gereken online formlar doldurulur. Kanada Konsolosluğunun belirlemiş olduğu çeşitli vize türleri için gerekli olan evrakları öğrenmek için e-mail adresimize talebinizi iletebilirsiniz. Arayabilirsiniz. (0850) 885 2521

Kanada Vize Başvuru Belgeleri Nelerdir.

Kanada vize başvuru belgeleri gösteren seyahat ile ilgili dokümanlarınızı, seyahat boyunca konaklayacağınız yeri gösteren otel rezervasyon bilgileriniz ile seyahatinize yetecek geçerlilik süresi olan pasaport ve seyahat boyunca masraflarınızı karşılayacak kadar maddi olanağınızın olduğunu gösteren banka hesap cüzdanı evraklarınızın hazır olması gerekiyor.

Kanada’ ya yapacağınız kısa süreli geziler için Kanada turistik vizesi, iş anlamında ticari amaçlı yapılacak seyahatlerde Kanada ticari vizesine, Kanada’ da ki eş, dost ve akrabalarınızı ziyaret için Kanada aile ziyaret vizesi için başvuru yapmanız gerekiyor. Kanada Konsolosluğu burada alınacak uzun veya kısa süreli eğitimler için de Kanada Eğitim Vizesine başvuru yapılması halinde değerlendirip kabul ediyor. Her türlü vize için farklı evraklar isteniyor.

Seyahat amacınızı gösterecek olduğunuz evraklar hakkında TRA Danışmanlık yetkililerimizden gerekli bilgileri alabilir, sizlere en pratik şekilde sunduğumuz güvenilir hizmetlerimizden faydalanarak Kanada Vize randevusu başvurunuz için gerekenleri kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için yetkililerimizi arayabilirsiniz. Kanada Konsolosluğuna yapılacak olan vize başvuruları esnasından sizden istenecek ve dosyanıza koyacağınız tüm evraklarınızın son aylara ait güncel, doğru ve ispatlanabilir bilgilerinizi ve halinizi yansıtacak şekilde olmasına ve asıl evrak olmasına dikkat edilmelidir. Konsolosluk vize başvurularında fotokopi kabul edilmiyor. Konsolosluk vize çalışanları ihtiyaç halinde evrakları yetersiz bulup ek olarak evrak isteme hakkına sahiptir.

Kanada Vizesi almak için konsolosluk tarafından talep edilen evraklar, yapılacak olan ziyaretin amacına ve alınması gereken vize türüne göre değişiklik gösteriyor. Bu arada mesleki durumunuz ve maddi imkânlarınız vize başvuru sürecinin hızlanması ve vizenin alınması esnasında çok etkili oluyor. Kanada vizesi başvuru evraklarının arasına konulması istenen en önemli evraklardan bir tanesi de seyahatin masraflarının nasıl ödeneceğinin belgelenmesidir. Vize isteyen kişinin aileden biri masraflarını karşılayacak ise bu kişinin tüm gelir belgelerini sunması gerekiyor. Şayet masraflar bir kurumsal bir firma tarafından karşılanacak ise o firmanın yetkilisi tarafından imzalanmış olarak evraklar vize başvuru dosyasına konulmalıdır.

Kanada Vizesi Başvuruların da Bölge Ayrımı

Kanada vizesi için yapılan başvurularda konsolosluk hiçbir bölge ayrımı yapmıyor. Bu sebeple başvuru merkezinde bizzat bulunmanıza gerek olmaksızın, yaşadığınız şehirden başvuru için olan evraklarınızı ofisimize kargo ya da kurye aracılığı ile gönderebilir ve işlemlerinizin başlamasını sağlayabilirsiniz. İsterseniz İstanbul’ da ki merkez ofisimizden ya da aşağıdaki illerdeki ofislerimizin aracılığı ile tüm işlemleriniz için hizmet alabilirsiniz. İstanbul dışından yapılan başvuru işlemlerinde kargo sebebiyle 1-2 gün gecikme yaşanması söz konusudur. TRA danışmanlık firmamızdan alacağınız hizmetler ile Kanada vize işlemleri için İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara başta olmak üzere Türkiye’ nin her ilinden başvuru yapabilirsiniz.

Kanada Vize Randevusu Ankara

Kanada için vize almayı düşünenler Ankara ve çevresindeki illerde ikamet edenler, TRA Danışmanlık Ankara ofisimize gelerek başvuru işlemlerini bizzat başlatabilirler. Gelme imkânı olmayanlar ise danışmanlık firmamızın telefon numaraları vasıtası ile bizlere ulaşabilir ya da e-posta adresimize mail atarak taleplerini iletebilir ve bilgi alabilirler.

Önemli: Randevular Evraklar elimize ulaştıktan sonra verilir. Randevu almadan önce formların doldurulması ödemelerin yapılması gereklidir. Burada firmamızın hayati bir önemi bulunmaktadır. Başvurunuzun bütün aşamalarında birebir veri ve bilgi akışı sağlanır. TRA Danışmanlık bu hizmeti Türkiye’de ve Dünya da evinize getirmektedir.

Ankara dışında yaşayan vatandaşlar, Kanada vize başvurularını yapabilmeleri için istenilen gerekli olan evrakları öğrendikten sonra hepsini hazırlayıp asıllarını, kargo veya kurye ile bize ulaştırabilir ve başvuru sürecini başlatmış olurlar. Evraklarınız bize ulaştığı an hızlıca ekibimiz tarafından kontrolü yapılarak hazırlanır ve vize başvuru dosyanız açılarak tüm evrak tamamlamaları yapılır. Sonra Kanada Ankara Konsolosluğuna değerlendirilmesi için ekibimiz yetkili personeli tarafından teslim edilir. Yaptığınız vize başvurunuzu sizin adınıza takip ederek gelişmeler ile ilgili sizlere tarafımızdan sürekli olarak e-mail ve SMS ile bilgilendirme yapılır.

Kanada Vize Başvuruları Nasıl Yapılmalıdır?

Kanada devleti değişik amaçlar için ülkesine gelen yabancılara uyguladığı vize şartlarını bazı başlıklar altında toplamıştır. Kanada vize işlemleri yapılırken ülkeye gelecek olan kişi veya kişilerin seyahat amacına bağlı turistik vize, aile ziyareti vizesi, ticari vize ya da öğrenci vizesi gibi sınıflandırmalar mevcuttur. Kanada’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından, pasaport rengi ve hususu ayrımı yapılmaksızın vize uyumu için tüm koşulları yerine getirerek Kanada vizesi almaları şart koşuluyor. Tüm dünya ülkelerinde vize alırken karşılaşılan durumlarda olduğu gibi Kanada’ ya da seyahat edecek kişilerin vize başvurularını yapmadan hangi tür vize alacaklarını belirlemek üzere önce seyahat amaçlarını bildirmeleri gerekiyor. Vize başvurularında bu konu vize alımının başarılı bir şekilde gerçekleşmesi açısından çok önemlidir. Çünkü ziyaretinize uygun vize türüne başvurmanız, ona göre evrakların hazırlanması ve onay sürecinin hızlanması açısından önem arz eder.

Vize başvurunuzu zamanının iyi planlanarak en erken tarihte yapılması, size geri dönüşü açısından zamanı uzun tutarak olabilecek sorunlara karşı zaman önlem alınabilmesini sağlar. Kanada Konsolosluğu’na seyahat planınızdan 3 ay öncesinde başvuru yapabilmeniz mümkün. Konsolosluk vize başvurularını seyahatten 3 ay öncesine kadar geçmiş bir zaman içerisinde değerlendirmeye alıyor. Kanada vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız Kanada Konsolosluğu ile düzenli olarak çalışan ve yetki belgesine sahip olan TRA Danışmanlık öncülüğünde uzman bir kadro yönetiminde başvurularını en doğru biçimde yapabilirler. Kanada vize başvurusu için seyahatinizi hangi amaçla yapacağınızı bildirdiğinizde hazırlamanız gereken evraklar size bildirilecek ve ona göre uygun evrak hazırlamanız sağlanacaktır. Evrak hazırlığı bittikten sonra vize için randevu alınıp, işlemlerinizin takibi yapılarak sonuçları TRA Danışmanlık Kanada departmanımız tarafından size bildirilir.

Yabancıların Kanada Vize Başvuru İşlemleri

Türkiye’ de ikamet eden ama yabancı ülke vatandaşı olanların Kanada vize başvurularını aynı Türk vatandaşları gibi konsolosluğa yapmak sureti ile halledebilirler. Yabancıların vize başvurularını yaparken Türklerden istenen belgeler dışında ekstra olarak talep edilecek olan evrakları arasında ilave olarak Türkiye’ de resmi makamlardan aldıkları oturma iznini ibraz etmek olacaktır. Sadece Suriye ve Irak vatandaşlarının Türkiye’ den yapacakları Kanada vizesi için başvurularından bazı özel durumlar söz konusudur. Yabancılar, Kanada vizesi 2021 olarak güncel evrak listesini firmamızın Çağrı merkezine telefonla ulaşarak müşteri temsilcilerimizden ve yetkililerden alabilirler.

Kanada Vize Red Olur Mu? Red Olanlanlar

Yaptığınız Kanada vize başvurusu bazı nedenlerden ötürü reddedilebilir. Böyle bir durumda Kanada Konsolosluğu başvurunuzun niçin reddedildiğini maddeler halinde anlatan İngilizce bir ret mektubunu bildirdiğiniz iletişim adresinize gönderir. Ret sebebini öğrendikten sonra eksiklerinizi tamamlayarak tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Konsolosluklar reddedilen başvurular sonucunda vize işlemleri için ödediğiniz ücreti geri ödemez. Kanada vize başvurularını değerlendirme yaparak vize ile ilgili olarak olumlu ya da olumsuz karar verme yetkisi ancak Kanada Konsolosluğuna aittir. Danışmanlık firmaları bu esnada sadece belgelerin ve başvurunun doğru bir şekilde teslim edilmesinden sorumlu olup, red ya da kabul edilebilirlik konusunda yetkisi yoktur.

Uyarılar

 • Kanada vizesi için yapılan başvurular genellikle 15 ile 35 günlük bir zamanda sonuçlanıyor. Bu süreye denk gelen resmî tatil ya da iş yoğunluğu gibi durumlara bağlı olarak gün sayısı değişebilir. TRA Danışmanlık olarak vize danışmanlık hizmeti verdiğimiz kişilere Kanada vize başvuruları için 1 ay önceden başvuru yapmaları gerektiğini bildiriyoruz. Böylece vize başvurularının zamanını ne kadar geniş tutarsak önceden bilinemeyen aksaklıkların ve zamanın uzamasının da önüne geçmiş oluyoruz.
 • Kanada vize başvurusu için formda beyan ettiğiniz e-posta adresinizin aktif olması ve sürekli olarak kontrol etmeniz size bilgi akışının olması anlamında çok önemlidir.
 • Başvuru formu ile beraber istenen evrakların aynı zamanda teslim edilmesi gerekir.

Firmamız tarafından, sizler için hazırladığımız internet sayfamızda Kanada vize ücretleri ile ilgili olan güncel bilgileri bulabilirsiniz. Vize için görevli olan çalışanlarımız ile iletişime geçerek başvurunuz için gerekli olan tüm evrakları ve güncel vize ücretlerini öğrenerek işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Kanada Vatandaşlığı Başvurusu

Kanada vatandaşı olabilmeniz için;

 • En az 3 ya da 5 yıl kadar Kanada’da yaşamış olmanız gerekiyor.
 • Kanada’ yı iyi tanımanız ve bunu kanıtlamanız gerekiyor.
 • Vergilerinizi düzenli ödemeniz en önemli kriterler arasında geliyor.
 • Yeteri kadar yabancı dil bilgisine sahip olmalısınız.

Vatandaşlık için başvuru yaparsanız Kanada’ yı ne kadar tanıdığınızı ölçmek için sizi bir teste tabi tutacaklar. Sadece buda değil bir de mülakata alacaklar. Hem sınavı ve hem de mülakatı geçerseniz Kanada yemin törenine katılıp, ancak öyle Kanada vatandaşlığına geçme hakkına sahip olursunuz.

Kanada İkamet Tezkeresi

Kanada da oturma izni için bazı gerekli evraklar vardır. Bu evraklar şöyledir;

 • Sağlık durumunu gösteren resmi makamlardan alınmış bir rapor.
 • Resmi makamlardan alınmış olan sabıka kaydı olmadığına dair evrak.
 • Oturum izni için belirlenmiş olan başvuru ücretini ödeme dekontu.
 • Oturum izni için eksik bilgi içermeyen ve tamamen doğru ve ispatlanabilir bilgiler içeren başvuru formu
 • Göçmenlik temsilcileri ile yapılacak olan görüşme toplantısına katılım sağlamak

Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde başvuru yapmak istediğiniz şekle göre istenebilecek olan bazı ek belgeleri de Kanada Göçmenlik Bürosu yetkililerine iletmelisiniz. Bunları da şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Eğitim hayatınız süresi boyunca almış olduğunuz okullara ait diplomalar, sertifikalar
 • Kişinin direkt adına olan kimlik fotokopisi, vukuatlı nüfus örneği, evlilik cüzdanı, ehliyet
 • Size bu konuda sponsor olan kişi ya da kuruluşlardan alınan mektuplar
 • Maddi durumunuzu ve varlıklarınızı kanıtlayan banka ekstreleri, tapu kayıt belgeleri, araç ruhsatları gibi belgeler.
 • Yabanı dil konusunda girmiş olduğunuz yeterlilik testi sonucu
 • Mesleki yetenek ve beceriler ile ilgili değerlendirme testi
 • Başvurular için gerekli olan ek ücretlerin ödendiğine ait dekont ve faturalar
 • Başvuru yaptığınız kategori içeriğine göre ihtiyaç olan diğer belgeler ya da testler
 • Mültecilik başvurusunda bulunuyorsanız, var ise mülteci olduğunuzu kanıtlayan belgeler

Başvurulan belgelerin tamamının asılları, fotokopileri ve noterden onaylanmış hali ile çevirilerinin mutlaka bulunması gereklidir. Vize içeriklerine göre farklılık gösterebilir.