Ziyaretçi Vizesi

Değerli Ziyaretçilerimiz Kanada Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Sayfamıza Hoş Geldiniz, 

Kanada’ya yapacağınız ziyaretleriniz için vize başvuruları evraklarını kargo ve kurye hizmetlerinden faydalanarak konsolosluğun vize servisi bölümüne ulaştırarak kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Kanada ziyaretiniz ile ilgili kullanacağınız vize evrakları ile alakalı daha geniş kapsamlı bilgilendirmelere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Kanada aile, akraba, arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunabilmek için bizzat başvuruyu yapan kişinin bulunması şartı parmak izi prosedüründen dolayı zorunludur. Parmak izi ile ilgili prosedürünü Kanada Konsolosluğu 31.07.2018 tarihinden beri uygulamaya koymuştur.

Kanada ziyaret vize başvurularınız için hazırlanacak evrakların neler olduğu bilgisini içeren bilgilendirme maili isteyebilir veya tüm sorularınız ve görüşlerinizi dile getirmek için e-posta adresimize mail göndererek yardım alabilirsiniz.

Çağrı Merkezimizi dilediğiniz zaman 8 ila 21 takvim günü süresinde sonuçlanacak Kanada vize başvuru işleminizin ilgili tüm sorular için arayabilir, yetkililerimizle yapacağınız görüşme neticesinde sorunlarınızı çözümleyebilirsiniz. 

Evraklarınızı Kargo İle Size En Yakın Ofisimize Gönderin

Yapacağınız Kanada vize başvurusu için beyan edilecek tüm evrakların güncel tarihli ve mevcut durumunuzu yansıtması gerekir. Aksi takdirde eksik ve güncel olmayan durum bilgisinden kaynaklı başvurunuz kabul edilmeyecektir.

TRA Ofislerinin danışmanlık sunduğu ve bulunduğu iller;  Ankara, Bursa, İzmir, Edirne, Antalya, İstanbul, Tekirdağ, Gaziantep’tir. Bunların dışında bir ilde ikamet ediyorsanız, Kanada Vize başvuru işlemlerinin adımlarını öğrenmek ve hangi vize merkezine başvuru yapmanız gerektiği bilgilendirmesini çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. 

TRA Danışmanlık Ofisi Kanada Seyahat Planı Hazırlamanıza Yardımcı Olur

Alınan yeni kararlar neticesinde 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri vatandaşlarının biyometrik bilgileri alınması şartı yürürlüğe konulmuştur. Türk vatandaşlarının yapacağı başvuru neticesinde fotoğraf çekimi ve parmak izi alımı yapılması, ziyaretçi, eğitim ve çalışma ve oturum izni isteyen vatandaşlarımız için gereklidir. Bu sebeplerden ötürü başvuruyu yapacak olan kişinin bizzat başvuru merkezinde bulunması gerekir.  Vize merkezi ile yapacağınız görüşmelerinizde Kanada otel, uçak bileti rezervasyonları gibi ulaşım ve konaklama işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Danışmanlık merkezinde ki temsilciler, Kanada vize işlemlerinizi eksiksiz bir şekilde ve gereken tüm evrakların teslimi için size yardımcı olacaktır.

Sizin adınıza gereken bütün Kanada vize işlemlerinizi, vize merkezi Kanada Vize Temsilcileri tarafından takibi sağlanarak, size en uygun planlamaları yapacaktır. Sitemizi ziyaret ederek Kanada Vize başvurusu için gerekli tüm evrakların detaylı listesine ve her gün yenilenen Kanada Vize başvuru işlemleri hakkında tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda tüm Kanada vize başvuru ile ilgili sorularınız çözüme oluşması için Vize Merkezi vize danışmanları ile yapacağınız telefon görüşmesi veya e-posta aracılığıyla neticelendirebilirsiniz. Başvuru ile ilgili gerekli tüm evraklarınızı eksik bir şekilde hazırladıysanız, evraklarınızı lütfen en kısa süre içeresinde adresimize kargo ve kurye aracılığı ile ulaştırın.  Başvurunuzun olumlu sonuçlanması neticesinde pasaportunuz isteğiniz üzerine adresinize kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırılır.

Kanada Ziyaretçi Vize Başvuru Evrakları;

2021 yılı itibariyle CAN Plus vize işlemlerine gelen düzenlemeler ile birlikte Kanada Konsolosluğu yukarı da belirttiğimiz evraklara ek olarak bazı belgeler istemektedir.

İşyeri çalışanları için;

 • Bağlı bulunduğu kurumdan çalışanın kendi adına izin yazısı
 • 3 aylık maaş bordrosu dökümü
 • Sigorta dokümanları

İşyeri sahipleri için;

 • Faaliyet Belgesi
 • Vergi Levhası
 • SGK kayıtları

Emekliler İçin;

 • Emekli kartı
 • Bankalarından alacakları emekli maaşlarının son 3 aylık hesap dökümü

Öğrenciler İçin;

 • Güncel ve resmi, öğrenci belgesi
 • Seyahat masraflarını karşılayacak kişinin, sponsorun yukarıda belirtilen kendine uygun maddedeki evrakları

CAN Plus Programı Sonuçlanma Süreci

CAN Plus Vize İşlemleri diğer vize türlerine göre kısa sürede sonuçlanır, fakat CAN Plus programının neticelenmesi süresi oluşabilecek yoğunluğa göre değişmektedir.

Önem Arz Eden Detaylar

Başvuru formuna yazılacak olan e-posta adresinin güncel ve aktif olarak kullanır bir e-posta adresi olması gerekmektedir.  Başvuru formu ile birlikte istenilen evrakların eş zamanlı olarak teslim edilmesi oldukça önemlidir. CAN Plus programı Türk vatandaşları için geçerli olan bir sistemdir.

Kanada Aile, Akraba veya Arkadaş Ziyareti için Gerekli Evraklar

1)Standart Evraklar

 • Davetiye

Kanada’da oturma izni olan kişiler tarafından hazırlanarak imzalanan davet mektubunun Kanada resmi kurumları tarafından onaylanmış aslı ve fotokopisi ile ibraz edilmelidir. Davet mektubunda, daveti yapan kişiye ait kimlik bilgileri, ulaşılabilecek iletişim numaraları ve adres bilgileri kesinlikle net olarak belirtilmeli. Davet mektubunu gönderecek olan kişi seyahat masraflarını karşılayacaksa son 3 aylık maaş bordrosu ile birlikte adına kayıtlı olan banka hesap dökümlerini de davet mektubuna iliştirmelidir.

 • Pasaport

Kanada aile ziyaret vizesi alırken muhakkak pasaportunuzun en az iki sayfası boş olacak şekilde ayarlanmalı ve istenilen vize süresinden sonra 6 ay geçerliliği devam etmelidir. Pasaportları yırtılmış ve zarar görmüş kişilerin başvuru işlemleri kabul olunmaz. Pasaport üzerinde ki resminizin son altı ay içerisinde çekilmiş güncel bir resim olması gerekir. Medeni halinizde ki değişikliklerin de pasaportunuzda güncel olması gerekir.

 • Kimlik Fotokopisi

Başvuru dosyasında bulundurmanız gereken Nüfus Müdürlüğünden resmi onay alınmış, kimlik bilgilerinizi içeren ön ve arka yüzlerinin fotokopisi mutlaka bulunmalıdır.

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinde anne, baba ve kardeşlere ait tüm bilgileri ve adreslerinin ayrıntılı olarak bulunmaktadır. Belgenin muhakkak ıslak imzalı ve mühürlü olması gerekmektedir.

Kanada aile ziyareti vize başvurusunu aile bilgi formunda bulunan bilgiler ile birlikte Kanada Dışişleri Bakanlığının resmi web sitesi üzerinden internet aracılığı ile online gerçekleştirebilirsiniz. Aile kimlik bilgileri ve kişisel kimlik bilgilerinizi Fransızca veya İngilizce olarak eksizsiz bir şekilde doldurarak başvuruda bulunulması gerekir.

TRA Danışmanlık Kanada danışmanlık hizmeti ile aile vize başvurunuzu dil problemi yaşamadan eksiksiz bir şekilde doldurmanıza yardımcı olacaktır.

 • Biometrik Fotoğraf

Vize işlemleriniz sırasında biometrik resminizin en az 6 ay içerisinde çektirmiş olduğunuz güncel halinizi yansıtan bir fotoğraf olması gerekir. Biometrik resminizin yüzünüzü net bir şekilde yansıtan arkası beyaz, 35x45 ölçülerine sahip 2 adet fotoğrafın dosya içeresine konması gerekir.

 • Banka Hesap Dökümü

Kendi kişisel banka hesabınızın son 3 aylık hesap işletim hareketlerini, hesap cüzdanınızın fotokopisi banka yetkilisi tarafından imza vurularak, kaşelenmesi gerekir. Ayrıca hesabınızda 4.000 TL para bulunması şartı da bulunur.

 • Ulaşım Rezervasyonları 

Seyahatiniz de kullanılacak araçlara ait rezervasyon bilgilerini başvuru dosyasına eklemelisiniz.

 • Konaklama Rezervasyonları

Seyahatiniz boyunca konaklayacağınız yerler de şahsınız adına ön rezervasyon yapılması, konaklayacağınız yerlerden alacağınız rezervasyonunuzla ilgili belgelerinde ad, soyadı, yaş gibi kişisel kimlik bilgileriniz ile birlikte konaklama sürenizin de net olarak belirtilmesi önemlidir. 

 • Finansal Yeterliliği Destekleyici Ek Belgeler

Varsa gayrimenkul varlıklarınızın tapu belgelerini, kira gelirlerini, üzerinize kayıtlı araç ruhsat belgelerinin fotokopileri, ek hesabınıza ait dökümleri resmi belgelerle sunmalısınız.

2) Mesleksel Evraklar

Çalışanlar için;

 • İşveren Yazısı

Çalıştığınız firmadan, işveren tarafından antetli kağıda yazılmış, firmadaki görevinizi ve seyahat sürenizin, ayrıntılı bir şekilde belirtmiş olduğu bir yazı alınmalıdır.

SGK İşe Giriş Bildirgesi

İşe giriş bildirge belgesine ait fotokopi örneğini yani çalışmaya başladığınız tarihte, iş yeri tarafından SGK müdürlüğüne verilen belgeyi iş yerinizden isteyebilirsiniz.

 • SGK Hizmet Dökümü

SGK çalışma biriminden dilekçe ile başvurarak tüm çalışma hayatınızla ilgili sigorta hizmet dökümlerinizi isteyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken başka bir konu da belgenin ıslak imza ve kaşeli olmasıdır.

 • Maaş Bordroları

Çalıştığınız firma yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak hazırlanması ve son 3 aylık döneme ait maaş bordrosunu işyeri yetkilinizden talep edebilirsiniz.

 • İş Sözleşmesi 

SGK’lı olarak çalışmıyorsanız, çalıştığınız firma ile aranızda yapacağınız iş sözleşmesi belgesine noter onayı alarak ibraz edebilirsiniz.

İşverenler İçin;

 • Faaliyet Belgesi/Ticaret Odası Sicil Kaydı Sureti

İşverenler olarak firmanızın faaliyet belgesini bağlı bulunduğunuz ticaret odası yetkililerine başvurarak alabilirsiniz. Belgenin son 6 aylık kayıtları içermesi gerekmektedir.

 • Banka Hesap Dökümü

Sahip olduğunuz firmaya ait son 3 aylık şahsi ve firma bankla hesap cüzdanı ile hesap işletim hareketleri içeren dokümanları, banka yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli olarak ibraz edebilirsiniz. Aynı zamanda banka hesabınızda 5.000 TL bakiye bulunma şartı da vardır.

 • Ticaret Sicil Gazetesi

Şahsen ve adınıza kayıtlı bulunan şirketinizin veya kurumunuzun resmi belgelerini gazete ve imza sirkülerini ibraz etmelisiniz.

 • Güncel Vergi Levhası

Firmanıza ait son yıla ait vergi levhasının fotokopisi dosya içerisine konulmalıdır.

 • Ev Hanımları İçin;

Akrabalık derecesini gösteren bir belgenin sunulması ile davet eden kişinin İngilizce olarak hazırlayacağı bir dilekçeye ilaveten, davet eden kişinin kimlik kartı ile oturum izin belgesinin fotokopileri dosyaya eklenmelidir. Bu belgeler ile ev hanımları için vize işlemleri başlatılabilir.

 • Dilekçe

Davet eden kişi tarafından, vize alacak kişiyi davet eden bir dilekçe yazılması gerekirken, davet eden kişinin birinci derece akraba olma şartı vardır. Dilekçede, davet edilenin hangi tarih aralığında ülkede kalacağı ve davet eden kişinin gelirlerini gösteren evrakların bulunması gerekmektedir.

-Öğrenciler İçin;

 • Öğrenci belgesi

Vize başvuru dosyasında olması gereken evrakların arasında en önemlisi, öğrenim görülen son okuldan, resmi ve onaylı başvuru belgesidir. Bunun haricinde vize başvurusu yapılan kişi 18 yaşından küçük ise, noter onayı alınmış, anne ve babasının birlikte imzaladığı bir muvafakatname belgesinin de dosyaya eklenmesi gerekir. 

 • Dilekçe

Birinci dereceden akraba bağı olma şartını yerine getirenler, davet eden kişinin yolculuk masraflarını karşılayacağını kabul eden ve ıslak imzalı olan bir dilekçe yazmaları durumunda, vize başvuru yapma hakkı tanınır. Bahsi geçen dilekçede, seyahat süresini belirten tarih aralığı ile sponsorluk yapan kişinin gelirini gösteren evraklar belirtilmelidir.

Kanada Aile Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada vizesi için yapılan başvurunuzun ardından geçen yaklaşık 10-15 gün sonrasında, vize işlemlerinizin sonucunu alabilirsiniz.  Resmi tatillere ve Kanada Konsolosluğu Vize Ofisi  o dönem ki yoğunluğuna bağlı olarak, bu süreç değişkenlik gösterebilmektedir. Olası bu tarz gecikmelerin yaşanmaması için, bu riskler göz önüne alınarak, seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerinin yapılmış olması, planladığınız seyahatinizde sorun yaşamamanız için oldukça önemli.

Kanada vizesi başvurularınız için, sizin adınıza yetkilendirilen Kanada departmanı çalışanımız, size ait tüm evrak ve formları doldurup, sizin adınıza konsolosluğa giderek başvuru işlemlerinizi yaparken, sizin konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan, vize işlemlerinizin tamamlanmasını bekleyebilirsiniz. Bu süreç içerisinde yanlış ya da eksik evrak gibi yaşanacak sorunlarda, çözüm odaklı anlayışımızla hizmet vermekteyiz.

Kanada Ziyaret Ücreti 

Kanada Konsolosluğuna ödenecek harç ücreti, yetkili birimlere ödenecek servis ücreti ve vize işlemlerinin hizmet bedeli ödendikten sonra Kanada için aile, arkadaş ziyaret vizesi alabilirsiniz. Seyahat süresinin ne kadar olacağı ve faydalanmak istediğiniz ek hizmetlerin çeşitliliğine göre Kanada vize ücreti değişmektedir. Seyahatiniz ile ilgili bilgileri çağrı merkezimizdeki görevli ile paylaşmanız durumunda, vize ücreti bilgisi ve mesleğiniz ile ilgili evrak listesini içeren bir e-potsa talep edebilirsiniz. (0850) 885 2521

Randevu almanıza gerek kalmadan, Kanada vize işlemleriniz için gerekli olan başvuru evraklarınızı, ofislerimizde bulunan yetkililerimize teslim edebilirsiniz. Başvuru işlemleriniz için gerekli bilgileri, hazırlanması gereken evrak listesini ve 2021 yılı için Kanada vize ücretini öğrenebilirsiniz. 

Kanada Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Vize evraklarınızın size en yakın ofisimize elden veya kargo ile ulaştırdıktan sonra yapılmaktadır. Kanada Vize başvuru ücreti online ödenir.