Ticari Vize

Kanada Ticari Vize Başvurusu

Değerli Ziyaretçilerimiz Kanada ticari vize başvurusu sayfamıza hoş geldiniz, bu sayfamızda Kanada ticari vize başvurusu ve evraklarına ait kapsamlı bilgiler barındırıyor. Kanada Konsolosluklarının bölge ayırımı olmadığı için evraklarınızı yaşadığınız bölgeye konumlanmış olan en yakın ofisimize getirmeniz durumunda işlemlerinizi hemen başlatabiliriz.

Kanada vize başvurularınız için başvuru yaparken kendiniz konsoloslukta bulunmalı ve 31.07.2018 tarihinde uygulamaya başlanan parmak izi kuralını yerine getirmelisiniz. Kanada ticari vize evraklarınızı posta ile TRA Danışmanlık Ofisimize ulaştırıp vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

İsterseniz Kanada ticari vize başvuruları için hazırlayacağınız evrakları bir bilgi e-maili olarak isteyebilir ya da sorularınızı ve fikirlerinizi info@e-vizerandevusu.com E-mail adresimize mail olarak gönderebilirsiniz. (0850) 885 2521 arayabilirsiniz.

8 ile 21 gün arasında sonuçlanan Kanada ticari vize başvurusu işlemlerinize ait sorularınızı yetkililerimize telefonla ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Evraklarınızı Kargo ile Ofisimize Gönderin.

TRA Danışmanlık firmamızın büyükşehirlerde İzmir, Antalya, Ankara İstanbul, Bursa, Edirne ve Gaziantep’te bulunan ofislerine gelerek Kanada ticari vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer buralara gitme imkânınız veya zamanınız yoksa çağrı merkezlerimiz siz müşterilerimize 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet veriyor. Çağrı merkezimi aradığında vize başvurunuz için gerekli olan Kanada Ticari Vize 2021 evraklarının neler olduğu bilgisini alabilir ve dilerseniz de e-mail adresimize talebinizi bildirerek gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun, size en yakın olan TRA Danışmanlık çalışma ofislerimize vize başvurusu için hazırlamış olduğunuz evraklarınızı gönderebilir ve işlemlerinizin tarafımızca yapılmasını talep edebilirsiniz. Kanada ticari vizesini alırken parmak izi gerekli olmadığı ve zorunluluğu bulunmadığı için konsolosluklarda bizzat bulunmanıza gerek yoktur. Bu nedenle işlemlerinizi sizin adınıza biz yürütüyoruz.

Hali hazırda ikamet ettiğiniz adres İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Edirne, Gaziantep ve Tekirdağ şehirleri dışında ise, hemen çağrı merkezimizi arayarak Kanada vize işlemleriniz için hangi ofisimiz kanalı ile işlem yaptırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kanada Vizesi için Gerekli Evraklar

1) Standart Evraklar

 • Pasaport

Kullanacağınız pasaportunuzu Kanada vize işlemleri için son on yıl içinde almış olmanız gerekiyor. Üzerinde yazılı olan ve size ait olan bilgilerin okunaklı olması, deforme olmuş ya da yırtılmış olmaması şarttır. Pasaportunuzun istediğiniz vize süresinden sonrasında da en az 6 ay daha geçerliliği devam etmeli ve en az iki sayfası vize işlemlerinin yapılabilmesi için boş olması lazım. Pasaportunuzun üzerindeki fotoğrafı sizin net bir şekilde tanınmanız açısından net ve yüzünüzde herhangi bir aksesuar olmadan açık şekilde olmalıdır.

Evlilik veya boşanma gibi bir değişiklikten dolayı soyadınız da değişiklik olmuşsa, pasaportunuz da yeni medeni halinize uygun olarak düzenleme yapılmalıdır.

 • Kimlik Fotokopisi

Nüfus müdürlüğünün resmi onayı olan, TC’ye ait şahsi kimlik bilgilerinizi içeren kimlik kartınızın ön ve arka yüzlerinin fotokopisi başvuru dosyasına konulmalıdır.

 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Tam tekmil vukuatlı olan nüfus kayıt örneğinizi, ailede yaşayan herkesin kimlik ve adres bilgilerini ayrıntılı olarak gösteren resmi olan bir belge sıfatı taşır. Nüfus müdürlükleri kanalı ile alacağınız bu belgenin, ıslak imza ile imzalanması ve mührünün olması ve bu işlemlerin yetkili merciler tarafından onanmış olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

 • Biometrik Fotoğraf

Vize evrakları içerisine mevcut halinize benzeyen, en fazla altı ay içerisinde çekilmiş, beyaz bir fon üzerin ve yüzünüzün ayrıntılarını net şekilde gösteren bir şekilde 2 adet fotoğraf dosyaya konulmalıdır.

 • Banka Hesap Dökümü

Banka hesabınızın son 3 aylık hesap hareketlerinin listesini Kanada ticari vize başvurunuzu yapmadan önce banka yetkili kişi tarafından ıslak imza ile imzalanmış ve kaşelenmiş olarak, imza sirküleri ile birlikte almanız gerekiyor. Dökümü aldığınız banka hesabınız da en az belirtilen miktarda bakiyenin olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu arada bilmeniz gereken banka tarafından bilgilendirme amaçlı verilen ATM hesap fişleri kurumlar açısından bir resmiyeti olmadığı için hesap dökümü yerine geçmez.

 • Ulaşım Rezervasyonları

Kanada’ ya ticari amaçla yapacağınız seyahatiniz için hangi ulaşım şeklini kullanacak iseniz isminize yapılmış ön rezervasyon bilgileri de vize başvuru dosyanızda olmalıdır.

 • Konaklama Rezervasyonları

Seyahatiniz süresince konaklayacağınız yerlerin adınıza kayıtlı olan rezervasyon dökümlerinin, vize başvuru dosyasında bulunması gerekiyor. Birden daha çok rezervasyon var ise hepsinin ayrı rezervasyon kaydı olmalı ve belgelerde her başvuru yapan kişinin kimlik bilgileri adı, soyadı, yaşı gibi açık bir şekilde yazılı olarak bulunmalıdır.

 • Finansal Yeterliliği Destekleyici Ek Belgeler

Türkiye’de bulunan ve adınıza kayıtlı olan ev, işyeri, arsa gibi gayrimenkullerinizin tapu fotokopilerini, var ise kira gelirlerinizin belgelerini, üzerinize kayıtlı olan araç ruhsat fotokopileri ile farklı banka hesap dökümlerini resmî belgeler ile konsolosluğa beyan edebilirsiniz.

2)Mesleksel Durumunuz Uygun Evraklar

-Çalışanlar için;

 • Ticari Davetiye

Kanada firması tarafından size bir davet mektubu gönderilmelidir. Bu gönderilen mektupta, davet eden firmanın tam unvanı ve merkez adresi, davet edilen firma yetkilisinin açık olarak kimlik bilgileri, çalıştığı kuruluşun ticari adı ve kişinin bu firmadaki çalışma konumu açıkça yazılı olmalıdır. Firma antetli kâğıdı üzerinde ıslak imzalı olarak sunulacak olan davet mektubunda, yapılan bu seyahatin hangi amaçla olduğu ve ne kadar süreli yapıldığı, ayrıca seyahat masraflarının ödenip ödenmeyeceği bilgisinin açıkça bildirilmesi ve garanti edilmesi gerekiyor.

 • İşveren Yazısı

Çalıştığınız firmanın insan kaynakları tarafından hazırlayacak olan işveren yazısında; firmadaki sorumlu görev alanınız ile istenen vize süresi tarih detayları ile belirtilmelidir. Firmanın antetli kağıdına yazılması şart olan işveren yazısı, seyahat amacınıza dair ayrıntıları ve gidiş geliş süresini mutlaka bildirmeli, seyahat esnasında oluşacak masraflarının firma tarafından karşılayacağının kesin olarak teminat alındığına dair belirgin bir ifade ile belirtmelidir.

 • SGK İşe Giriş Bildirgesi

Çalıştığınız firmadan kendi adınıza SGK müdürlüğüne verilecek olan işe giriş bildirgesinin bir fotokopisini almalısınız.

 • SGK Hizmet Dökümü

Bağlı bulunduğunuz SGK çalışma birimlerine gidip dilekçe vererek, bugüne kadar ki çalışma hayatınıza ait sigorta hizmet dökümlerini alıp dosyaya koymalısınız.

 • Maaş Bordroları

Çalışmış olduğunuz firmanın muhasebe servisinden son 3 aya ait maaş bordrolarını şirket yetkili tarafından imzalanmış ve kaşeli olarak almalısınız.

 • İş Sözleşmesi

Eğer çalıştığınız firmada SGK kaydınız bulunmuyor ise firma ile aranızda iş akdi için sözleşme imzalayıp noterden onaylatarak elde edeceğiniz bu belgeyi konsolosluk vize başvuru evrakları içerisinde sunabilirsiniz.

 • Banka Dökümü

Çalıştığınız firmanın son 3 ayına ait banka hesap dökümünü talep ederek, başvuru evrakları içerisine koyabilirsiniz.

 • Ek Gelir Belgeleri

Firma dışında sizin adınıza kayıtlı olan gayrimenkullerin tapu fotokopileri, ev ya da işyeri kira gelirlerine ait kontrat fotokopileri, şahsınız üzerine kayıtlı araç ruhsat fotokopileri gibi diğer tüm ek gelirleriniz ile ilgili bilgilerin hepsinin dosyaya koyabilirsiniz.

İşverenler için;

 • Ticari Davetiye

Kanada da ticari görümeler için gideceğiniz firma tarafından adınıza gönderilen davet mektubunda, daveti yapan karşı firmanın ya da kişinin ismi ve adresi, davet edilen kimsenin en ince ayrıntısına kadar açık kimlik bilgileri, çalıştığı firma adı ile firmadaki çalışma konumu açıkça yazılı olmalıdır. Firma antetli kâğıdı ile yazılan mektupta seyahatin ne amaçla ve ne kadar süre yapılacağı, seyahat masraflarının ödenip ödenmeyeceği konuları açıkça yazılması gerekiyor.

 • Faaliyet Belgesi/Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti

Adınıza kayıtlı olan firmanız için firma faaliyet belgesini bağlı bulunduğunuz Ticaret odasından almalısınız. Firmanıza ait olan ve ticaret odası sicil kayıtlarınızı bildiren bu belge mutlaka güncel olmalıdır.

 • Ticaret Sicil Gazetesi

Vize başvurusunu kimin adına yapılıyorsa, bu firmanın sahibi veya kurucu ortağı olduğu bilgisi ve de firmanın tam olarak unvanının yer aldığı ticari sicil gazetesinin fotokopisi belgeler içerisine konulmalıdır.

 • Güncel Vergi Levhası

Firmanın vergi levhasının son yıla ait olarak en son halinin fotokopisi ibraz edilmelidir.

 • Banka Dökümü

Firmanın adına hali hazırda aktif olarak çalışan banka hesabına ait, banka cüzdanı ve hesap işlem hareketlerinin son 3 aylık dökümlerinin, banka yetkilisi tarafından imzalı ve de kaşeli olarak imza sirküleri ile birlikte bankadan alınarak başvuru dosyasına konulması gereklidir.

 • Ek Gelir Belgeleri

Seyahati yapacak olan kişinin varsa eğer tapu, araç ruhsatı, kira gelir belgeleri fotokopileri sunulabilir.

Serbest Meslek Sahipleri için;

Kanada firması tarafından seyahat edecek kişiye gönderilen davet mektubu içerisinde, daveti yapan firmanın adı ve açık adresi, davet edilen kimsenin detaylı olarak kimlik bilgileri, çalıştığı firma ve firmadaki görevi açık olarak belirtilmelidir. Firma başlıklı logolu kâğıdına ıslak imza ile tasdiklenmiş olarak yazılmış olan davet mektubunda, seyahatin hangi amaç ile yapıldığı ve süresi, seyahat ücretlerinin kim tarafından karşılanıp karşılanmayacağı ile ilgili bilgiler açıkça yazılmalıdır.

Şirket Dilekçesi

Çalışmış bulunduğunuz firma tarafından hazırlanacak olanı işveren yazısında; firmadaki çalışma konumunuza dair bilgiler ve istenilen vize süresi açık olarak belirtilmelidir. Firma antetli kağıt üzerinde yazılması gereken işveren yazısı, seyahatinizin amacını ve süresini mutlaka bildirmeli, seyahat masraflarınızı şirketin ödeyeceğine dair garanti teminat altına almalıdır.

 • Banka Dökümü

Banka hesabınızın son 3 aya ait olan hesap özeti ve bankadaki hesabınıza ait cüzdanınızın fotokopisi başvuru dosyanıza konulmalıdır.

 • Oda Kayıt Belgesi

Bağlı bulunduğunuz meslek odasından kayıtlı olduğunuza dair Oda Kayıt Belgesi alınmalıdır.

 • Güncel Vergi Levhası

Son seneye ait olan vergi levhanızın fotokopisini evraklar içerisine eklemelisiniz.

 • Ek gelir Belgeleri

Üzerinize kayıtlı olan tapu, araç ruhsatı, kira gelir belgeleri gibi taşınmazlar ve de ek gelir gibi belgeleriniz var ise bunların mutlaka fotokopilerini sunmalısınız.

Uyarılar

 • Vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık olarak 10-15 gündür sürer. Bazı durumlarda bu gün içerisinde resmî tatillere denk gelme durumu olursa ya da iş yoğunluğu çok olursa bu süre uzayabilir ya da daha kısalabilir. TRA Danışmanlık firması olarak vermiş olduğumuz vize danışmanlık hizmetleri öncesinde vize talep edecek kişilere en az 30 gün önceden başvuru yapmalarını aksaklık yaşanmaması adına tavsiye ediyoruz. Böylelikle vize başvuru sürecinde herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında zaman problemi olmadığı için daha rahat bir şekilde işlemler gerçekleşiyor.
 • Kanada vize başvuru formunda beyan edilmiş olan ve şahsınıza ait olan e-mail adresinizin kullanılır olması ve aktif olması vize başvurusu aşamasında önem arz eder.